با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
چگونه بر جهان حکومت کنیم؟

دانلود و خرید کتاب چگونه بر جهان حکومت کنیم؟

راهنمای دیکتاتور بلند پرواز

۳٫۶ از ۹ نظر
۳٫۶ از ۹ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب چگونه بر جهان حکومت کنیم؟  نوشته  آندره د گیلوم  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچه

معرفی کتاب چگونه بر جهان حکومت کنیم؟

آندره د گیلوم در کتاب چگونه بر جهان حکومت کنیم؟ راهنمای دیکتاتور بلندپرواز درون شما است و به شما کمک می‌کند تا زورگوی درونتان را حسابی بپرورانید. 

این کتاب که از کتاب‌های پرفروش آمریکا است و به زبان طنزآمیز نوشته شده است با ترجمه حسین یعقوبی در انتشارات مروارید به چاپ رسیده است. 

درباره کتاب چگونه بر جهان حکومت کنیم؟

چگونه بر جهان حکومت کنیم؟ سوالی است که همه ما حداقل یکبار از خودمان پرسیده‌ایم. اما جواب در این است که ما باید یاد بگیریم چطور می‌توانیم نفر قبلی را حسابی داغون کنیم و بشکنیم، یک پرچم شخصی برای خودمان بسازیم، دولت دست نشانده خودمان را ایجاد کنیم، آزادی بیان را سرکوب کنیم و از پس دشمنان برآییم. به این ترتیب می‌توانیم مطمئن باشیم که دیکتاتور خوبی در درونمان پرورش داده‌ایم که به زودی می‌تواند رشد کند و دنیا را در چنگ خودش بگیرد.

آندره د گیلوم در کتاب چگونه بر جهان حکومت کنیم؟، راهنمایی برای تمام دیکتاتورهای بلند پرواز نوشته است و انجام دادن تمام مراحلی را که در بالا ذکر شد، به خوبی به شما می‌آموزد. 

این کتاب اثری است که با نگاهی طنز، به رویکردهای سیاسی جاری در جهان می‌نگرد و تلنگری به آن‌ها می‌زند تا خودشان را پیدا کنند و روششان را، آن هم در صورتی که نقصی در کارشان وجود دارد، اصلاح کنند. 

کتاب چگونه بر جهان حکومت کنیم؟ را به چه کسانی پیشنهاد می‌کنیم 

خواندن این کتاب را به تمام کسانی که به کتاب‌های طنز علاقه دارند، پیشنهاد می‌کنیم. 

بخشی از کتاب چگونه بر جهان حکومت کنیم؟

کارآموزی، سال‌های سرگردانی

مردی که عقل در کلّه‌اش دارد و این را می‌داند، قادر به شکست ده مرد است که عقل در کله‌شان ندارند و آن را نمی‌دانند. جرج برنارد شاو

یک دوران کودکی سودمند و سازنده

مشخصه‌ها و کیفیت‌های رهبری از همان آغاز هویدا هستند. بچگی هرکول را در نظر بگیرید. در همان دوران کودکی و نوزادی که محتاج تعویض پوشک و «آب‌به» بود، افعی خطرناکی را که نامادری سنگدلش داخل گهواره گذاشته بود جر و واجر کرد. از والدین خودتان در مورد کارهای بزرگ و عجیبی که در کودکی انجام داده‌اید بپرسید. وقایع کوچک را بزرگ‌نمایی کنید و اگر هیچ اتفاق خاصی هم در دوران کودکی‌تان رخ نداده از خودتان بسازید و داستان‌سرایی کنید. در خلق این داستان‌ها باید نهایت هوش و ظرافت و خلاقیت را به خرج دهید. شما محتاج داستان‌هایی هستید که هم‌زمان هوش و خرد پیش‌رس شما را عیان کنند، شجاعت بی‌حدومرزتان، استقامت و پشتکار منحصربه‌فردتان و در صورت لزوم قساوت و خشونت و سنگدلی شما را مثلاً در برابر کسی که به حریم خانه و خانوادهٔ شما تجاوز کرده. داستان‌هایی دربارهٔ قطاربازی و دکتربازی و لیس‌پس‌لیس با بچه‌های محل، توجه هیچ‌کس را جلب نمی‌کند و داستان‌هایی در مورد تقلب و فرار از مدرسه و یا بدتر از آن «روزی که دور از چشم مادرتان لباس شبش را پوشیده‌اید و خودتان را مثل او آرایش کرده‌اید»، کارکرد معکوس و منفی دارد و بهترین سلاح برای رقبا و دشمنان‌تان برای سم‌پاشی‌های تبلیغاتی علیه شماست.

