با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
زبان گفتن و گوش شنیدن

دانلود و خرید کتاب زبان گفتن و گوش شنیدن

۵٫۰ از ۲ نظر
۵٫۰ از ۲ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب زبان گفتن و گوش شنیدن  نوشته  پرویز خرسند  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچهدرباره طاقچه بی‌نهایت

معرفی کتاب زبان گفتن و گوش شنیدن

«زبان گفتن و گوش شنیدن» مجموعه مقالاتی در زمینه ادبیات و هنر به قلم «پرویز خرسند»( -۱۳۱۹)، پژوهشگر ادبی است. در نوشتاری از این کتاب با نام «آگهی گمشده» می‌خوانیم: «باید به روزنامه‌ها یک آگهی بدهم، آن قدر روشن و واضح که او به محض خواندن بفهمد. لیست آگهی‌ها را می‌خوانم. صفحه‌ی اول قیمت سرسام‌آوری دارد. در صفحه‌ی دوم همه نوع آگهی یافت می‌شود. آگهی کتاب، روزنامه، ستون سپاس نامه‌ها و تسلیت‌ها. نمی‌خواهم آگهی من با این‌ها قاطی شود. نه قصد تشکر دارم و نه خیال تسلیت. تازگی‌ها کتابی هم چاپ نزده‌ام. ورق می‌زنم، در صفحات دیگر از نوع آگهی من تک و توکی پیدا می‌شود، اما با آگهی سینمایی و غیر سینمایی و مطالب سیاسی و اجتماعی در هم آمیخته شده است. آن‌جاها را هم نمی‌پسندم. می‌خواهم آگهی‌ام صراحت داشته باشد اما در شلوغی صفحات داخل روزنامه آگهی صراحتش را از دست می‌دهد. به صفحه‌ی اول برمی‌گردم. گرچه این جا هم خطر در هم آمیخته شدن هست ولی صفحه‌ی اول است و چشم‌گیر. تصمیم می‌گیرم اما یاد قیمت آگهی می‌افتم. خیلی زیاد است. تنها راهی که به نظرم می‌رسد، صرفه جویی و پس‌انداز است. به هزینه‌های مهم فکر می‌کنم. می‌بینم خرج‌ها مسخره است، اصلا نباید خرج را به صورت جمع فکر کنم. علامت جمع را حذف می‌کنم و خرج مهم سیگار می‌شود. اگر با کم کردن سیگار پس انداز کنم شاید بتوانم آگهی‌ام را برای صفحه‌‌ی اول روزنامه بدهم. اما به دو دلیل نمی‌توانم این کار را بکنم. اولاً مدت‌ها طول می‌کشد تا پول لازم پس‌انداز شود و در این همه وقت به هیچ شکلی نمی‌توانم خودم را راضی کنم که سیگار نکشم. ثانیا پول سیگار از دود ساخته شده است. تا وقتی که دود می‌کنی هست. از کشیدن که می‌مانی پول دود هم دود می‌شود. از چاپ آگهی هم نمی‌توانم صرف‌نظر کنم. تنها راهی که به نظرم می‌رسد این است که به اداره‌ی روزنامه سری بزنم و از مدیر راهنمایی بخواهم.»

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۱)
کاربر ۲۸۹۵۷۰۵
۱۳۹۹/۱۲/۱۰

آثاراستاد خرسند، نثری قوی وسبکی منحصر بفرد درخدمت انسان، ایکاش زبان اورا میگرفتیم، وآثارش براحتی دردسترس بود. اکثرا نایاب، واقعا قلم سحار او هر انسان اهل کتاب و جستجوگر را شیفته خود میکند. عمرش مستدام

بریده‌ای برای کتاب ثبت نشده است

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۱۰۴ صفحه
قیمت نسخه چاپی۶,۰۰۰ تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۳/۰۸/۱۱
شابک۹۷۸-۶۰۰-۵۹۵۷-۸۶-۰
دسته بندی
تعداد صفحات۱۰۴صفحه
قیمت نسخه چاپی۶,۰۰۰تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۳/۰۸/۱۱
شابک۹۷۸-۶۰۰-۵۹۵۷-۸۶-۰