با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
روش های کنترل خشم

دانلود و خرید کتاب روش های کنترل خشم

چگونه پاسخ‌های مخرب را به رفتار سازنده تبدیل کنیم؟

۳٫۲ از ۵ نظر
۳٫۲ از ۵ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب روش های کنترل خشم  نوشته  رابرت نای  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچهدرباره طاقچه بی‌نهایت

معرفی کتاب روش های کنترل خشم

روش‌های کنترل خشم کتابی نوشته رابرت نای است که به آما آموزش می‌دهد، چگونه پاسخ‌های مخرّب را به رفتار سازنده تبدیل کنیم؟

 درباره کتاب روش‌های کنترل خشم

 خشم مقوله‌ای پیچیده است که می‌تواند تمام ابعد زندگی ما را تحت تاثیر قرار دهد. می تواند کنترل ذهن و زبان و عملکردهای ما را به دست بگیرد و ما را تبدیل به موجودی کاملا غیرمنطقی و حتی دچار جنون کند. 

ما گاهی باورهایی ردباره عصبانیت داریم که این کتاب مردودیت آنها را به ماثابت می‌کند. باورهایی مانند: 

  • عصبانیت خصیصه‌ای است که فرد با آن متولد می‌شود و قابل‌تغییر نیست. همچنین در بسیاری از خانواده‌ها حداقل یک یا دو عضو به عنوان اشخاص خشن شناسایی می‌شوند.
  • همهٔ افراد ممکن است دچار عصبانیت شوند بنابراین، چرا عصبانیت باید یک مشکل به‌حساب بیاید؟
  • اشخاص، اماکن و یا حتی اشیایی وجود دارند که می‌توانند موجب خشم ما شوند و این بدین معناست که خشم امری نه درونی بلکه، بیرونی و تحت تأثیر عوامل خارجی است.
  • خشم و عصبانیت به‌طور ناگهانی و غیرقابل پیش‌بینی اتفاق می‌افتند و هنگامی‌که شعله‌ور است مهار آن امکان‌ناپذیر است.

مقابله با مشکلات کوچک یا بزرگ، اقدامی صحیح و مفید است. همچنین عمل به توصیه‌های این کتاب به احتمال زیاد تأثیرات مثبتی بر شما خواهد داشت. خشم مقوله‌ای پیچیده و جالب توجّه است و به همین دلیل باورهای بی‌اساسی در مورد آن ساخته و پرداخته شده‌اند

 این کتاب برای جلوگیری از تبدیل‌شدن یک مشکل کوچک به یک مشکل بزرگ راهکارهایی ارائه می‌دهد. حتی ممکن است تغییرات مثبت و غیرقابل‌تصوری در زندگی شما ایجاد کند.

مطالبی که شما با خواندن این کتاب فراخواهید گرفت:

- شناخت ریشه‌ای عصبانیت: بررسی نقش مغز و سیستم عصبی در فرایند خشم و همچنین بررسی این امر که شما تا چه حد قادر به کنترل خود هستید.

- درک فرایند تبدیل خشم به یک پدیدهٔ هیجانی و فکری غیرقابل‌مهار: بررسی فرایند برانگیختگی و تفسیر این نوع هیجانات.

- شناسایی عوامل پنج‌گانهٔ"خواب، استرس، تغذیه، سبک زندگی و بیماری"که بر برافروختن خشم مؤثرند و با تغییر آن‌ها می‌توانیم از بروز خشم جلوگیری کنیم.

- شناخت راه‌های ابراز خشم. انواع خشم عبارت‌اند از: خصومت ورزی با دیگران، طعنه و کنایهٔ زبانی، فحاشی و برخورد فیزیکی، خشونت غیرفعال و خشونت سرد. در مطالب این کتاب راه‌های تشخیص انواع خشم را در خود و دیگران خواهیم آموخت.

-ارائهٔ تصویری روشن از نوع خشمی‌که در شما وجود دارد: بررسی این امر که خشم بر کدام‌یک از ابعاد زندگی شما تأثیرگذار بوده است. بعد سلامت؟ بعد ارتباطی؟ بعد اجرایی و یا بعد کیفی زندگی شما؟

- انگیزش و خودکنترلی: شناخت عواملی که مشوق رفتار و عمل هستند واهمال‌کاری را منع می‌کنند.

