دانلود و خرید کتاب سلوک دانشجویی جواد محدثی
با کد تخفیف OFF30 اولین کتاب الکترونیکی یا صوتی‌ات را با ۳۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کن.
کتاب سلوک دانشجویی اثر جواد محدثی

کتاب سلوک دانشجویی

معرفی کتاب سلوک دانشجویی

کتاب سلوک دانشجویی اثری از جواد محدثی است که در دفتر نشر معارف منتشر شده است. این کتاب به مجموعه سلوک و رفتارهایی می‌پردازد که هر دانشجویی در مسیر تحصیلات خود باید در پیش بگیرد.

دفتر نشر معارف وابسته به نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‏‌ها، در سال ۱۳۷۶ تأسیس شد و در سال ۱۳۷۹ به صورت رسمی آغاز به کار کرد. این انتشارات تلاش می‌کند از دریچه اسلام ناب به بازخوانى، بررسى، نقد و تولید اندیشه در عرصه‌هاى مختلف بپردازد.

از جمله این فعالیت‏‌ها می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌توان به چاپ بیش از ۱۱۰۰عنوان کتاب در زمینه دروس معارف اسلامى دانشگاه‌ها، اندیشه‏‌های امام خمینی (ره) و مقام معظم رهبرى، پرسش‌ها و پاسخ‌هاى دانشجویى، معارف قرآن و اهل‏ بیت (ع)، دین‌پژوهى، اخلاق و عرفان، انقلاب اسلامى و تاریخ معاصر، مسائل جهان اسلام، غرب‏‌شناسی، شبهات فکری و عقیدتی، مسایل تاریخی و فلسفی، علوم انسانی، مسائل تربیتى، زن، خانواده و نقد فمینیسم و… اشاره کرد.

نشر معارف اخیراً نیز گام‌‏هایی در حوزه ادبیات داستانی برداشته است. این انتشارات با راه ‏اندازی ۳۰ مرکز فروشگاهی با عنوان تجاری «پاتوق کتاب» و همچنین برگزاری ۱۲ دوره مسابقات کتابخوانی «پویش روشنا» در سطح ملی، توانسته است گام‏‌های مفید و موثری در توزیع و ترویج کتابخوانی کشور بردارد.

آنچه این روزها بیش از هرچیز دغدغه نسل انقلابی است آشنایی جوانان و دانشجویان با حقیقت دین و معارف اسلام است، انتشارات در این زمینه پیشرو است و تلاش دارد پاسخی علمی و دینی برای تمام سوالات این نسل داشته باشد.

درباره کتاب سلوک دانشجویی

مجموعه پرسمان، نخستین ماهنامه‌ای بود که با هدف مشاوره و پاسخ‌دهی به نیازهای فکری نسل جوان شکل گرفت چراکه پرسیدن و پرسش، حق هر دانشجو است. کتاب‌هایی که در مجموعه پرسمان قرار دارند در تلاشند تا صفحات ثابت نویسندگان پرسمان را به صورت مستقل منتشر کنند.

سلوک دانشجویی، یعنی به آگاهی از هدف‌ها، آفت‌ها، روش‌ها، علل ناکامی یا سرخوردگی و عوامل رشد و پیشرفت دست یابیم. اما چرا آگاهی از اینها اهمیت دارد؟ نباید فراموش کرد که ما همه از خود پرسیده‌ایم راز کامیابی در تجربه علم آموزی چیست؟ شاید آنچه در این میان بسیار اهمیت داشته باشد این باشد که در طول عمر تحصیلی خود، این راه را چگونه و با چه کسی و به چه سمت و سویی طی می‌کنیم؟ هدف ما از علم‌اندوزی و کسب دانش و تجربه، تنها به دست آوردن یک مدرک نیست. بلکه تلاش می‌کنیم تا قله‌های معرفت را در آن زمینه فتح کنیم. ما برای رسیدن به موفقیت و فتح قلل معرفت، باید در مسیر کمال اخلاقی گام برداریم و به تهذیب نفس خود بپردازیم. 

کتاب سلوک دانشجویی را به چه کسانی پیشنهاد می‌کنیم 

خواندن کتاب سلوک دانشجویی را به تمام دانشجویان پیشنهاد می‌کنیم.

درباره جواد محدثی 

جواد محدثی در سال ۱۳۳۱ در شهرستان سراب در آذربایجان شرقی متولد شد اما چون پدرش روحانی بود به قم رفت. در همان جا به مدرسه رفت و پس از اتمام تحصیلاتش وارد حوزه علمیه قم شد. او در مدرسه علیمه منتظریه معروف به حقانی به تحصیل پرداخت. این مدرسه با مدیریت شهید آیت الله قدوسی و همکاری شهید آیت الله بهشتی ، آیت الله جنتی و آیت الله مصباح یزدی اداره می شد. 

جواد محدثی پیش از انقلاب به سبب مبارزات سیاسی و سخنرانی در شهرستان ها دو بار دستگیر و زندانی شد. پس از پیروزی انقلاب نیز در دانشگاه‌های مختلف به تدریس تاریخ اسلام و تعلیم و تربیت اسلامی پرداخت. 

نظری برای کتاب ثبت نشده است
بریده‌ای برای کتاب ثبت نشده است

حجم

۲۴۲٫۱ کیلوبایت

سال انتشار

۱۳۹۶

تعداد صفحه‌ها

۸۰ صفحه

حجم

۲۴۲٫۱ کیلوبایت

سال انتشار

۱۳۹۶

تعداد صفحه‌ها

۸۰ صفحه

قیمت:
۱۸,۰۰۰
تومان