با کد تخفیف Salam اولین کتاب الکترونیکی یا صوتی‌ات را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کن.
کتاب صوتی سیما جان اثر محمد عاصمی

دانلود و خرید کتاب صوتی سیما جان

نامه‌هایی از محمد عاصمی

۵٫۰ از ۲ نظر
۵٫۰ از ۲ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب صوتی سیما جان  نوشته  محمد عاصمی  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچه

معرفی کتاب صوتی سیما جان

کتاب صوتی سیما جان نوشتهٔ محمد عاصمی است. نصرالله مدقالچی گویندگی این کتاب صوتی را انجام داده و واوخوان آن را منتشر کرده است.

چند نامه به سیماجان را در این کتاب بخوانید.

درباره کتاب صوتی سیما جان

کتاب صوتی سیما جان از زبان عاشقی به محبوبش نوشته شده است. این محبوب، سیما نام دارد.

این کتاب صوتی درواقع حاوی چندین نامه است که محمد عاصمی با زبان و بیانی ادبی، متین، آرام و شاعرانه آنها را نوشته است.

متن این کتاب صوتی تشبیه‌ها و استعاره‌هایی را نیز با نگاه به طبیعت طراحی کرده و درون نامه‌ها گنجانده است.

شنیدن کتاب صوتی سیما جان را به چه کسانی پیشنهاد می‌کنیم

شنیدن این کتاب صوتی را به دوستداران ادبیات داستانی معاصر ایران و قالب نامه‌نویسی پیشنهاد می‌کنیم.

درباره محمد عاصمی

محمد عاصمی شاعر، نویسنده و پژوهشگر ایرانی مقیم آلمان و بنیان‌گذار مجلهٔ کاوه در مونیخ بود. وی پس از کودتای ۲۸ مرداد ۱۳۳۲ تحت پیگرد قرار گرفت و ناگزیر ایران را ترک کرد و در آلمان ماند.

عاصمی در جوانی شاعر و نویسنده‌ای پرشور بود و اشعار حماسی او با امضای «شرنگ» در نشریات چپ منتشر می‌شد. او پس از شهریور ۱۳۲۰ از هنرمندان تئاتر بود و در «تئاتر سعدی» به روی صحنه می‌رفت. او از شاگردان عبدالحسین نوشین کارگردان مشهور تئاتر ایران و عضو «کمیته مرکزی حزب توده» بود.

گروه بزرگی از نویسندگان و پژوهشگران ایرانی با «مجله کاوه» با مدیریت محمد عاصمی همکاری داشتند؛ افرادی همچون محمدعلی جمالزاده، پرویز ناتل خانلری، علی دشتی، عباس زریاب خویی، بزرگ علوی، احسان طبری، محمود تفضلی، علی نقی منزوی، سعیدی سیرجانی.

محمد عاصمی ۲۱ آذر ۱۳۸۸ در آلمان درگذشت.

درباره نصرالله مدقالچی

نصرالله مدقالچی ۷ مهر ۱۳۲۳ به دنیا آمد. او دوبلور ایرانی و از دیرپاترین گویندگان نقش‌های مکمل در تاریخ دوبله است که به‌جای چهره‌های برجسته‌ای از سینمای جهان نظیر ژان گابن، جین هَکمَن، آنتونی هاپکینز نیز به‌خوبی شناخته شده است.

از کارهای شاخص نصرالله مدقالچی می‌توان به گویندگی به‌جای مایکل آنسارا در نفش «ابوسفیان» در فیلم محمد رسول‌الله و همچنین دکلمهٔ به‌یاد‌ماندنی انیمیشن آن شرلی اشاره کرد.

برخی دیگر از آثار صوتی نصرالله مدقالچی عبارت‌اند از:

به‌جای راوی در فیلم عیسی مسیح (انجیل لوقا)،

به‌جای ایلای والاک (زشت) در فیلم خوب بد زشت،

به‌جای آنتونی هاپکینز در فیلم‌های نقاب زورو، سکوت بره‌ها و افسانه‌های پائیزی،

سریال دلیران تنگستان و ... .

این گویندهٔ ایرانی کتاب‌های صوتی مانند «سیما جان» نوشتهٔ «محمد عاصمی» را نیز گویندگی کرده است.

بخش‌هایی از کتاب صوتی سیما جان

سیماجان! حق با توست من همیشه تنهایم. اما تنهایی‌های من تنها نیستند. در دنیای تنهایی خود شور و غوغایی دارم. این سکوت و خاموشی، توفان می ‌زاید. در ابرهای سیاه، رعد می‌غرٌد و برق می‌خندد. من هم مدت‌ها ابرآلودم. آسمان اندیشه‌ام گرفته و درهم است. اما تو خوب می‌دانی که این آسمان خواهد بارید و پس از باریدن، گل‌های سرخ عشق و امید را خواهد رویاند. آسمان اندیشه‌ام خلق می‌کند و می‌آفریند. ابر است و می‌بارد. سیماجان! نه آتشم و نه اشکم. سیاهی ِاندوهم که بسان ابری تیره می‌بارم و آن‌سان که دیده‌ای زیر رگبارهایم سرخی گل‌های عشق را می‌پروران تو خوب می‌دانی که من هرگز جز با خنده‌های اشک نخندیده‌ام ولی همیشه لبخندی بوده‌ام که با فروتنی بسیار لب‌ها را بوسیده‌ام. دلم می‌خواست یک نت موسیقی باشم و در هر قلبی آشیان کنم و بدانم که چگونه باید بلرزانم. تب کرده‌ام. گرمای سوزنده‌ای از درونم شعله می‌کشد. غیر از تب، آتش دیگری نیز در جویبار کبود شریان‌هایم می‌لغزد. این آتشی است که اسم آن را غم گذاشته‌ام. این غم سال‌هاست که درونم را می‌کاود و به هستی پرماجرایم چنگ می‌اندازد و پیکرم را در دست استخوانی‌اش می‌فشارد. این تب سال‌هاست که مرا می‌گدازد.

نظری برای کتاب ثبت نشده است

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
شابکundefined
زمان۰۲ ساعت و ۳۹ دقیقه
قابلیت انتقالندارد
حجم۱۴۶٫۰ مگابایت
دسته بندی
زمان۰۲ ساعت و ۳۹ دقیقه
قابلیت انتقالندارد
حجم۱۴۶٫۰ مگابایت