تحصیلات رهبر جهان

هیچ‌کس با تحصیلات نمی‌تواند دیکتاتور خوبی بشود،‌ اما تحصیلات عالی لازمهٔ یک زمامدار موفق است. حتی در زمان قدیم که آکسفورد و هارواردی در کار نبود، پادشاهی مثل فیلیپ مقدونی وقتی می‌خواست پسرش اسکندر ـ بعداً کبیر ـ را به مدرسه بفرستد، آدرس نزدیک‌ترین مدرسهٔ دولتی حول‌وحوش کاخ را نمی‌گرفت، بلکه سروقت سرآمد فرزانگان فلاسفه و اندیشمندان عصر، ارسطو می‌رفت. رهبران جهان معمولاً در گران‌قیمت‌ترین و پرهزینه‌ترین مراکز آموزشی تحصیل کرده و می‌کنند. آخرین شاه ایران در مدرسهٔ «لوروزی»، گران‌قیمت‌ترین و بهترین مدرسهٔ خصوصی سوئیس، تحصیل می‌کرد. سر آنتونی ادن و شاهزاده پل یوگسلاو در مدرسهٔ خصوصی ایتن انگلستان هم‌کلاس بودند و مادام چیانگ کای شک رهبر سیاسی و نظامی چینی در کالج وسلین ایالت جورجیا تحصیل می‌کرد.

ملکه الیزابت اول، ملکه باکره

* مادرش (آن بولین) همسر دوم هنری بود که در سال ۱۵۳۶ به دستور پارلمان بازداشت و سر از تنش جدا شد. چند ماه بعد پارلمان الیزابت سه‌ساله را فرزند نامشروع پادشاه اعلام کرد. این نظر بیشتر کاتولیک‌های انگلستان بود، چون طلاق هنری از همسر اولش و به دنبال آن ازدواج دوم او را شرعی و قانونی نمی‌دانستند. با وجود منع پارلمان، الیزابت در دربار بزرگ و از تحصیلات بسیار خوبی برخوردار شد.

* او توانایی صحبت سلیس و روان به شش زبان را داشت و اراده پولادین و سلطه‌جویی را از هر دو والد خود به ارث برده بود.

* هنگامی که الیزابت ۲۵ ساله به تخت سلطنت نشست، مشکلات فراوانی پیش روی ملکهٔ جوان قرار داشت: جنگ با فرانسه، روابط تیره با اسکاتلند و اسپانیا، وضع بد مالی دولت و از تمام این‌ها خطرناک‌تر تفرقهٔ مذهبی. الیزابت قبل از هر چیز به رفع همین مشکل آخر همت گماشت. کمی پس از آن‌که زمام امور را در دست گرفت، مذهب «انگلیکان» به‌عنوان مذهب رسمی کشور تعیین شد.

* هنگام عصبانیت عنان از کف می‌داد و انواع و اقسام فحش‌های ناموسی و غیرناموسی بر زبانش جاری می‌شد. یک بار به لباس یکی از درباریان که مطابق سلیقه و میل او لباس نپوشیده بود، آب‌دهان انداخت.

* الیزابت برای متوقف کردن توطئه‌چینی اشراف‌زادگان صاحب‌نفوذ علیه سلطنت خود، آنان را تشویق به زندگی در دربار خود کرد؛ جایی که او بتواند نظارت همیشگی بر آنان داشته باشد. اگر درباریان او بدون اجازه‌اش ازدواج می‌کردند، با آنان به‌عنوان خائن رفتار می‌شد. الیزابت همیشه به ظاهر خود اهمیت می‌داد و لباس‌های زیبا می‌پوشید. دستور داده بود نقاشی‌های بزرگی از او بکشند و در جای‌جای شهر نصب کنند. ضمن این‌که به سفرهای استانی خارج لندن و اقامت در کاخ‌های اشراف عالی‌رتبه نیز علاقهٔ خاصی داشت. این «سفرهای ملوکانه» محبوبیت او را بیشتر می‌کرد.

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۵)
arastou1981@
۱۴۰۰/۰۳/۲۷

به شدت توصیه میشود روانشناسی خودکامگی مانند اداب دیکتاتورها. منتها با چاشنی طنز

نسترن
۱۴۰۰/۰۳/۲۸

اون زمان که با طاقچه آشنا نبودم بعد کلی تماس گرفتن با انتشارات برای چاپ کتاب بالاخره کتابو تجدید چاپ کردن و برام فرستادن کتاب قشنگیه

وحيد
۱۴۰۰/۰۳/۲۳

عالی کتابی کوچک با حرف هایی خیلی خیلی بزرگ با نگارشی طنز گونه ولی محتوایی خیلی جدی. چون مطمئنم دیکتاتورها آن را خوانده اند بنابراین ازشما هم می خواهم حتما آن را بخوانید

ziba
۱۴۰۰/۰۳/۰۶

چطور به این کتاب اجازه چاپ دادن؟؟؟؟؟ 🤔 با صراحت و وقاحت دیکتاتور بودن رو تٱیید میکنه که هیچ، تشویق هم میکنه!

