با کد تخفیف Salam اولین کتاب الکترونیکی یا صوتی‌ات را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کن.
کتاب رام کردن ذهن سرکش اثر فیث‌جی. هارپر

دانلود و خرید کتاب رام کردن ذهن سرکش

روش‌های علمی مهار تنش و اضطراب

۳٫۲ از ۶ نظر
۳٫۲ از ۶ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب رام کردن ذهن سرکش  نوشته  فیث‌جی. هارپر  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچهدرباره طاقچه بی‌نهایت

معرفی کتاب رام کردن ذهن سرکش

رام کردن ذهن سرکش نوشته فیث جی.هارپر، کتابی است که با تمارین و نکات کاربردی و گام‌به گامش به شما کمک می‌کند تنش و اضطراب خود را مهار کنید.

 درباره کتاب رام کردن ذهن سرکش

فیث جی.هارپر، روان‌درمانگر، در این کتاب درباره آسیب‌هایی که با استرس و اضطراب به مغز خود می‌زنیم سخن گفته است. او می‌گوید: بسیاری از مواردی که آن را بیماری روانی در نظر می‌گیریم درواقع اختلال عملکرد مواد شیمیایی مغز است که بیشتر به دلیل رویدادهای پراسترس و تروماتیک زندگی با آن‌ها دست‌وپنجه نرم می‌کنیم.

هارپر اعتقاد دارد مغز ما با خشم، افسردگی، اضطراب، استرس، غم و اندوه تروماتیک، مصرف مواد، الگوهای رفتاری دیوانه‌وار و روابط احمقانه صدمه می‌بیند.

 او در کتاب رام کردن ذهن سرکش به شما می‌گوید به جای این که فقط روی علائم اختلالات رفتاری خود تمرکز کنید، به دنبال چرایی مشکل خود بروید چون احتمال بهتر شدنتان با دریافتن چرایی مشکل خیلی خیلی بیشتر است. برای مثال اگر به دنبال درمان استرس، اضطراب و افسردگی باشیم و علتشان را جویا نشویم آن‌وقت عملاً کاری برای بهتر شدن حالمان انجام نداده‌ایم. 

دربارهٔ مغز نیز همین‌طور است. اگر بتوانید درک بهتری از چرایی کارهایتان داشته باشید، آن وقت مرحلهٔ بهتر شدن هم بسیار آسان‌تر پیش خواهد رفت و اصلاً نیازی نیست به شکلی پیچیده و فانتزی توضیح داده شود تا منطقی و کارآمد به نظر برسد.

ااگر بخواهیم ساده‌تر بگوییم این کتاب به طور کلی دربارهٔ مزخرفاتی است که سر راهمان قرار می‌گیرد و نمی‌گذارد در زندگی احساس رضایت و آرامشی را که دلمان می‌خواهد داشته باشیم. از آن مزخرفاتی که اسمش را گذاشته‌ایم رویدادهای تروماتیک.

کتاب رام کردن ذهن سرکش کمک می‌کند بفهمید که چرا درمانده شده‌اید، فهم این چرایی به شما کمک می‌کند بتوانید کاری برایش کنید. هارپر در این کتاب به صورت گام به گام و با تمرین‌هایی با شما همراه می شود تا بتوانید مشکلی را که باعث تنش و اضطرابتان شده، پیدا کنید، چرایی آن را بفهمید و از دست آن خلاص شوید.

خواندن کتاب رام کردن ذهن سرکش را به چه کسانی پیشنهاد می‌کنیم

فیث جی. هارپر درباره مخاطبان کتابش می‌گوید: 

کتاب رام کردن ذهن سرکش برای آن‌هایی است که مدام می‌پرسند: «اما چرا؟». افرادی که در کودکی حسابی آدم بزرگ‌های اطرافشان را با سؤالاتی دربارهٔ اینکه جهان چگونه کار می‌کند کلافه کرده بوده‌اند تا بتوانند جایگاهشان را در آن پیدا کنند. چون دانستن چرای هر چیزی واقعاً ضروری است.

