دانلود کتاب صوتی مطرد اثر ستاره روشن با صدای جمعی از گویندگان | طاقچه
با کد تخفیف Salam اولین کتاب الکترونیکی یا صوتی‌ات را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کن.
کتاب صوتی مطرد اثر ستاره روشن

دانلود و خرید کتاب صوتی مطرد

مجموعه داستان

۴٫۶ از ۱۴ نظر
۴٫۶ از ۱۴ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب صوتی مطرد  نوشته  ستاره روشن  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچه

معرفی کتاب صوتی مطرد

کتاب صوتی مطرد نوشتهٔ ستاره روشن است. جمعی از گویندگان گویندگی این کتاب صوتی را انجام داده‌اند و نوین کتاب گویا آن را منتشر کرده است. این اثر صوتی حاوی یک مجموعه داستان با درونمایهٔ اختلال‌ها و بیماری‌های روانی است.

درباره کتاب صوتی مطرد

کتاب صوتی مطرد که با صدای  منوچهر والی‌زاده، مهراب قاسم‌خانی، امیر غفارمنش، روشنک گرامی، حسن همایی، اهورا نیازی، متین بختی، میلاد فتوحی، و منیژه قاسمی‌فرد به‌صورت صوتی درآمده، مجموعه‌ای متشکل از ۵ داستان کوتاه به قلم ستاره روشن است. داستان‌های کتاب صوتی مُطَرّد به‌مثابه مهره‌هایی هستند که رشته‌ای آن‌ها را به یکدیگر متصل کرده و آن رشتهْ موضوعی است که نویسنده در هر یک از آثار مجموعه گونه‌ای خاص از آن را در مرکزیت اثر خود قرار داده است؛ اختلال‌ها و بیماری‌های روانی. در مجموعه داستان صوتی مطرّد لازم نیست به‌دنبال رشته‌ای معقول از وقایع و شخصیت‌ها باشیم؛ چراکه نویسنده در تمام این ۵ داستان، اختلالات روانی را در مرکزیت اثر قرار داده و کوشیده است محتوای اثر خود را در ریختار داستان‌ها نیز منعکس کند؛ ازاین‌رو است که در داستان‌های کتاب مطرّد، در فضایی وهم‌آلود روی مرز واقعیت و وهم معلق هستیم و گویی ما هم در نقطه‌نظری سوبژکتیو همگام با شخصیت‌ها این اختلالات روانی را تجربه می‌کنیم.

«من در اتاق شمارهٔ ۱۳»، «زندگی اسرارآمیز دستیار خانم میم»، «دختری با بال‌های سنجاقک»، «مطرّد» و «مصاحبهٔ جنجالی با یک دیوانه» عناوین داستان‌های کوتاه این مجموعه هستند و موضوعاتی از قبیل اختلال دوقطبی، اضطراب اجتماعی، نکروفیلیا (مرده‌خواهی)، اسکیزوفرنی و افراطی‌گری را در بر می‌گیرند.

شنیدن کتاب صوتی مطرد را به چه کسانی پیشنهاد می‌کنیم

شنیدن این کتاب صوتی را به دوستداران ادبیات داستانی معاصر ایران و قالب داستان کوتاه پیشنهاد می‌کنیم.

بخشی از کتاب صوتی مطرد

«زن از مغازه بیرون آمد و دستی به کمرش کشید. در حالی که دهانش برای خمیازه بازتر از آنچه بود نمی‌شد، رو به دختربچه فریاد زد: «هوی! بازی کردن بسه. بدو بیا بریم خونه. کلی کار داریم.» بچه نگاهی به مادر انداخت و گفت: «چه کاری؟ تو که برام نمی‌خریش.» زن اخم‌هایش را در هم فرو برد: «من نمی‌تونم صبح تا شب سبزی مردمو پاک کنم که واسه تو عروسک بخرم. زندگی خرج داره خانوم‌خانوما. اصلاً مگه سیرپیاز چشه که بازم عروسک می‌خوای؟» بچه از جایش بلند شد و پیراهنش را تکاند. به عروسکی که شبیه به یک بالش بود اشاره کرد و گفت: «سیرپیاز دیگه پیر شده. نگاه کن. چشم نداره.» و عروسک کهنه را به سمت مادرش گرفت. زن نگاهی به عروسک چرک‌مرده انداخت. هدیه‌ی تولد دوسالگی دخترش بود. از این که کودک را بدون پدر و به‌تنهایی بزرگ کرده بود، احساس غرور می‌کرد. حال که هفت سال داشت دیگر نمی‌توانست سر او را با سیرپیاز گرم کند. عروسکی که با پارچه‌ی پیراهن عروسی‌اش برای او دوخته بود، اکنون شبیه هر چیزی به نظر می‌رسید به‌جز عروسک.»

دیگران دریافت کرده‌اند

نظرات کاربران

کاربر 6278342
۱۴۰۲/۰۱/۲۰

بهترین کتاب بود، ممنون از نویسنده که انقد خوش قلم و با شناخت زیاد راجع به هرچیزی دست به قلم شده

منصوره یوردکان
۱۴۰۲/۰۳/۰۹

با عرض ادب دوستانی که کتاب رو مطالعه کردن میتونن بگن داستان دختری با بالهای سنجاقک به کدوم بیماری اشاره داره؟معنی لغوی مطرد چیه؟داستان اول به بیماری اسکیزوفرنی اشاره دارد یا افسردگی؟داستان آخر به چه بیماری اشاره داره؟ممنون میشم اگه

- بیشتر
سينا رضايي
۱۴۰۲/۰۳/۰۴

عالی بود

Aftab
۱۴۰۲/۰۲/۰۹

عالی♥️

کاربر ۶۴۱۲۸۴۶
۱۴۰۲/۰۲/۰۸

داستانها گیرا هستند و طنز تلخی در قلم نویسنده است گوینده ها هم باورپذیر خواندند مخصوصا آقای والی زاده و آقای غفارمنش بی نظیر بودند این کتاب عالیست در پلتفرم دیگری گوش دادم ولی دانلود در طاقچه بهتر بود

royamalekinasab
۱۴۰۱/۱۲/۲۴

کلی بازخورد مثبت از این کتاب شنیدم و به زودی تهیه‌ش می‌کنم.

کاربر ۵۷۲۳۰۱۱
۱۴۰۱/۱۲/۲۵

سلام خیلی خوب بود با صدای ماندگارترین اهنک کفتاری بود که شنیدم 😍🤗

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
شابکundefined
زمان۰۴ ساعت و ۴۴ دقیقه
قابلیت انتقالندارد
حجم۲۶۱٫۶ مگابایت
زمان۰۴ ساعت و ۴۴ دقیقه
قابلیت انتقالندارد
حجم۲۶۱٫۶ مگابایت