با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
زن و پول

دانلود و خرید کتاب زن و پول

کنترل سرنوشت خود را در دست بگیر

بدون نظر
بدون نظر

برای خرید و دانلود  کتاب زن و پول  نوشته  سوز اورمان  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچه

معرفی کتاب زن و پول

کتاب زن و پول نوشته سوز اورمان است که با ترجمه فاطمه باغستانی منتشر شده است. کتاب زن و پول به شما یاد می‌دهد چطور کنترل زندگیتان را دست گیرید و بتوانید در همه مراحل موفق باشید.

درباره کتاب زن و پول

زنان به‌یک‌باره وارد رابطه‌ای کاملاً جدید و ناآشنا با پول شده‌اند که تفاوت عمیقی با چیزهایی دارد که قبلاً با آنها مواجه بوده‌اند. نقشِ در حال تغییر زنان در خانه و محل کار باعث شده نحوهٔ تعامل زنان با پول نیز تغییر کند. زنان روابط و نقش‌های جدید را پذیرفته و با آنها به‌خوبی تطبیق یافته‌اند اما در حوزهٔ سازگاری‌های مالی دنیای جدید هنوز از همان نقشه‌های قدیمی استفاده می‌کنند و به همین دلیل به آنچه می‌خواهند نمی‌رسند. 

مهم نیست در اتاقی پر از مدیران کسب‌وکار نشسته باشیم یا در اتاقی پر از مادرهای خانه‌دار، این مشکل جهانی‌ست. وقتی نوبت به تصمیم‌گیری مالی می‌رسد، تو به‌عنوان یک زن از تصاحب قدرت و درنظرگرفتن منافع خود طفره می‌روی. مسئله هوش نیست، تو به‌خوبی می‌دانی که باید چه کنی اما دوست نداری به‌لحاظ مالی از خودت مراقبت کنی به‌ویژه اگر این اقدامات با مراقبت از عزیزانت در تضاد باشد. آن روحیهٔ پرورش‌دهندهٔ درونت بر تو تسلط می‌یابد و تو همه‌چیز را قبل از اینکه برای خودت بخواهی برای دیگران می‌خواهی.

مهم نیست که نیت و مقاصد تو چه اندازه خوب هستند، آنها هر قدر هم خوب باشند وقتی نوبت به خودت می‌رسد، غیرضروری می‌شوند.

پس به همین دلیل است که سوز اورمان کتاب هشتم خود را با عنوان «زن و پول» نوشته است. این کتاب می‌خواهد مسیر تازه و درستی را به زنان معرفی کند که جامعه به آن‌ها یاد نمی‌دهد. چالش این است که سرانجام بیاموزیم و بپذیریم که قدرتمند بودن در زندگی مستلزم آن است که درآمدی داشته باشی و آن درآمد برایت کار کند. 

خواندن کتاب زن و پول را به چه کسانی پیشنهاد می‌کنیم

این کتاب را به تمام زنان پیشنهاد می‌کنیم.

بخشی از کتاب زن و پول

کتاب زن و پول باید با داستانی از پیشرفت‌هایی شروع شود که زنان در سه دههٔ اخیر درزمینهٔ مالی داشته‌اند. این داستان فقط حکایتی شنیدنی از پیشرفت اجتماعی نیست بلکه یادآور آن است که این تغییرات هر روز به میزانی بسیار کوچک در زندگی شخصی ما رخ داده و به‌تدریج روی هم انباشته شده و دگرگونی‌های چشمگیر اجتماعی و فرهنگی را در طول زمان میسر کرده است.

امروز زنان تقریباً نیمی از نیروی کاری در این کشور را تشکیل می‌دهند. در طول سی سال گذشته، درآمد زنان ۶۳ درصد افزایش داشته است. چهل‌ونه درصد از کارمندان تخصصی و مدیریتی زنان هستند. در بیشتر خانواده‌های آمریکایی، زنان نیمی از درمان خانواده را تأمین می‌کنند و این خبر سرتیتر نیوزویک و بسیاری از رسانه‌های خبری قرار گرفته است. کسب‌وکارهایی که زنان صاحب آن هستند، ۴۰ درصد از تمامی شرکت‌های آمریکا را در بر می‌گیرد. درحال‌حاضر زنان بیشتری در میان میلیونرهای این کشور دیده می‌شوند، زنان بیشتری در شغل‌های مدیریتی سطح بالا و در سِمت‌های بسیار قوی دولتی هستند. 

ما حق داریم بابت این پیشرفت به خود ببالیم. خود من از اینکه شاهد چنین تحولی در زندگی شخصی‌ام هستم، بسیار خرسندم اما آرزو می‌کنم این تمام واقعیت باشد.

اکنون دوست داری باهم روی دیگر سکه را ببینیم؟ در تحقیقی که سال ۲۰۰۶ توسط مؤسسهٔ بیمهٔ آلیانز انجام شد، نود درصد از زنانی که شرکت داشتند، احساس ناامنی مالی خود را ابزار داشته‌اند. نود درصد! در همان تحقیق تقریباً نیمی از پاسخ‌دهندگان بیان کردند که بارها این فکر که ممکن است در آینده فقیر شوند به ذهنشان خطور کرده است. یک رأی‌گیری جهت سنجش اطلاعات مالی در سال ۲۰۰۶ انجام شد که نشان داد فقط یک درصد از زنان درزمینهٔ دانش محصولات و خدمات مالی به خود رتبهٔ یک داده‌اند. دوسوم از زنان دربارهٔ مواردی چون بیمهٔ زندگی و تهیهٔ وصیت‌نامه صحبت نکرده‌اند. تقریباً هشتاد درصد از زنان گفته بودند که در سال‌های پس از بازنشستگی برای تأمین مالی خود روی امنیت ملی حساب کرده‌اند. آیا می‌دانید که زنان تقریباً دوبرابر مردان دوران بازنشستگی را در فقر سپری می‌کنند؟

از مدت‌ها پیش تا به امروز از این امتیاز برخوردار بوده‌ام که در طول یک سال با هزاران هزار زن از طریق تماس‌های تلفنی، برنامه‌های تلویزیونی، صحبت‌های رودررو یا پاسخ به ایمیل‌ها در تماس باشم و به حرف‌هایشان گوش دهم. پس به‌خوبی ترس‌ها، ناامنی‌ها و مشکلات شما را شنیده، دیده و احساس کرده و با این حقیقت تلخ روبه‌رو شده‌ام. 

نظری برای کتاب ثبت نشده است
بریده‌ای برای کتاب ثبت نشده است

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۱۲۰ صفحه
قیمت نسخه چاپی۲۵,۰۰۰ تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۸/۰۳/۲۶
شابک۹۷۸-۶۰۰-۹۸۷۶-۴۲-۶
تعداد صفحات۱۲۰صفحه
قیمت نسخه چاپی۲۵,۰۰۰تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۸/۰۳/۲۶
شابک۹۷۸-۶۰۰-۹۸۷۶-۴۲-۶