با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
اندیشه دور و دراز

دانلود و خرید کتاب اندیشه دور و دراز

۵٫۰ از ۱ نظر
۵٫۰ از ۱ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب اندیشه دور و دراز  نوشته  محمدعلی فروغی  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب اندیشه دور و دراز

کتاب اندیشه دور و دراز نوشته محمدعلی فروغی است. این اثر که روایتی است پیشگویانه در حدود صدسال پیش نوشته شده است و از دنیای حال حاضر و امروز ما صحبت می‌کند.  

درباره کتاب اندیشه دور و دراز

محمدعلی فروغی، کتاب اندیشه دور و دراز را در سال ۱۳۰۶ نوشته است. این کتاب که به صورت گفتگو نوشته شده است، روایتی است که مانند یک پیشبینی، از حال و روز امروز ما می‌گوید؛ دو خانم به ‌همراه همسرانشان در جلسه کوچکی حاضر شده‌اند و راویان این کتابند. آن‌ها از این تریبون استفاده می‌کنند تا ایده‌های خود را برای آینده بشر به زبان بیاورند. به چیزهای دیگری هم اشاره می‌کنند که امروزه شاهدشان هستیم، مانند نگرانی از فرستادن بچه‌ها به مدرسه، آن هم در روزگاری که بیماری‌های فراگیر دامان بشر را گرفته است، در خانه نشستن و ارتباط برقرار کردن با مردم در نقاط دیگر جهان و هر کجا که اراده کنیم و حتی عدم نیاز به مدرسه رفتن و درس خواندن. که این نیاز هم به راحتی با نشستن در خانه رفع می‌شود و می‌توان تمام این تجربیات را با یک تماس تلفنی به دست آورد...

در نامه‌ای که به عنوان یک مقدمه در ابتدای کتاب آمده است، اینطور می‌خوانیم: 

«از خواندن این رساله توقع ندارم همه‌کس معتقد شود که پیشامد احوال نوع بشر چنان است که من فرض کرده‌ام، زیرا خود نیز مطمئن نیستم چنین باشد، بلکه قریب به‌یقین دارم که سیر عالم انسانیت در مدارج ترقی عینا مطابق آنچه به خیال من رسیده نخواهد بود. مقصود من از نگارش این سطور فقط تفریح خاطر جوانان و برانگیختن ایشان به تفکر بوده است. اگر به سبب عدم‌احاطه بر دقایق علوم طب و طبیعیات در تخیلاتی که به نگارش درآورده‌ام نقص و عیبی باشد، امیدوارم متخصصان علوم مزبور خرده نگیرند که منظورم اظهار فضیلت نبوده و در متن رساله هم مکررا به عجز و قصور خود اشاره کرده‌ام.»

علاوه بر تمام مواردی که در بالا به آن‌ها اشاره شد، تاثیر این نوشته بر تاریخ و ادب معاصر هم پررنگ است.

خواندن کتاب اندیشه دور و دراز را به چه کسانی پیشنهاد می‌کنیم 

اندیشه دور و دراز را به تمام علاقه‌مندان به مطالعه کتاب‌ها و آثار بزرگان و چهره‌های شاخص ادبی کشور، پیشنهاد می‌کنیم. 

درباره محمدعلی فروغی

محمدعلی فروغی فرزند محمدحسین فروغی یکی از ادبای سرشناس ایران است. او نماینده و رئیس مجلس بوده و همچنین مدتی در سمت وزارت و نخست وزیری نیز فعالیت کرده است

محمدعلی فروغی تلاش‌های بسیاری برای اعتلای فرهنگ و ادب ایران کرد. از میان این تلاش‌ها می‌توان به پایه‌گذاری فرهنگستان ایران و کمک در تاسیس دانشگاه تهران اشاره کرد. او همچنین آثار مهم بسیاری تالیف و ترجمه کرده است. از میان آن‌ها می‌توان به تصحیح کلیات سعدی و تالیف کتاب سیر حکمت در اروپا اشاره کرد که درباره‌ فلسفه‌ غرب نوشته شده است.

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۱)
کاربر ۱۶۳۷۳۹۲
۱۴۰۰/۰۳/۱۷

آشنایی فروغی با فرگشت و توصیفی که ارائه می‌دهد به خوبی شناساننده خلق‌وخوی هم‌مسلکانش است. . بشر همواره به آینده نگاهی کنجکاوانه داشته اما پیش‌بینی‌هایِ فرگشتیِ فروغی به‌راستی که بی‌نظیر است. . این کتاب ۳۵ صفحه‌ای، دیدگاهتان نسبت به فروغی را دگرگون می‌کند.

بریده‌ای برای کتاب ثبت نشده است

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۳۵ صفحه
قیمت نسخه چاپی۲۰,۰۰۰ تومان
نوع فایلPDF
تاریخ انتشار۱۳۹۹/۰۱/۰۱
شابک۹۷۸-۶۲۲-۷۴۹۶-۲۷-۷
دسته بندی
تعداد صفحات۳۵صفحه
قیمت نسخه چاپی۲۰,۰۰۰تومان
نوع فایلPDF
تاریخ انتشار۱۳۹۹/۰۱/۰۱
شابک۹۷۸-۶۲۲-۷۴۹۶-۲۷-۷