با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
خرده عادت ها

دانلود و خرید کتاب خرده عادت ها

عادت‌های کوچک‌تر، نتایج بزرگ‌تر

۴٫۹ از ۱۴ نظر
۴٫۹ از ۱۴ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب خرده عادت ها  نوشته  استفان گایز  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچهدرباره طاقچه بی‌نهایت

معرفی کتاب خرده عادت ها

کتاب خرده عادت ها نوشته استفان گایز و ترجمه نرگس محمدی به ما کمک می‌کند تا از طریق عادت‌های کوچک‌تر، نتایج بزرگ‌تری را در زندگی خود به بار آوریم. این کتاب در تلاش است تا ذهن ما را نسبت به مساله عادت‌ها تغییر دهد و مسیر جدیدی پیش روی ماه قرار می‌دهد که به نتیجه‌ای عالی منجر می‌شود. 

این اثر برای هفته‌های متوالی در فهرست پرفروش‌های نیویورک تایمز و آمازون قرار داشته است.

درباره کتاب خرده عادت ها

احتمالا همه ما برای اینکه به آرزوهای بزرگ خود برسیم، تصمیم به برداشتن قدم‌های بزرگ می‌گیریم. از طرف دیگر همیشه این ضرب المثل را به یاد داریم: سنگ بزرگ نشانه نزدن است. این تناقض‌ها را چگونه می‌توانیم حل کنیم؟ 

استفان گایز در کتاب خرده عادت ها روشی جدید را پیش پای ما قرار می‌دهد. این روش به ما کمک می‌کند تا با کمک عادت‌های کوچک‌تر به نتیاج بزرگ‌تر برسیم. در حقیقت آنچه که باعث می‌شود تا در زندگی به چیزی که می‌خواهیم دست یابیم این است که با نهادینه کردن عادت‌های کوچک و استمرار ورزیدن در این مسیر، به نتیجه دلخواهمان برسیم. 

کتاب خرده عادت ها سه بخش دارد: در بخش اول درباره مغز و نحوه ساخت عادت می‌خوانیم. بخش بعدی نتیجه علمی و منطقی ساختن عادت را نشان می‌دهد و بخش آخر هم راهکارهایی است که به ما کمک می‌کند تا این اطلاعات را به صورت علمی در زندگی خود وارد کنیم. گایز با کمک این روش به ما کمک می‌کند تا عادات سالم را به زندگی خود اضافه کنیم و از طرف دیگر هم برای انجام آن کارها تحریک شویم و هم آن‌ها را به عادات کوچکی تبدیل کنیم که به ما کمک می‌کنند تا به هدف بزرگ‌تر خود، دست پیدا کنیم.

کتاب خرده عادت ها را به چه کسانی پیشنهاد می‌کنیم 

خواندن کتاب خرده عادت ها را به تمام کسانی که خودشان را لایق رسیدن به اهدافشان می‌دانند پیشنهاد می‌کنیم. این اثر به شما کمک می‌کند تا با ایجاد تغییرات بنیادین در زندگی خود، مسیری متفاوت را پیش بگیرید.

درباره استفان گایز 

استفان‌گایز، بلاگر، نویسنده و کارآفرین بین المللی است. کتاب مشهور او، خرده عادت ‌ها، از جمله کتاب‌های پرفروش‌ دنیای موفقیت به شمار می‌آید. آثار استفان گایز تاکنون به ۱۸ زبان دنیا ترجمه شده‌اند. او در حال حاضر نزدیک دیزنی‌لند در فلوریدا زندگی می‌کند.

بخشی از کتاب خرده عادت ها

«انجام کارها به طور مداوم است که به زندگی‌مان شکل می‌بخشد و نه به‌طور هرازگاه»

راهکار خرده‌عادت‌ها شما را مجبور می‌کند که هرروز یک تا چهار کار راهبردی «به طرز احمقانه‌ای کوچک» را انجام دهید. این کارها به‌قدری کوچک‌اند که غیرممکن است نتوانید انجامشان داده یا اینکه بنا به موقعیت‌های خاصی نادیده بگیریدشان. آنها دو منظوره‌اند- تحریکتان می‌کنند که کار بیشتری انجام دهید و اینکه بتوانید آنها را تبدیل به (خرده) عادت کنید.

