انقلاب اسلامی؛ زمینه ها و پیامدها

دانلود و خرید کتاب انقلاب اسلامی؛ زمینه ها و پیامدها

۳٫۰ از ۲ نظر
۳٫۰ از ۲ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب انقلاب اسلامی؛ زمینه ها و پیامدها  نوشته  منوچهر محمدی  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب انقلاب اسلامی؛ زمینه ها و پیامدها

کتاب انقلاب اسلامی؛ زمینه ها و پیامدها اثری از منوچهر محمدی است که در دفتر نشر معارف به چاپ رسیده است. این اثر نگاهی به یکی از مهم‌ترین پدیده‌های دوران معاصر ایران، یعنی انقلاب اسلامی می‌اندازد و زمینه‌ها و پیامدهای آن را بررسی می‌کند.

درباره کتاب انقلاب اسلامی؛ زمینه ها و پیامدها

درباره انقلاب اسلامی ایران، قطعا مطالب بسیاری نوشته شده است. تحلیل‌های فراوانی وجود دارد که انقلاب، زمینه‌های وقوع آن، ماهیت انقلاب و همچنین پیامدهای آن در ایران و دنیا را بررسی کرده است.

منوچهر محمدی در کتاب انقلاب اسلامی؛ زمینه ها و پیامدها، با روشی قیاسی _ تحلیلی انقلاب اسلامی را با سایر انقلاب‌های بزرگ جهان در یک چهارچوب صحیح و متناسب بررسی می‌کند. این اثر سه بخش دارد. بخش اول کتاب، ارائه رهیافتی تئوریک از انقلاب با توجه به نظریه‌های انقلاب است. بخش دوم روند شکل‌گیری پس از انقلاب را بیان می‌کند و بخش سوم نیز به مباحث مرتبط با انقلاب ایران و سایر انقلاب‌ها پرداخته است.

فصل اول به بیان کلیات می‌پردازد و تعریفی از انقلاب، انواع دگرگونی سیاسی - اجتماعی، کودتا، شورش و مبانی نظری انقلاب بیان می‌کند. در فصل دوم به شرایط سیاسی­ اجتماعی قبل از انقلاب می‌پردازید و قدرت سیاسی و قدرت اجتماعی حکومت محمد رضا شاه پهلوی بررسی می‌شود. فصل سوم بررسی علل و عوامل شکل‌گیری و پیروزی انقلاب اسلامی است و فصل چهارم عوامل شتاب‌زا در پیروزی انقلاب اسلامی را بیان می‌کند. این عوامل مسائلی از قبیل جریحه دار شدن احساسات و اعتقادات مذهبی مردم است.

فصل پنجم کتاب نگاهی به شرایط و اوضاع بعد از پیروزی انقلاب اسلامی می‌اندازد و مدیریت سیاسی کشور، تشکیل شورای انقلاب اسلامی، نظام سازی و تدوین قانون اساسی را مورد کاوش قرار می‌دهد. فصل شش مقایسه‌ای میان انقلاب اسلامی و انقلاب‌های بزرگ جهان است و فصل هفت به مرور دستاوردهای انقلاب در سه سطح ملی، جهان تشیع و جهان اسلام می‌پردازد.

فصل هشتم که به آسیب‌شناسی اختصاص دارد، به آسیب شناسی در ابعاد مختلف مانند ایدئولوژی، رهبری و مردم پرداخته است.

دفتر نشر معارف وابسته به نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‏‌ها، در سال ۱۳۷۶ تأسیس شد و در سال ۱۳۷۹ به صورت رسمی آغاز به کار کرد. این انتشارات تلاش می‌کند از دریچه اسلام ناب به بازخوانى، بررسى، نقد و تولید اندیشه در عرصه‌هاى مختلف بپردازد. از جمله این فعالیت‏ها می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌توان به چاپ بیش از ۱۱۰۰عنوان کتاب در زمینه دروس معارف اسلامى دانشگاه‌ها، اندیشه‏‌های امام خمینی (ره) و مقام معظم رهبرى، پرسش‌ها و پاسخ‌هاى دانشجویى، معارف قرآن و اهل‏ بیت (ع)، دین‌پژوهى، اخلاق و عرفان، انقلاب اسلامى و تاریخ معاصر، مسائل جهان اسلام، غرب‏شناسی، شبهات فکری و عقیدتی، مسایل تاریخی و فلسفی، علوم انسانی، مسایل تربیتى، زن، خانواده و نقد فمینیسم و… اشاره کرد. نشرمعارف اخیراً نیز گام‏هایی در حوزه ادبیات داستانی برداشته است. این انتشارات با راه ‏اندازی ۳۰ مرکز فروشگاهی با عنوان تجاری «پاتوق کتاب» و همچنین برگزاری ۱۲ دوره مسابقات کتابخوانی «پویش روشنا» در سطح ملی، توانسته است گام‏های مفید و موثری در توزیع و ترویج کتابخوانی کشور بردارد.

آنچه این روزها بیش از هرچیز دغدغه نسل انقلابی است آشنایی جوانان و دانشجویان با حقیقت دین و معارف اسلام است، انتشارات در این زمینه پیشرو است و تلاش دارد پاسخی علمی و دینی برای تمام سوالات این نسل داشته باشد.

کتاب انقلاب اسلامی؛ زمینه ها و پیامدها را به چه کسانی پیشنهاد می‌کنیم

خواندن کتاب انقلاب اسلامی؛ زمینه ها و پیامدها را به تمام علاقه‌مندان به مطالعات سیاسی و تاریخ معاصر ایران پیشنهاد می‌کنیم.

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۱)
Ftm
۱۴۰۰/۰۶/۰۶

گزینه ی سرچ اصلا کار نمیکنه

بریده‌ای برای کتاب ثبت نشده است

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۲۷۲ صفحه
قیمت نسخه چاپی۳۵,۰۰۰ تومان
نوع فایلPDF
تاریخ انتشار۱۳۸۷/۰۲/۱۴
شابک۹۷۸-۹۶۴-۵۳۱-۱۴۵-۰
تعداد صفحات۲۷۲صفحه
قیمت نسخه چاپی۳۵,۰۰۰تومان
نوع فایلPDF
تاریخ انتشار۱۳۸۷/۰۲/۱۴
شابک۹۷۸-۹۶۴-۵۳۱-۱۴۵-۰