با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
ویتامین حافظه

دانلود و خرید کتاب ویتامین حافظه

۵٫۰ از ۱ نظر
۵٫۰ از ۱ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب ویتامین حافظه  نوشته  محمد غبیشاوی  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچهدرباره طاقچه بی‌نهایت

معرفی کتاب ویتامین حافظه

ویتامین حافظه کتابی از محمد غبیشاوی، مدرس دوره‌های روش‌های صحیح مطالعه و تندخوانی، همچنین دوره‌های انگیزشی و موفقیت‌های فردی است که درباره روش‌های تقویت و به‌کارگیری صحیح حافظه سخن می‌گوید.

 درباره کتاب ویتامین حافظه

مغز ما یکی از مهم‌ترین این داده‌ها و ابزار است. وقتی مطالعه می‌کنیم، در حال استفاده از این ابزار هستیم. وقتی قرار است سخنرانی کنیم، باز هم در حال استفاده از مغزمان هستیم. زمانی که تدریس می‌کنیم و در حال ارائه دانش خود هستیم، باز هم ذهن ما درگیر است. هنگام تصمیم‌گیری، نوشتن، طراحی و بسیاری کارهای دیگر باز هم مغز و اصطلاحا ذهن ما مشغول کار است.

بنابراین یکی از مهم‌ترین نکاتی که همواره باید به آن توجه داشته باشیم، حفاظت از سلامت ذهن و تقویت حافظه و تمرکز است که مستقیما در افزایش راندمان و کارایی مغز ما تأثیر دارد. برای رسیدن به این هدف، باید در این زمینه آگاهی خود را افزایش دهیم. کتابی که در دست دارید، این آگاهی را برای شما ایجاد می‌کند؛ اما آگاهی به‌تنهایی کافی نیست، بلکه هر روز باید کارها و تمریناتی در این زمینه انجام داد. همچنین لازم است تغییراتی را در سبک زندگی خود ایجاد کنیم.

کتاب ویتامین حافظه نوشته محمد غبیشاوی در شش فصل و با زبانی ساده این آگاهی نظری و عملی را در اختیار شما قرار می‌دهد. بنابراین می‌توانید آموختن و اجرای این موارد را از همین حالا آغاز کنید.

 خواندن کتاب ویتامین حافظه را به چه کسانی پیشنهاد می‌کنیم

 اگر دوست دارید با راه‌های تثویت ذهن و حافظه آشنا شوید و ظرفیت‌های گسترده ذهن خود را بیشتر بشناسید این کتاب برای شما است.

بخشی از کتاب ویتامین حافظه

داشتن عقاید و افکار زیر باعث می‌شود نیمکره چپ قوی‌ای نداشته باشیم؛ پس خوب دقت کنید و تمریناتی را که به شما داده می‌شود، انجام دهید. یکی از افکاری که بعضی از افراد دارند، این است که فکر می‌کنند داشتن نظم یعنی محدودشدن و اگر به آنها بگویی چرا منظم نیستی؟ آنها می‌گویند می‌خواهیم آزاد و راحت باشیم؛ اما در واقع نظم و انضباط همان آزادی است و بی‌نظمی باعث ایجاد محدودیت می‌شود؛ پس سعی کنید آدم منظمی باشید و این دید را نداشته باشید که نظم من را اذیت می‌کند و برای من قالب می‌گذارد؛ برعکس نظم باعث می‌شود شما طبق برنامه رو به جلو حرکت کنید و با تمرکز بیشتری کارهایتان را انجام دهید، ولی بی‌نظمی همیشه به ضرر شما خواهد شد؛ پس خیلی از نیمکره‌راست‌ها فکر می‌کنند منظم‌بودن به آنها ضربه می‌زند و جلوی حرکت آنها را می‌گیرد و این دیدگاه باعث می‌شود نیمکره چپ آنها ضعیف باقی بماند و در نهایت عدم تعادل در مغز ایجاد می‌کند و باعث می‌شود به موفقیت بزرگی دست پیدا نکنند. معمولا آدم بی‌نظمی را نمی‌بینیم که موفقیت زیادی کسب کرده باشد. بنابراین حتما باید نیمکره راست که محل تخیل و رؤیاها و تجسم با نیمکره چپ که محل نظم و انضباط دسته‌بندی است، باهم تلفیق شوند تا بتوان نتایج فوق‌العاده‌ای کسب کرد.

بعضی از آدم‌ها این باور را دارند که ریاضی، درس خسته‌کننده‌ای است و من از ریاضی بدم می‌آید و از تجزیه و تحلیل خسته‌ام و از آنها فرار می‌کنند. این امر باعث می‌شود نیمکره چپ آنها ضعیف شود؛ پس باید این را بدانید که ریاضی درس فوق‌العاده‌ای است و به قول اینشتین خداوند جهان را با ریاضیات آفریده و داستان جهان را با ریاضیات نوشته است؛ پس سعی کنید ریاضی را دوست داشته باشید و تمرینات ریاضی را انجام دهید. هرچقدر علم پیشرفت کرد، اعداد و ارقام به‌دست‌آمده از دنیا و جهان عالم واقعا ثابت کردند جهان بر اساس یک نظم عددی آفریده شده است و حتی قرآن کریم را می‌توان با کمک اعداد و ارقام ثابت کرد. پس برای داشتن نیمکره چپ قوی، سعی کنید تمرینات ریاضی انجام دهید که برای این کار بهتر است یک جدول که دارای حداقل سه ستون و هر ستون ۱۵ ردیف باشد ترسیم کنید و در هر ردیف یک عملیات ریاضی بنویسید.

این تمرین باعث می‌شود نیمکره چپ فعال و فعال‌تری داشته باشید.

همچنین سعی کنید برای انجام کاری به جزئیات آن هم توجه کنید و این فکر را نداشته باشید که توجه به جزئیات، وقت‌تلف‌کردن است؛ بلکه برعکس توجه به جزئیات می‌تواند در انتخاب راه و مسیر به شما کمک کند؛ پس در زندگی هم باید به جزئیات و هم به کلیات توجه داشته باشید و هر دو آنها مهم هستند؛ یعنی هم دید کلی نسبت به دنیا داشته باشیم، مثل افرادی که نیمکره راست قوی دارند و هم دید جزئی به دنیا داشته باشیم، مثل کسانی که نیمکره چپ قوی دارند. این دو تا باید باهم تلفیق شوند.


نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۱)
کاربر ۲۸۶۷۵۰۳
۱۴۰۰/۰۶/۰۸

کتاب خوبیه.

بریده‌ای برای کتاب ثبت نشده است

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۱۲۴ صفحه
قیمت نسخه چاپی۲۵,۰۰۰ تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۸/۰۳/۲۶
شابک۹۷۸-۶۲۲-۶۳۴۶-۹۰-۰
تعداد صفحات۱۲۴صفحه
قیمت نسخه چاپی۲۵,۰۰۰تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۸/۰۳/۲۶
شابک۹۷۸-۶۲۲-۶۳۴۶-۹۰-۰