اکنون بررسی می‌کنیم که چگونه راهکار خرده‌عادت‌ها را می‌توان در مورد حقایقی که تا بدین‌جا آموختیم، به کار گرفت. راهنمای خاص و گام‌به‌گام خرده‌عادت‌ها، در دوبخش بعدی ارائه خواهد شد.

استفاده از نیروی اراده به روش خرده‌عادت‌ها

مطالعه‌ای درمورد تخلیه نفس (فرسایش اراده) انجام شده بود که ارتباطی میان اعتقاد بر محدودبودن اراده و محدودشدن اراده در واقعیت، یافته بود. کسانی‌که معتقد نبودند اراده‌شان محدود است، در فعالیت‌هایی که منجر به تخلیه نفس می‌شد، بیشتر دوام می‌آوردند. پس ممکن است فکر کنید که اگر اراده‌تان را با تلقین، جلوگیری از تخلیه نفس و... بالا نگاه دارید، دیگر به راهکار خرده‌عادت‌ها نیازی نیست زیرا گمان می‌شود که خرده‌عادت‌ها فقط درصورتی‌که اراده پایین باشد مورد استفاده قرار می‌گیرند (همان‌طور که در فراتحلیل انجام‌شده دیدیم). اما بگذارید توضیح دهم که چرا خرده‌عادت‌ها چنین طرز فکری را نفی می‌کنند.

اگر اراده، واقعاً نیروی محدودی باشد، خرده‌عادت‌ها می‌توانند با کوچک آغاز کردن، آن را حفظ کنند. اما حقیقت این است که اگر محدود باشد فقط به دلیل این است که ما چنین اعتقادی داریم. این چه معنایی برای خرده‌عادت‌ها دارد؟ خبر خوبی است. با خرده‌عادت‌ها به این باور می‌رسید که نیروی اراده نامحدودی دارید زیرا خرده‌عادت‌ها تقریباً هیچ نیازی به اراده ندارند. پس چنان‌چه شما لبریز از انرژی نیروی اراده هستید، خرده‌عادت‌ها کمکتان خواهند کرد که راه بیفتید و شرایطی را برایتان فراهم می‌کنند که پیشرفت مازادی عایدتان شود. اگر کاملاً خسته‌اید و دیگر اراده‌ای برایتان باقی نمانده، بازهم خرده‌عادت‌ها شما را به راه خواهد انداخت و شرایطی را فراهم خواهد آورد که بتوانید توانایی‌هایتان را بیشتر بروز دهید. این همان اعتقادی است که صرف‌نظر از هر تئوری‌ای که پشتش قرار دارد، می‌تواند شما را وادار به انجام کاری کند. همان اعتقادی که حتی یک‌بار هم مرا ناکام نگذاشت. حتی یک‌بار هم حس نکردم که اراده‌ام آن‌قدر ناکافی است که نتوانم خرده‌عادتی را کامل کنم.

اکنون قصد دارم باری دیگر بر پنج عامل اصلی تخلیه نفس (فرسایش توان اراده) که طبق فراتحلیل ۸۳ مطالعه‌ای پیشین به آنها رسیده بودیم، تأکید کنم. پنج عامل اصلی که نیروی اراده را می‌خشکانند عبارت‌اند از (ترتیب خاصی مدّنظر نیست):

- تلاش

- دشواری از پیش حس‌شده

- تأثیر منفی

- خستگی درونی

- سطح گلوکز خون

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۳)
مریم قنبری
۱۴۰۰/۰۱/۲۶

دریک کلمه میتونم بگم عالی بود خیلی روان جذاب و بسیار کاربردی تو زندگی و یکی از بهترین کتاب هایی ک خوندم بود. توصیه میکنم حتما بخونید مطمنم خوشتون میاد...کاش زودتر باهاش آشنا میشدم.

