با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
تبدیل تعهد در حقوق ایران و انگلستان

دانلود و خرید کتاب تبدیل تعهد در حقوق ایران و انگلستان

با نگاه تطبیقی به حقوق فرانسه، مصر، آمریکا

۵٫۰ از ۲ نظر
۵٫۰ از ۲ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب تبدیل تعهد در حقوق ایران و انگلستان  نوشته  محمد حیدری  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب تبدیل تعهد در حقوق ایران و انگلستان

کتاب تبدیل تعهد در حقوق ایران و انگلستان نوشته محمد حیدری است. امروزه بررسی تعهدات در روابط خصوصی اشخاص از جهات مختلف حائز اهمیت است. همچنین مسائل مربوط به تعهدات در حقوق کشورهای جهان، جایگاه رفیعی یافته تا آنجا که می‎توان گفت هر سیستم حقوقی، مخصوصاً در مباحث مربوط به حقوق مدنی، بخش اعظمی از مباحث خود را به توضیح و تشریح تعهد و مباحث پیرامون آن صرف می‎نماید. یکی از مباحث مهم و در عین حال جالب توجه که ارتباط تنگاتنگی با تعهد دارد، مبحث سقوط تعهدات است. تعهد نیز مانند هر موجود، زمانی متولد شده و زمانی دیگر خاتمه می‎یابد، پس همان‌گونه که تعهد از طرق مختلف امکان وجود می‎یابد، از راه‌های گوناگون نیز امکان پایان دارد. این تنوع مخصوصاً با مطالعه سیستم‌های حقوقی مختلف از نقطه نظر تطبیقی قابل توجه است.

درباره کتاب تبدیل تعهد در حقوق ایران و انگلستان

در این کتاب، به بررسی تبدیل تعهد در حقوق ایران و انگلستان پرداخته‎ایم. تبدیل تعهد علیرغم اینکه در حقوق مدنی ایران به عنوان یکی از موارد سقوط تعهدات مطرح گشته است، در حقوق انگلیس در زمره مباحث مربوط به انتقال، قرار دارد. این تفاوت فاحش در مبنای حقوقی تبدیل تعهد در دو سیستم حقوقی کامن‎لا و حقوق موضوعه، ناشی از وجوه افتراق عدیده‎ای است که میان این دو نظام حقوقی وجود دارد. در این اثر علاوه بر مطالعه تبدیل تعهد در حقوق کشورهای ایران و انگلیس و بررسی وجوه افتراق و اشتراک آنها، برای اولین بار این نظریه را مورد توجه قرار داده‌ایم که تبدیل تعهد در حقوق ایران، نه در زمره سقوط تعهدات که در ردیف ابزار «انتقال و تغییر تعهد» قرار دارد، بنابراین در طی دو بخش به بررسی مسائل فوق و نیز تقویت تئوری مذکور و انطباق آن با اصول و قواعد حقوقی مربوط به تبدیل تعهد پرداخته‎ایم. نتیجه حاصله در پایان، حاکی از استحکام مبانی نظریه «تغییر تعهد» و جاری بودن آن در نهاد حقوقی «تبدیل تعهد» است.

خواندن کتاب تبدیل تعهد در حقوق ایران و انگلستان را به چه کسانی پیشنهاد می‌کنیم

این کتاب را به تمام علاقه‌مندان به علوم سیاسی پیشنهاد می‌کنیم

نظری برای کتاب ثبت نشده است
بریده‌ای برای کتاب ثبت نشده است

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۱۶۰ صفحه
نوع فایلPDF
تاریخ انتشار۱۳۹۴/۰۹/۲۰
شابک۹۷۸-۶۰۰-۲۸۹-۲۲۱-۸
تعداد صفحات۱۶۰صفحه
نوع فایلPDF
تاریخ انتشار۱۳۹۴/۰۹/۲۰
شابک۹۷۸-۶۰۰-۲۸۹-۲۲۱-۸