با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
حال خوب خانه داری

دانلود و خرید کتاب حال خوب خانه داری

کتابی کاربردی برای تمام بانوان شاغل و خانه‌دار

۵٫۰ از ۱ نظر
۵٫۰ از ۱ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب حال خوب خانه داری  نوشته  فرانک کلابی  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچهدرباره طاقچه بی‌نهایت

معرفی کتاب حال خوب خانه داری

کتاب حال خوب خانه داری نوشته فرانک کلابی، کتابی کاربردی برای تمام بانوان شاغل و خانه‌دار است. این کتاب به بررسی علت‌های نارضایتی بانوان از خانه‌داری می‌پردازد و در تلاش است تا خانه‌داری را به کاری لذت‌بخش تبدیل کند. 

درباره کتاب حال خوب خانه داری

خانه‌داری را باید شغلی تمام‌وقت اما بدون حقوق و مزایا دانست. بسیاری از بانوان خانه‌دار از همین موضوع گله دارند. آن‌ها تعطیلی ندارند. همه از آن‌ها توقع دارند و در نهایت هم خبری از حقوق یا حتی یک تشکر خشک و خالی نیست. همین موضوع باعث شده است تا بسیاری از بانوان از خانه‌داری گله‌مند باشند. علاوه بر این، تمام آنچه که در طول سال‌ها به ناحق در حق زنان گفته شده است، مزید بر علت شده که خانه‌داری را تنها مناسب زنان ببینند و حتی آن را وظیفه زنان بدانند. این موضوع برای زنان شاغل سخت‌تر است. چراکه رسیدگی به مسئولیت‌های شغلی و در کنار آن رسیدگی به امور خانه، کار را دوبرابر و سخت می‌کند. اما آیا راهی وجود دارد که خانه‌داری به کاری لذت‌بخش تبدیل شود؟

فرانک کلابی در کتاب حال خوب خونه‌داری، در تلاش است تا ریشه‌های این نارضایتی را پیدا کند و سپس با نگاهی نو و جدید به خانه‌داری می‌پردازد. نگاهی که سبب می‌شود تا خانه‌داری امری لذت‌بخش باشد و حس خوب را به بانوان هدیه کند. 

کتاب حال خوب خانه داری را به چه کسانی پیشنهاد می‌کنیم

خواندن این کتاب را به تمام بانوان شاغل و خانه‌دار پیشنهاد می‌کنیم. 

بخشی از کتاب حال خوب خانه داری

راستش را بخواهید من هرگز خانه‌دار نبوده‌ام، اما وظیفه خانه‌داری را بر عهده دارم؛ فکر می‌کنم در حقِ ما خانم‌هایی که شاغل هستیم، اجحاف بزرگی شده است؛ چون ما هم خانه‌دار هستیم. ما هم می‌بایست مانند همه بانوان دیگر، غذا بپزیم. خانه را جارو و گردگیری کنیم. قابلمه‌های سنگین را بلند کنیم و روی گاز بگذاریم. ترشی و مربا بپزیم. مهمان دعوت کنیم و روغن را که روی برنج می‌ریزیم، عطر آن تا هفت تا همسایه آن‌طرف‌تر برود. در عوض باید سر کار هم برویم. صبح‌ها زودتر بیدار شویم و برای هم قطاران‌مان لقمه‌های رنگ و وارنگ بگیریم. خیلی اوقات هم کیسه‌های میوه و سبزی را بلند می‌کنیم. سبزیِ قورمه‌سبزی‌مان همیشه به راه است و مجبور می‌شویم، تا پاسی از شب، مرغ پاک کنیم و دلمه‌های برگ مو را به صورت پنج ضلعی، -همان طور دقیق و زیبا- درون قابلمه بچینیم. چیزی از عطر و بوی غذاهای ما کم نمی‌شود. ما هم فسنجان‌های ترش و شیرین می‌پزیم و گاهی دلمان لک می‌زند، پنج دقیقه بیشتر بخوابیم. روزهای تعطیل هم خوش به‌حال‌مان می‌شود، چون خواب و صبحانه‌اش به یک دنیا می‌ارزد.

مدت زمان زیادی است که می‌نویسم، اما خیلی دلم می‌خواست چیزی بنویسم که به درد بانوان سرزمینم بخورد. تصمیم گرفتم خانه‌داری را لذت‌بخش کنم. یک طور دیگر به آن نگاه کنم. طوری که مانند یک تفریح باشد، آدم دست و دلش به کار برود.

حالا دیگر همه از شبکه‌های اجتماعی استفاده می‌کنند. توجه کرده‌اید که برنامه‌های تلفن همراه شما، بعد از مدت کوتاهی، باید به‌روز‌رسانی شوند؟ من هم می‌خواهم خانه‌داری را به‌روز‌‌رسانی کنم.

زمانی که مشغول تحقیق و کَند و کاو در مورد خانه‌داری بودم، متوجه شدم، تعداد زیادی از بانوان، از خانه و زندگی‌شان راضی نیستند. اغلب زنان، دست و دلشان به کارهای خانه نمی‌رود. خیلی اوقات در خانه هستند و با وجودی که زمان زیادی دارند، اما حتی یک سوپ معمولی نمی‌پزند. خیلی از زنان از شانس حرف می‌زنند و مدعی هستند که خدا بدهد شانس، زنِ برادرشان که در خانه‌ی پدرش رو به انزوا می‌رفت، حالا برو و بیایی پیدا کرده و شده ملکه‌ی خانه‌ی او. والا اگر آن‌ها هم از این شانس‌ها داشتند که إل می‌کردند و بِل می‌کردند.

راستی دلیل نارضایتی زنان چیست؟

در این کتاب به دلایل نارضایتی زنان می‌پردازیم و کمی در مورد زنان موفق که به آن سوی بهانه‌ها پرواز کرده‌اند، صحبت خواهیم کرد و در انتها، خانه‌داری را به روز می‌کنیم. خانه را مانند برمودایی جادویی، تلقی می‌کنیم. به گوشه و کنارِ آن، سر می‌زنیم و رادارهای خانه را بررسی می‌کنیم و در انتها، نقش افراد مختلف یک خانواده را بازگو می‌کنیم. نقشی که با خوشبختی افراد مختلف خانواده پیوند خورده است.

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۱)
Mozhgan Akbari
۱۳۹۹/۱۱/۰۸

لطفا در بی نهایت قرار بدید...سپاسگزارم

بریده‌ای برای کتاب ثبت نشده است

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۲۰۶ صفحه
قیمت نسخه چاپی۳۵,۰۰۰ تومان
نوع فایلPDF
تاریخ انتشار۱۳۹۶/۰۹/۰۳
شابک۹۷۸-۶۰۰-۴۵۱-۳۲۷-۲
تعداد صفحات۲۰۶صفحه
قیمت نسخه چاپی۳۵,۰۰۰تومان
نوع فایلPDF
تاریخ انتشار۱۳۹۶/۰۹/۰۳
شابک۹۷۸-۶۰۰-۴۵۱-۳۲۷-۲