دانلود کتاب صوتی رکسانه و اسکندر اثر جوآن کریسپی با صدای آزاده رادمهر | طاقچه
با کد تخفیف OFF30 اولین کتاب صوتی‌ات را با ۳۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کن.
کتاب صوتی رکسانه و اسکندر اثر جوآن کریسپی

دانلود و خرید کتاب صوتی رکسانه و اسکندر

۴٫۷ از ۷ نظر
۴٫۷ از ۷ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب صوتی رکسانه و اسکندر  نوشته  جوآن کریسپی  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچه

معرفی کتاب صوتی رکسانه و اسکندر

کتاب صوتی رکسانه و اسکندر نوشتهٔ جوآن کریسپی و ترجمهٔ عبدالحمید فریدی‌ عراقی است. آزاده رادمهر گویندگی این داستان تاریخی صوتی را انجام داده و آوانامه آن را منتشر کرده است.

درباره کتاب صوتی رکسانه و اسکندر

کتاب صوتی رکسانه و اسکندر رمانی تاریخی و عاشقانه است که در حین روایت زندگی پر فرازونشیب «رکسانه‌»، دختر زیبای فرمانروای‌ سغد، بخش‌هایی ناگفته از تاریخ و زندگی و فتوحات «اسکندر مقدونی» را روایت می‌کند. قصهٔ این کتاب صوتی از زبان رکسانه و در مجموعه یادداشت‌هایی خطاب به بردارش «هیستانس» بیان می‌شود. مجموعه یادداشت‌های رکسانه در شرایطی نوشته می‌شوند که اسکندر کشته شده و جانشین او «کاساندروس» به‌سمت ژنرال اروپا منصوب شده و درصدد است تا وارثان اسکندر یعنی رکسانه و پسرش را که او هم اسکندر نام دارد، از میان بردارد. قصهٔ کتاب حاضر از جایی آغاز می‌شود که اسکندر با شکست سپاهیان داریوش سوم و تصرف سغد و باختر (باکتریا) در اندیشهٔ فتح هندوستان است و در همین زمان با رکسانه‌ روبه‌رو می‌شود. سغد در نزدیکی سمرقند کنونی واقع بوده و از زمره ولایات ایران به شمار می‌آمده است.

کتاب صوتی رکسانه و اسکندر که‌ بر حقایق‌ تاریخی‌ استوار است‌، با دقتی‌ موشکافانه‌ رویدادها را به‌ تصویر می‌کشد و اسکندر را از دیدگاهی‌ کاملاً نو، و از دیدِ یک‌ زن‌ می‌شناساند. اینکه اسکندر که بوده و چه ویژگی‌هایی داشته و چگونه توانسته در مدتی چنین کوتاه به متصرفاتی چنین عظیم نایل آید و لقب جهانگیر و کبیر را دارا شود، در این کتاب مطرح شده است. اسکندر مقدونی چهره‌ای است سرشناس و نام‌آشنا که نه نامش برای کسی بیگانه است و نه کسی هست که شرح فتوحاتش را نشنیده باشد. او که داعیهٔ فتح جهان را در سر می‌پروراند، در دوران فرمانروایی نسبتاً کوتاهش که حدود ۱۳ سال به طول انجامید، توانست سرزمین‌های گسترده‌ای را تصرف کند که باتوجه‌به امکانات آن زمان، ابعاد بهت‌آوری داشت. جوآن کریسپی در سال ۱۹۹۹ میلادی کتاب «رکسانه و اسکندر» را نوشت و کوشید در آن نگاه تازه‌ای به زندگی اسکندر مقدونی بیندازد و مخاطبش را به یافتن پاسخ پرسش «اسکندر واقعاً که بود؟» نزدیک کند.

شنیدن کتاب صوتی رکسانه و اسکندر را به چه کسانی پیشنهاد می‌کنیم

شنیدن این کتاب صوتی را به دوستداران ادبیات داستانی و تاریخی جهان پیشنهاد می‌کنیم.

دیگران دریافت کرده‌اند

نظرات کاربران

نازیلا
۱۴۰۲/۰۲/۲۷

کتاب بسیار زیباییست با صدای خانم رادمهر بسی زیباتر شده خیلی خیلی ممنون بابت این کتاب زیبا حتما پیشنهاد میشود عین کتاب پائولا بسیار زیباست،🌷🌷🌷منتظر کتابهای دیگر با صدای خانم رادمهر هستیم

کاربر ۵۲۰۹۹۸۱
۱۴۰۲/۰۶/۰۵

روایت هم عاشقانه هم تاریخی گویندگی خوب ترجمه خوب اما در کل نویسنده از جملات تکراری بسیاری استفاده کرده و کمی خسته کننده است

کاربر ۶۸۶۱۴۵۰
۱۴۰۲/۰۴/۲۳

صوتیشو گوش ندادم خود کتابو خوندم و فوق العادس

nili.vh
۱۴۰۲/۰۴/۱۲

به عنوان رمان تاریخی برای آشنایی با شخصیت اسکندر و بالا بردن اطلاعات عمومی در مورد زندگی وی رمان بدی نبود.

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
شابکundefined
زمان۱۵ ساعت و ۵۷ دقیقه
قابلیت انتقالندارد
حجم۱ گیگابایت, ۲۹۵٫۰ مگابایت
زمان۱۵ ساعت و ۵۷ دقیقه
قابلیت انتقالندارد
حجم۱ گیگابایت, ۲۹۵٫۰ مگابایت