با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
۱۰۳ ایده درمانی برای فعالیت های گروهی

دانلود و خرید کتاب ۱۰۳ ایده درمانی برای فعالیت های گروهی

بدون نظر
بدون نظر

برای خرید و دانلود  کتاب ۱۰۳ ایده درمانی برای فعالیت های گروهی  نوشته  جودیت بلمونت  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچه

معرفی کتاب ۱۰۳ ایده درمانی برای فعالیت های گروهی

کتاب ۱۰۳ ایده درمانی برای فعالیت های گروهی نوشته جودیت بلمونت است که با ترجمه احسان ظهیرآبادی منتشر شده است. این کتاب یکی از کتاب‌های روان‌شناسی انتشارات ورا است که کمک می‌کند فعالیت‌های گروهی خود را افزایش دهید.

درباره کتاب ۱۰۳ ایده درمانی برای فعالیت های گروهی

کتاب ۱۰۳ ایده درمانی برای فعالیت های گروهی نتیجه حدوداً سه دهه کار عملی خانم جودیت بلمونت است که به شما ابزارهایی عملی برای فعالیت‌های گروهی ارائه می‌دهد. تمرینات و تکنیک‌های این کتاب خصوصاً برای افرادی با مشکلات شخصیت شناختی که روش‌های مرسوم مبتنی بر گفتگو برای ایشان مکفی نیست کاربرد دارد.

انسان امروز در مواجهه با کوران حوادث در معرض آسیب‌های جدی روحی و روانی‌ست که اگر به آنها توجه نشود می‌تواند جدای از بحران‌های فردی به بحرانی اجتماعی بدل شود.

بسیاری از این مشکلات ریشه در نهان فرد دارد که شاید از کودکی با او همراه بوده و به دلیل توجه نشدن به آن و عدم درمان در سال‌های بعد چون زخمی کهنه سر باز کرده است. سری کتاب‌های روانشناسی نشر ورا تلاش دارد تا نگاهی ویژه به روان انسان امروز داشته باشد.

خواندن کتاب  ۱۰۳ ایده درمانی برای فعالیت های گروهی را به چه کسانی پیشنهاد می‌کنیم

این کتاب را به تمام علاقه‌مندان به فعالیت گروهی پیشنهاد می‌کنیم.

بخشی از کتاب  ۱۰۳ ایده درمانی برای فعالیت های گروهی

از افراد بخواهید انگشتان‌شان را در هم قلاب کنند، به گونه‌ای که تمام انگشتان در هم بافته شوند. سپس از آنها بپرسید که کدام انگشت شست در بالای دیگری قرار دارد؟

به طور معمول برخی از افراد متفاوت از دیگران هستند. این رویکرد ساده به ما در ادراک این مفهوم کمک می‌کند که آنچه برای ما عادی است مثل شیوه نگاه ما به جهان ممکن است برای دیگران غیر عادی باشد. حالا از آنها بخواهید که تمام انگشت‌ها را به اضافه انگشت شست جابجا کنند. حالا انگشت شست دیگرشان در بالا قرار می‌گیرد. از آنها بپرسید چه احساسی دارند. مشاهده می‌کنید که همه با جملاتی مثل؛ «عجیب» و «ناراحت کننده» پاسخ می‌دهند. این حرکت می‌تواند استعاره‌ای از نیاز ما به تغییراتی هر چند اندک در افکارمان باشد برای هماهنگی با جهان. 

تمرین ۲

در ادامهٔ تمرین قبلی اعضا به یک نسخه پیشرفته‌تر اقدام می‌کنند.

از آنها بخواهید که به صورت دست به سینه قرار بگیرند. (می‌توانید بعد از تمرین اول بدون این که از ایشان بخواهید جای انگشت شست را تغییر دهند به این تمرین وارد شوید و سپس هر دوی تمرین‌ها را با یکدیگر به پایان برسانید. تا هر دو تمرین کارا و مبهم باقی بمانند). در این تمرین هم مثل تمرین قبل قاعدتاً برخی از اعضاگروه بازوی راست و برخی دیگر بازوی چپ را در بالا قرار داده‌اند. وقتی از ایشان درخواست جابجایی آنها را می‌کنید باز هم با جملاتی که حکایت از عجیب بودن این حالت برای ایشان دارد مواجه می‌شوید.

تحلیل: 

این‌ها مثال‌های ساده و دم دستی‌ای هستند که نشان می‌دهند چطور برخی از افراد می‌باید به شیوه‌ای منطقی‌تر وسلامت‌تر به چیزها نگاه کنند و چطور برخی از ما می‌باید ادراک خود را تا حدی با شیوه‌هایی که برای دیگران متعارف و برای ما ناراحت کننده است، منطبق کنیم. فهمیدن سوءتفاهم‌ها به واسطه این تمرین بسیار ساده می‌شود.

بیشتر ما فرض می‌کنیم دیگران هم به شیوه ما چیزها را پردازش می‌کنند. اصولا ما بیشتر تمایل به فرض کردن داریم تا اندیشیدن.

به افراد یاد آور شوید وقتی تحت فشار اضطراب و استرس و افسردگی هستند با تغییر زاویه دید و کمی تغییر در موضع‌گیری می‌توانند همانطور که جابجایی یک انگشت در حال‌شان موثر است در جدا شدن از وضعی که به آن چسبیده‌اند با انعطاف عمل کنند. 

نظری برای کتاب ثبت نشده است
بریده‌ای برای کتاب ثبت نشده است

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۱۹۲ صفحه
قیمت نسخه چاپی۴۲,۰۰۰ تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۹/۱۰/۲۵
شابک۹۷۸-۶۲۲-۷۰۷۲-۰۷-۵
تعداد صفحات۱۹۲صفحه
قیمت نسخه چاپی۴۲,۰۰۰تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۹/۱۰/۲۵
شابک۹۷۸-۶۲۲-۷۰۷۲-۰۷-۵