با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
آیا مادر خوبی هستم؟

دانلود و خرید کتاب صوتی آیا مادر خوبی هستم؟

۲٫۵ از ۲ نظر
۲٫۵ از ۲ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب صوتی آیا مادر خوبی هستم؟  نوشته  عبدالحسین رفعتیان  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچه

معرفی کتاب صوتی آیا مادر خوبی هستم؟

کتاب صوتی آیا مادر خوبی هستم؟ نوشته دکتر عبدالحسین رفعتیان است که با صدای حسن آزادی و مصطفی هرآیینی منتشر شده است. این کتاب به شما کمک می‌کند مادر خوبی باشید.

درباره کتاب آیا مادر خوبی هستم؟

دکتر عبدالحسین رفعتیان مدرک پزشکیِ عمومی خود را دانشگاه تهران گرفته است. پس از آن به دانشگاه پاریس رفت و تخصص روان‌پزشکی‌ ـ روان‌کاوی دریافت کرد، او که عضو کالج ملّی روان‌پزشکی فرانسه است و ۱۵ سال در پاریس؛ و از سال ۱۳۷۱ تاکنون، در ایران به روان‌کاوی و روان‌پزشکی می‌پردازد و چندین سال نیز در دانشگاه‌های تهران تدریس کرده‌است.

بعد از مادر شدن، دغدغه‌ مادر خوب بودن درگیری ذهنی اصلی مادران می‌شود و مدام خود را مورد آزمون قرار می‌دهد و از خود می‌پرسد: «آیا مادر خوبی هستم؟»، «آیا وقت کافی برای فرزندم می‌گذارم؟»، «آیا به‌اندازه‌ کافی به او محبت می‌کنم؟»، «آیا نیازهای او را به درستی برطرف می‌کنم؟»

نکته‌ مهم این است که باید بتواند در پاسخ به این پرسش‌ها: اول، از خود و نقشش احساس رضایت کند. دوم، موقعیتی فراهم کند تا فرزندش نیز در هر سنی- از وضعیتی که دارد احساس رضایت کند؛ و سوم، خود را در زندگی بخشیدن به یک انسان دیگر و پرورش دادن او موفق بداند.

تصویری که از مادر در ذهن ما وجود دارد تصویری زیبا و دوست‌داشتنی است؛ آیا ممکن است کسی از بودن در چنین جایگاهی احساس نارضایتی کند؟ دانسته‌ها و ذهنیت‌های ما همیشه همه‌ واقعیت نیستند. چیزی که وجود دارد این است که برخی از زن‌ها از این‌که در جایگاه مادری قرار بگیرند احساس رضایت نمی‌کنند. یک زن برای پذیرفتن نقش مادری، ابتدا باید زن بودن خود را پذیرفته باشد تا بتواند مادر بودن را به عنوان بخشی از آن و البته بخشی مثبت و غرورآمیز بپذیرد.

این کتاب به شما به عنوان یک مادر کمک می‌کند جهان را جور دیگری ببینید و بتوانید این نقش را راحت‌تر بپذیرید.

شنیدن کتاب آیا مادر خوبی هستم؟ را به چه کسانی پیشنهاد می‌کنیم

این کتاب را به تمام مادران پیشنهاد می‌کنیم.

فهرست کتاب آیا مادر خوبی هستم؟

مادر خوب

بلوغ عاطفی

مادر و فرزند

دو فرد مستقل

نگاه مادرانه

مادر کافی

ارتباط حسی–تنی

ماندن یا رفتن؛ مسئله این است

مادر شدن آمادگی می‌خواهد

مادر و باورهایش

به جا آوردن احساسات

مدیریت احساسات

بها دادن به احساسات کودکان

تنبیه تثبیت‌کننده‌ مرزگذاری

آسیب‌های مرز گذاری افراطی

مادر خوب همیشه حضور دارد

نظری برای کتاب ثبت نشده است

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
شابکundefined
زمان۰۴ ساعت و ۱۵ دقیقه
قابلیت انتقالدارد
حجم۲۳۵٫۳ مگابایت
زمان۰۴ ساعت و ۱۵ دقیقه
قابلیت انتقالدارد
حجم۲۳۵٫۳ مگابایت

تجربه بهتر در اپلیکیشن