Mohammad reza
۱۴۰۰/۰۱/۳۱

سلام و درود محتوای کتاب راجب ساخت عادت های کوچک ولی با عمری طولانی است. عادت هایی که کوچک هستند ولی شما را به موفقیت بزرگی میرسانند. حس من راجب این کتاب ، عالی است! اگر بخواهم به این کتاب از ۱

- بیشتر
کاربر ۲۰۵۸۳۵۷
۱۴۰۰/۰۲/۱۷

این کتاب عالی عالی عالی به شدت توصیه میشه

بریده‌هایی از کتاب
مشاهده همه بریده‌ها (۴۴)
(با گذر عمر، متوجه شدم که امروز همان بعداً دیروز است و بعداً، برنامه‌ریزی بدی است).
Saber Ghasemi
«اگر ایده‌هایت را اجرا نکنی، می‌میرند.» راجر وان اوچ
Mehdi Mohamadi
اولین نشانهٔ اینکه توانسته‌اید عادتی بسازید این است که از مقاومتتان در برابر انجام آن کار، کم شود
Hamed Khajeh
تکرار، زبان ذهن (ناخودآگاه) است.
Mehdi Mohamadi
درست مثل قوانین فیزیک، بالاترین حد اصطکاک، در ابتدای حرکت به وجود می‌آید. هنگامی که در حرکت هستید، در نتیجهٔ شتاب حرکت (و انگیزهٔ بالارفته)، همه‌چیز برایتان آسان‌تر خواهد شد.
Mehdi Mohamadi
دیکشنری مریام وبستر کلمهٔ عادت را «رفتاری معمول: کاری که فرد، اغلب به‌طور مرتب و پی‌درپی انجام می‌دهد.»، تعریف کرده است و از آنجا که من مقاومت و اراده را مدّنظر دارم، عادت را به این‌صورت تعریف می‌کنم: «رفتاری است که انجام دادنش آسان‌تر از انجام ندادن آن است.»
Mehdi Mohamadi
بسیاری از مردم، بردهٔ بدن خود هستند و به هر احساس و نالهٔ آن واکنش نشان می‌دهند. آنها معتقدند که اگر کاری را در زمان در نظر گرفته شده انجام ندادند، دیگرهیچ‌وقت نمی‌توانند آن کار را انجام دهند.
Mehdi Mohamadi
خرده‌عادت‌ها سیستمی است که باعث می‌شود همواره حس کنید برنده‌اید، زیرا افرادی که حس برنده بودن دارند، مانند برنده‌ها هم عمل می‌کنند.
Mehdi Mohamadi
«می‌توان بردهٔ احساسات شد یا آنها را به بردگی گرفت، بسته به اینکه چه‌کسی افسار را در دست بگیرد.»
Mehdi Mohamadi
ظریهٔ انگیزشیِ رشد معتقد است: اگربخواهم کاری را انجام دهم، لازم نیست که خود را مجبورکنم (لازم نیست که از نیروی اراده استفاده کنم)! درست است، هنگامی‌که انگیزه‌تان بالاست انجام کارها بسیار آسان است و اگر هم نیازی به نیروی اراده باشد، ارادهٔ کمی می‌طلبد.
مریم قنبری

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۱۸۸ صفحه
قیمت نسخه چاپی۳۸,۰۰۰ تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۸/۱۲/۱۷
شابک۹۷۸-۶۲۲-۶۶۷۳-۴۶-۴
تعداد صفحات۱۸۸صفحه
قیمت نسخه چاپی۳۸,۰۰۰تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۸/۱۲/۱۷
شابک۹۷۸-۶۲۲-۶۶۷۳-۴۶-۴