این کتاب برای افرادی است که از اینکه دیگران برایشان تعیین تکلیف کنند بیزارند. برای کسانی است که برای پیدا کردن خودشان ابزار و اطلاعات لازم را دارند. ممکن است خودتان به‌تنهایی یا به کمک روان‌درمانگر کاردرستی که خوب می‌داند چگونه راهنمایی‌تان کند، متوجه این مزخرفات بشوید. درهرصورت شما این را می‌دانید که وقتی موضوع به اینجا کشیده می‌شود خودتان مسئول زندگی لعنتی‌تان هستید. زیرا بی‌بروبرگرد مسئول عواقبش خودتانید و بس.

کتاب رام کردن ذهن سرکش برای کسانی است که از فکر کردن یا شنیدن اینکه رسماً دیوانه یا احمق یا تنبل یا «خیلی حساس» شده‌اند حسابی خسته‌اند و فکر می‌کنند دیگر باید بر خودشان «غلبه کنند». برای کسانی است که دیگر از احساس بد داشتن خسته شده‌اند، اما بیشتر از دست کسانی خسته‌اند که فکر می‌کنند آن‌ها از این احساس بدشان لذت می‌برند. انگار کسی هم هست که درماندگی را انتخاب کند! انگار فکر می‌کنند شما از بهتر شدن حالتان بدتان می‌آید و نمی‌خواهید این کار را بکنید. انگار درماندگی به خواست خودتان است. البته بدتان نمی‌آید، اما گیر افتاده‌اید، بدون آنکه حتی دلیلش را بدانید.

بخشی از کتاب رام کردن ذهن سرکش

چرا همه همیشه بسیار عصبانی‌اند؟

لازم نیست برای دیدن یکی که از کوره دررفته در یوتیوب به دنبال ویدئو بگردید. کافی است سری به فروشگاه مواد غذایی، پارکینگ کلیسا یا فودکورت یک مرکز تجاری بزنید تا ببینید یک آدم لعنتی چه جنجالی سر مسئله‌ای کاملاً پیش‌پاافتاده به راه انداخته است.

شاید هم گاهی پیش آمده باشد که این شخص خودتان بوده باشید. یا کسی که عاشقش هستید یا اصلاً کسی که تحملش برایتان سخت است، اما مجبورید با او کنار بیایید.

تئوری‌های زیادی مبنی بر اینکه چرا ما تا این حد عصبانی می‌شویم وجود دارد، و همه‌شان هم منطقی هستند.

همهٔ ما:

بیش‌ازحد حواس‌پرتیم

بیش‌ازحد تحریک‌پذیریم

پر ازدحامیم

و بیش‌ازحد در زندگی روزمره غرق شده‌ایم.

آیا کسی هست که عقلش را از دست ندهد و از کوره درنرود؟

اما در بسیاری از کشورهایی که تمام این ویژگی‌ها و هزارجور دیگرش را هم دارند، این حجم از خشمی را که ما در اروپا و آمریکا داریم، مشاهده نمی‌کنید. محققی سوئدی مسحور تفاوت‌های فرهنگی شده بود و مطالعاتی دربارهٔ خشم انجام داد. او میزان خشم را در کشورهای ایالات متحده، ژاپن و سوئد مقایسه کرد. یافته‌هایش بسیار شگفت‌آور بود. او ثابت کرد که مثلاً در ژاپن صراحتاً به افراد آموخته می‌شود که تفاوت بسیار عظیمی در آنچه در درونتان حس می‌کنید و آنچه به دنیای بیرون بروز می‌دهید وجود دارد. این چیزی نیست که ژاپنی‌ها از آدم‌های اطرافشان یاد گرفته باشند، بلکه این را از برنامه‌های آموزشی واقعی مدرسه می‌آموزند.

در ژاپن به شما آموزش داده می‌شود که احساسات منفی را مهار کنید.

در مقابل وقتی در آمریکا از افراد خواسته می‌شود احساسات ناراحت‌کننده‌شان را توضیح دهند، آن‌ها به‌سختی می‌توانند این کار را انجام دهند. آن‌ها احساسات را چیزی درونی توصیف می‌کنند نه چیزی که بر رفتارشان تأثیر دارد. ولی استثنایی جالب وجود دارد: خشم.

