دانلود کتاب صوتی بلندی های بادگیر اثر امیلی برونته با صدای بهناز بستاندوست | طاقچه
با کد تخفیف Salam اولین کتاب الکترونیکی یا صوتی‌ات را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کن.
کتاب صوتی بلندی های بادگیر اثر امیلی برونته

دانلود و خرید کتاب صوتی بلندی های بادگیر

۴٫۱ از ۱۳ نظر
۴٫۱ از ۱۳ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب صوتی بلندی های بادگیر  نوشته  امیلی برونته  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچه

معرفی کتاب صوتی بلندی های بادگیر

کتاب صوتی بلندی های بادگیر نوشتهٔ امیلی برونته و ترجمهٔ رضا رضایی است. بهناز بستاندوست و رضا عمرانی گویندگی این کتاب صوتی را انجام داده‌اند و استودیو نوار آن را منتشر کرده است. این اثر صوتی حاوی یکی از رمان‌های مشهور، عاشقانه و کلاسیک است.

درباره کتاب صوتی بلندی های بادگیر

کتاب صوتی بلندی های بادگیر داستان زندگی و عشق پسرِ بی‌سرپناهی به نام «هیت کلیف» است که «آقای ارنشاو» او را به سرپرستی گرفته است. او و دختر آقای ارنشاو، «کاترین»، رابطه‌ٔ صمیمی و عاطفی عمیقی برقرار می‌کنند، اما این عشق قرار نیست عاقبت خوبی داشته باشد و انتقام را به‌همراه دارد. رمان صوتی «بلندی‌های بادگیر» روایت عشق است و انتقام؛ با شخصیت‌هایی که آمیزهٔ لطافت و خشونت‌ هستند. در این رمانْ مهر و کین، امید و بیم و… در مکانی که آن هم آمیزه‌ای است از گرما و سرما، روشنایی و تاریکی، تابستان طراوت‌بخش و زمستان اندوه‌بار در هم تنیده‌اند. امیلی برونته نویسندهٔ رئالیستی‌ای است که رمان صوتی «بلندی های بادگیر» را به زبان سادهٔ روزگار خود نوشته است، اما رگه‌های رمانتیسم و سنت داستان‌نویسی گوتیک و فضاهای خیالی و حتی جادویی در کارش نمایان است؛ به‌طوری‌که بعضی از نقادان این اثر را یکی از آثار سبک ادبی «گوتیک» (Gothic) هم خوانده‌اند.

موفقیت این رمان تا اندازه‌ای به‌خاطر ابهام و پیچیدگی آن است. امیلی برونته شخصیت‌های داستانش را نقد نمی‌کند و قضاوت دربارهٔ خوبی و بدی آن‌ها را بر عهدهٔ خواننده می‌گذارد. این خصوصیت باعث شده هر نسل از خوانندگانْ نظر متفاوتی نسبت به این اثر داشته باشد. نویسنده رابطهٔ پرشور و ویرانگر ۲ خانواده را به‌خوبی تعریف می‌کند و به منظرهٔ بکر خلنگ‌زار مانند یکی از شخصیت‌های داستان جان می‌بخشد. چهارچوب، محل وقوع و عشق آتشین قهرمانان داستان آن را به اثری با قابلیت‌های سینمایی تبدیل کرده که بارها از آن فیلم نیز ساخته‌اند.

شنیدن کتاب صوتی بلندی های بادگیر را به چه کسانی پیشنهاد می‌کنیم

شنیدن این کتاب صوتی را به دوستداران ادبیات داستانی کلاسیک انگلستان و قالب رمان پیشنهاد می‌کنیم.

درباره امیلی برونته

امیلی برونته در سال ۱۸۱۸ در ثورتن یورک‌شر در انگلستان متولد شد. او و خواهرانش «شارلوت برونته» و «آن برونته» فرزندان «پاتریک برونته» بودند که به‌عنوان پیشوای روحانی در منطقه فعالیت و خدمت می‌کرد. امیلی برونته کتاب مشهورش، «بلند‌ی‌های بادگیر» را با استفاده از تجربه‌های خودش و افزودن چاشنی تخیل و هنر نویسندگی در سال ۱۸۴۷ منتشر کرد. ویژگی متمایزکنندهٔ این رمان در زمان انتشارش لحن شاعرانه و دراماتیک بیان آن، نداشتن توضیحات فراوان و ساختار غیرمعمولش بود. امیلی برونته با همین داستان شورانگیز به بلندی‌های ادبیات صعود کرده است. او در ۱۹ دسامبر ۱۸۴۸، یک سال پس از انتشار کتابش و در ۳۰سالگی، به‌دلیل ابتلا به بیماری سل از دنیا رفت.

بخشی از کتاب صوتی بلندی های بادگیر

جوزف مرد سن و سال‌داری بود. نه، پیرمرد بود، شاید هم خیلی پیر، اما سرحال بود و قبراق.

نظرات کاربران

146718
۱۴۰۱/۰۹/۰۶

صدای استاد عمرانی عالی

shivajbr
۱۴۰۱/۱۲/۰۱

خیلی داستان جذابی بود،گوینده هاهم صدای گیرا و جذابی داشتن. به شدت پیگیر داستان بودم. شاید غیر طبیعی باشه اما من خیلی دلم برای هیتکیلیف می سوخت😢

Arya Salehi Mehr
۱۴۰۱/۱۲/۲۴

بی نظیر بود واقعا لذت بردم از هر لحاظ عالی بودین واقعا خسته نباشید 👍👏👏

شهرزاد
۱۴۰۱/۱۰/۱۸

داستان خیلی ساده و کلاسیک برای من خیلی جالب نبود اما به نظرم نسبت به زمان خودش خوب بوده

violet
۱۴۰۱/۱۰/۰۶

کتاب خوب و جذابی بود که با عنوان دیگه عشق هرگز نمیمیرد هم هست و روایت عشق،حسادت ولجبازی و خشم و مهربانی و نفرت بود که از زبان خدمتکار و آقای لاک وود بیان میشد و دو یا سه بخش

- بیشتر

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
شابکundefined
زمان۱۵ ساعت و ۳۱ دقیقه
قابلیت انتقالندارد
حجم۶۷۴٫۱ مگابایت
دسته بندی
زمان۱۵ ساعت و ۳۱ دقیقه
قابلیت انتقالندارد
حجم۶۷۴٫۱ مگابایت