کاربر ۲۹۲۵۳۰۱
۱۴۰۰/۰۳/۲۹

برنده‌ی ۵۰٪ تخفیف اشتراک طاقچه بی‌نهایت شدی. کد S99NQBSM37GJM رو در قسمت خرید اشتراک وارد کن. فقط ۲ روز برای استفاده از این کد فرصت داری

بریده‌هایی از کتاب
مشاهده همه بریده‌ها (۶)
شخصیت ایده‌آل یک پیشوا پاسخ‌های شما به سؤالات آزمون زیر نشان می‌دهد که آیا شما شخصیت لازم برای رهبر شدن را دارید یا خیر. (امتیاز پاسخ بله یک و پاسخ خیر صفر است) ۱. قادر هستید به‌سرعت در محل کارتان جا بیفتید، با مافوق‌هایتان روابط حسنه داشته باشید و از همکاران‌تان به‌عنوان ابزار و پلکانی برای ترقی خودتان استفاده کنید؟ بله/خیر ۲. حاضرید کاری را به‌موقع و سر وقت تحویل دهید، حتی اگر به قیمت به خطر افتادن سلامت و جان چند نفر از کارگران زیردست‌تان تمام شود؟ بله/خیر ۳. می‌توانید با صدای بلند به بقیه دستور بدهید و امر و نهی کنید؟ بله/خیر ۴. همیشه در پی فرصت مناسبی هستید تا رئیس‌تان را از آن بالا به پایین بکشید یا تضعیفش کنید؟ بله/خیر ۵. ترجیح می‌دهید با یک گروه کوچک پرنفوذ با تمایلات توطئه‌گرانهٔ قوی حشر و نشر داشته باشید تا با گروه کثیری از افراد عادی؟ بله/خیر ۶. وقتی در حال صحبت دربارهٔ احساسات‌تان هستید، به‌زور جلوی پوزخندتان را می‌گیرید؟ بله/خیر
کاربر ۱۱۵۷۱۳۲
آزادی آن‌قدر ارزشمند است که باید پیوسته جیره‌بندی شود.
y,mol
چگونه بر جهان حکومت کنیم؟ راهنمای دیکتاتور بلندپرواز نویسنده: آندره د گیلوم مترجم: حسین یعقوبی انتشارات مروارید
کاربر ۱۱۵۷۱۳۲
چرا بعضی‌ها باید رهبری کنند و بعضی‌ها پیروی؟ قدرتمند بودن مثل محترم بودن است، اگر مجبوری که به مردم بگویی آدم محترمی هستی، معلوم می‌شود که واقعاً نیستی. مارگارت تاچر
کاربر ۱۱۵۷۱۳۲
۷. بعد از ورود به هر جمعی انتظار دارید از امتیازات ویژه‌ای برخوردار باشید؟ بله/خیر ۸. هرچه تعداد آدم‌هایی که به آن‌ها دستور می‌دهید بیشتر می‌شوند، حس می‌کنید حال بهتری دارید؟ بله/خیر ۹. وقتی در بین جمعی هستید که مشغول خواندن سرودی هستند که ترجیع‌بندش نام شماست، حس‌وحال خوبی دارید؟ بله/خیر ۱۰. نسخهٔ دی‌وی‌دی و بلو رِی فیلم همشهری کین را دارید؟ بله/خیر ۳-۱: ول معطلی. ۷-۴: لب مرزی. می‌شه بهت امید بست. ۱۰-۸: ذاتاً دیکتاتوری.
کاربر ۱۱۵۷۱۳۲
ویژگی‌های حاکم ایده‌آل اگر شهریاری نیت حفظ قدرتش را دارد، نباید به هیچ فضیلت و اصل اخلاقی پایبند باشد. نیکولو ماکیاولی کاریزما
کاربر ۱۱۵۷۱۳۲

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۱۶۱ صفحه
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۶/۰۲/۲۵
شابک۹۷۸-۹۶۴-۱۹۱-۵۲۶-۳
تعداد صفحات۱۶۱صفحه
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۶/۰۲/۲۵
شابک۹۷۸-۹۶۴-۱۹۱-۵۲۶-۳