- شناخت عواملی که خشم را تحریک می‌کنند: شناسایی و مدیریت انتظارات.

- روش‌هایی که با استفاده از آن‌ها می‌توانیم بر خشم، قبل از اینکه ما را تحت کنترل خود بگیرد فائق آییم: معرفی معیاری برای اندازه‌گیری خشم که با استفاده از آن می‌توانیم نشانه‌های اولیه‌ای که احتمالاً به عصبانیت منجر می‌شوند را خاموش‌کنیم.

- بررسی نقش مغز در ایجاد، تقویت و برانگیختگی عصبانیت و خشم: توضیح پنج راهبرد آرامش‌زا که منجر به تمرکز حواس می‌شوند.

- راه‌های استفاده از روش‌های درمان شناختی- رفتاری برای شناسایی و تغییر افکار و باورهایی که باعث تشدید خشم می‌شوند.

- اصول استفادهٔ مؤثر از ارتباط کلامی و غیرکلامی حل مشکلات: بررسی راهکارهایی که حول محور مشکلات ارتباطی دور می‌زنند و موجب تقویت تعارض و ناکارآمد بودن راه‌های حل اختلاف می‌شوند.

- کسب مهارت در حل مسئله مشارکتی: حل تعارضاتی که به دلیل تفاوت‌ها در روابط ایجاد می‌شوند.

- مدل توقف: راهبرد مدیریت خشم - ایجاد وقفه در عمل، تفکر، تصویرسازی و برنامه‌ریزی.

- توانایی تعیین حد و مرز برای خصومت و خشونتی که در مورد دیگران به کار می‌بریم.

- راهکارهایی جهت غلبه بر انواعی از خشم که بی‌ضرر به نظر می‌رسند مانند: طعنه و کنایهٔ زبانی، خشم غیرفعال و خشم سرد.

- شناسایی عامل ناکارآمد و تغییر و اصلاح آن برای موقعیت‌های آینده: این امر زمانی صورت می‌گیرد که راهکارها با شکست مواجه شده‌اند.

 خواندن کتاب روش های کنترل خشم را به چه کسانی پیشنهاد می‌کنیم

 علاقه‌مندان به کتاب‌های رشد و توسعه فردی را به خواندن این اثر دعوت می‌کنیم

بخشی از کتاب روش های کنترل خشم

در درجهٔ اول، خشم با نوعی برانگیختگی با نام واکنش جنگ و گریز مرتبط است. قطعاً زمانی که خشم شما در حال نمود یافتن است، متوجّه مجموعه‌ای از تغییرات فیزیکی مانند: سفتی عضلات، تپش قلب، تغییرات تنفسی و... در خود می‌شوید. در این حالت، شما نوعی موقعیت خطرناک و غیرعادی را درک می‌کنید بدن شما نیز این تغییرات را به‌عنوان نوعی آمادگی جهت محافظت از خود ایجاد می‌کند. در بخش اول، من به چگونگی ایجاد این تغییرات و تأثیر این تغییرات در اکثر اندام‌ها پرداخته‌ام. آموختن روش شناسایی و درک این تغییرات در همان بدو شروع و همچنین درزمانی که تشدید می‌شوند، اصلی‌ترین موضوع در مدیریت خشم است. علاوه بر واکنش‌های اولیه که به آن‌ها اشاره شد، هر امری که بتواند برشرایط زیستی، شامل شرایط سیستم عصبی و کارکرد اندام‌ها تأثیر بگذارد، می‌تواند موجب تشدید خشم در شما بشود. کیفیت خواب، میزان استرس و نوع و میزان تغذیه‌ای که از آن استفاده می‌کنید، همگی عواملی هستند که بر میزان خشم و همچنین توانایی شما در کنترل آن تأثیر می‌گذارند.نظری برای کتاب ثبت نشده است
بریده‌ای برای کتاب ثبت نشده است

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۳۵۰ صفحه
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۸/۰۹/۲۲
شابک۹۷۸-۶۰۰-۱۰۴-۱۲۵-۹
تعداد صفحات۳۵۰صفحه
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۸/۰۹/۲۲
شابک۹۷۸-۶۰۰-۱۰۴-۱۲۵-۹