با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
خلاصه کتاب ایگو و اید

دانلود و خرید کتاب صوتی خلاصه کتاب ایگو و اید

بدون نظر
بدون نظر

برای خرید و دانلود  کتاب صوتی خلاصه کتاب ایگو و اید  نوشته  زیگموند فروید  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچه

معرفی کتاب صوتی خلاصه کتاب ایگو و اید

خلاصه کتاب صوتی ایگو و اید اثر زیگموند فروید، با خلاصه  دادبه دادمهر و صدای کامبیز خلیلی منتشر است. کتاب خلاصه کتاب ایگو و اید، خلاصه‌ای کوتاه و کاربردی از  یکی از مهم‌ترین مفاهیم روان‌شناسی به نام‌های ایگو، اید است. 

درباره خلاصه کتاب ایگو و اید

اید، ایگو و سوپر‌‌ایگو سه اصل نظریه‌ ساختاری ذهن است که برای اولین بار در کتاب «فراسوی اصل لذت» فروید به آن پرداخته شد. کتاب ایگو و اید در ادامه‌ همان نظریه نوشته شده است و به سه اصلایگو، اید و سوپرایگو می‌پردازد. این کتاب با جزئیات بیشتری این مساله را شرح داده است. در خلاصه کتاب ایگو و اید می‌توانید به شکل خلاصه با نظریات فروید آشنا سوید. این کتاب به شما کمک می‌کند اطلاعاتتان را بالا ببرید و بتوانید دید بهتری به رفتارهای خود و دیگران داشته باشید.

شنیدن خلاصه کتاب ایگو و اید را به چه کسانی پیشنهاد می‌کنیم

علاقه‌مندان به روان‌شناسی را که فرصت مطالعه کامل کتاب را ندارند به شنیدن این کتاب دعوت می‌کنیم.

درباره زیگموند فروید

زیگموند شلومو فروید یا زیگموند فروید ۶ مه ۱۸۵۶ در یک خانواده‌ی یهودی در جمهوری چک به دنیا آمد. زیگموند فروید، عصب‌شناس برجسته اتریشی و بنیان‌گذار علم روانکاوی، به عنوان یک روش درمانی در روانشناسی بود. به پاس تمام خدماتی که به علم روان‌شناسی کرد، لقب پدر علم روان‌شناسی را به او دادند. جالب است بدانید او عاشق ادبیات بود و در زبان‌های آلمانی، ایتالیایی، فرانسه، انگلیسی، اسپانیایی، عبری، لاتین و یونانی تخصص داشت. فروید، آثار ویلیام شکسپیر را در طول عمرش فقط به زبان انگلیسی می‌خواند و به عقیده بعضی‌ها درک او از روانشناسی به خواندن نمایشنامه‌های شکسپیر برمی‌گردد.

فروید توانست تکنیک‌هایی مثل استفاده از تداعی آزاد (به روشی گفته می‌شود که در آن بیمار هرآنچه را به ذهنش خطور می‌کند، بیان می‌نماید) و همچنین کشف انتقال (فرایندی که در آن مراجع خاطرات کودکی خود را با درمانگرش درمیان می‌گذارد) و همچنین فرایند تحلیلی را به علم روانشناسی ارائه کند. فروید در آخر عمرش به سرطان مبتلا شد و در ۲۳ سپتامبر ۱۹۳۹ با تزریق دوزهای معینی از مرفین به زندگی خودش پایان داد.

نظری برای کتاب ثبت نشده است

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
شابکundefined
زمان۰۰ ساعت و ۵۳ دقیقه
قابلیت انتقالدارد
حجم۵۲٫۰ مگابایت
زمان۰۰ ساعت و ۵۳ دقیقه
قابلیت انتقالدارد
حجم۵۲٫۰ مگابایت