با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
نقد تاریخ نگاری پان ترکی

دانلود و خرید کتاب نقد تاریخ نگاری پان ترکی

نگاهی به شیوه‌ها و روش‌های تاریخ نگاری پان‌ترک‌ها

۴٫۰ از ۱ نظر
۴٫۰ از ۱ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب نقد تاریخ نگاری پان ترکی  نوشته  مجتبی برزویی  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچهدرباره طاقچه بی‌نهایت

معرفی کتاب نقد تاریخ نگاری پان ترکی

کتاب نقد تاریخ نگاری پان ترکی نوشته مجتبی برزویی است. کتاب نقد تاریخ نگاری پان ترکی را انتشارات تاریخ و فرهنگ دیار کهن منتشر کرده است و این کتاب نگاهی به شیوه‌ها و روش‌های تاریخ نگاری پان‌ترک‌ها است.

درباره کتاب نقد تاریخ نگاری پان ترکی 

در دنیای کنونی و جهان معاصر دشمنان ایران اسلامی برای نابودی انقلاب شکوهمند اسلامی تمام تلاش خود را بر روی آِذربایجان این خطه علوی مصروف کرده‌اند با این تفاوت که سلطان سلیم با سلاح آتشین آمده بود تا بساط عجمان را برچیند ولی اکنون سربازان وامبری و شیفر با حربه زبان و قوم و نژادپرستی. این گروه برای مقابله با تشیع راستین، که مانع اصلی تحقق اهداف شیطانی صهیونیسم جهانی است، خود را دایه مهربان‌تر از مادر برای زبان مادری اقوام ایرانی وانمود می‌سازد و در پناه آن به ترویج نژاد و قوم‌پرستی مشغول است تا با حربه دشمن‌سازی از اقوام ایرانی برای همدیگر، به هدف کثیفِ ایجاد اختلاف و دشمنی برسد.

شعار سربازان وامبری آن است که در ایران قومی به نام «فارس» بر ترک‌هاـ چون زبانش ترکی است ـ ستم می‌کند، معادنش را به تاراج می‌برد، اقتصادش را نابود می‌کند، تعمداً با هدف نابودی ترک‌ها دریاچه ارومیه را خشک می‌کند، تعمداً بودجه تبریز را به اصفهان می‌برد و... و در مقابل این همه دشمن‌سازی مدعی است کعبه آمال ترک ترکیه و نظام لائیک آن است! ترک دوستی به جز ترک ندارد! زبان ترکی باقاعده‌ترین زبان جهان و زبان فارسی لهجه سی و چندم زبان عربی است ...اصل و اجداد مردم آذربایجان گرگ وحشی خاکستری است! جالب آنکه برای رد گم‌کردن فحاشی‌های عجیب و گسترده‌ای بر ایران قبل از اسلام به راه انداخته و با تهاجم به کورش هخامنشی چنین وانمود می‌سازند که نظام جمهوری اسلامی تداوم حکومت سرنگون‌شده وابسته پهلوی است! تا در پناه آن مخالفان خود را تخطئه کنند! و وانمود کنند طرفدار انقلاب هستند!

مؤسسه تاریخ و فرهنگ دیار کهن از بدو تأسیس در سال ۱۳۹۱ توجه و تمرکز خود را بر انجام فعالیت و پژوهش در عرصه‌های مغفول‌مانده فرهنگی در حوزه آذربایجان متمرکز نمود و در این عرصه با برگزاری نشست‌های علمی، همایش‌های ملی در موضوعاتی همچون بزرگداشت ستارخان سردار ملی ایران، شیخ محمد خیابانی و...، تهیه مستندهای تصویری، تهیه و مدیریت و انتشار کتاب به وسع خود تلاشی هدفمند برای تبیین هویت اصیل ایرانی اسلامی آذربایجان آغاز نمود.

این کتاب یکی از کتاب‌های این نشر است که تاریخ‌نگاری پان‌ترک‌ها می‌پردازد و آن را از زوایای مختلف بررسی می‌کند.  

خواندن کتاب نقد تاریخ نگاری پان ترکی را به چه کسانی پیشنهاد می‌کنیم

این کتاب را به تمام علاقه‌مندان به تاریخ پیشنهاد می‌کنیم.

بخشی از کتاب نقد تاریخ نگاری پان ترکی

پان‌ترکیسم در میان ترکمن‌ها و آذربایجانی‌های ایران زیر پوشش فریبکارانه «اتحاد اسلام» و با نقش‌آفرینی سازمان جاسوسی ترکان جوان به نام «تشکیلات مخصوصه» طی سال‌های جنگ جهانی اول خلاصه می‌شود و جالب اینجاست که یکی از مهمترین جاسوسان پان‌ترک‌ها در تهرانِ آن زمان محمد امین رسول‌زاده نخستین رئیس‌جمهور کشور جعلی جمهوری دمکراتیک آذربایجان بود.

مجموعه این اقدامات، نشانه ورود عملی قدرتهای یادشده به مرحله تحریک گروه‌های زبانی ـ مذهبی کشور ایران است. در این میان، اهمیت ناحیه آذربایجان و جایگاه ساکنان آن در سرنوشت کشور موجب شده است که قدرت‌های منطقه‌ای و فرامنطقه‌ای بکوشند برنامه‌های شوم و ایران‌ستیزانه خود را در دوران کنونی متوجه این ناحیه و ساکنان آن نمایند. اهمیت آذربایجان و مردمان ترک‌زبانِ ساکن آن در دو سده گذشته تاریخ ایران همواره دستخوش تغییراتی بوده است که بسته به فراز و نشیب آن تغییرات، کم و زیاد شده است.

ریشه‌های اهمیت آذربایجان و ساکنان ترک‌زبانش در روزگار صفویه، جایگاه سیاسی خانقاه اردبیل و پایتختی تبریز در عصر قراقویونلو، آق‌قویونلو و نیز برپایی حکومت صفوی باز می‌گردد. در عصر قاجار، تهران در دامنه‌های جنوبی البرز جایگاه سیاسی برتری یافته بود و آذربایجان را به‌رغم جایگاه با اهمیتش در بازرگانی ایران با روسیه، عثمانی و اروپا و نیز به خاطر نقشی که نخبگانش در ادامه جنبش مشروطه و نه ایجاد آن بازی کرده بودند، رفته رفته به آرامی از تأثیرگذاری در سرنوشت کشور از میدان به در می‌کرد. 

نظری برای کتاب ثبت نشده است
بریده‌ای برای کتاب ثبت نشده است

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۳۴۶ صفحه
قیمت نسخه چاپی۵۰,۰۰۰ تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۹/۰۳/۲۶
شابک۹۷۸-۶۰۰-۸۴۹۰-۰۹-۸
تعداد صفحات۳۴۶صفحه
قیمت نسخه چاپی۵۰,۰۰۰تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۹/۰۳/۲۶
شابک۹۷۸-۶۰۰-۸۴۹۰-۰۹-۸