برای آمریکایی‌ها خشم یک نیروی تغییر مثبت است

سایر کتاب‌های فیث‌جی. هارپر

مشاهده همه

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۳)
Sepideh Kalateh
۱۳۹۹/۰۹/۲۱

کتاب خوبیه پیشنهاد میکنم. از جنبه های شیمیایی و عملکرد مغز واکنش های احساسی و تصمیم گیری مارو نشون میده. برای کسانی که به زمینه های رفتارشناختی علاقه مند هستن خیلی کمک میکنه.

mehran
۱۴۰۱/۰۵/۰۲

ترجمه خوبی نداره

کاربر ۳۷۷۷۴۶۵
۱۴۰۰/۰۹/۱۰

ایا این کتاب قایل صوتی دارد؟

بریده‌هایی از کتاب
مشاهده همه بریده‌ها (۷۵)
سالم‌ترین افراد کسانی هستند که در آشفتگی‌ها معنا و مفهوم می‌یابند. کسانی که هربار می‌توانند نیمهٔ پر لیوان را ببینند.
Nostalgia
بله تروما ساختار ژنتیک ما را تغییر می‌دهد، ولی می‌توانیم آن را به حالت اول بازگردانیم. تجربه‌های زندگی DNA ما را لحظه‌به‌لحظه دگرگون می‌کنند.
Nostalgia
به خودتان یادآور شوید که رنج کشیدن بخشی از انسان بودن است. به خود بگویید که شایستهٔ مهربانی و بخشش هستید و این باعث می‌شود اتفاقی درونتان آغاز شود.
Nostalgia
مغز یک موجود لجوج و خودسرِ عوضی است که در مورد حقیقت و راستی جهان داستان‌هایی می‌سازد و خود آن را باور می‌کند. این را قبلاً تجربه کرده‌اید، نه؟ برای مغز مهم نیست چه شواهد مخالفی می‌بیند، درست یا غلط، اصرار دارد همچنان روی موضع خود بماند. به همین دلیل است که انتخابات می‌تواند احمقانه باشد. یا به همین خاطر است که مردم ثروت زیادی در کازینوها از دست می‌دهند. مغز احساساتی برای ما تصمیمی می‌گیرد و مغز متفکر باید تلاش کند تا دلیلی برای آن پیدا کند. مغزها می‌توانند برای هرچیزی دلیل بتراشند و آن را موجه جلوه دهند.
احسان رضاپور
باشه خانم، منظورتان از تروما چیست؟ تروما رویدادی است که از حوزهٔ درک ما دربارهٔ عملکرد دنیا خارج است. واکنش تروماتیک زمانی اتفاق می‌افتد که توانایی تحمل ما از اتفاقی که افتاده به فنا برود و سایر جوانب زندگی‌مان را تحت تأثیر قرار دهد. خیلی چیزها هست که می‌تواند مسبب تروما شود. راستش را بخواهید خیلی چیزها هستند که می‌توانند عمیقاً برای خیلی از آدم‌ها تروماتیک باشند، درحالی‌که این موارد اصلاً در کتاب راهنمای تشخیص ما وجود ندارند. این یکی از همان چیزهایی است که مرا عصبانی می‌کند، چون باعث می‌شود مردم از اینکه آسیبی که دیده‌اند آن‌قدری جدی نبوده که نیاز به توجه داشته باشد شرمنده شوند و این حرف مفتی بیش نیست. چون جدا از اصطلاحات شیک و فانتزی و معانی آن‌ها، تروما وضعیت «این دیگه چه گندی بود؟» است.
Nostalgia
اعتیاد را نخستین بار اولین متخصصان سلامت روان (فروید و امثال او) و اولین زمینه‌سازان گروه بازپروری (الکلی‌های گمنام و امثال آن) بر اساس آنچه دیدند، شنیدند و می‌توانستند در آن زمان اندازه بگیرند، تعریف کردند. به نظر اکثریت آن‌ها اعتیاد عطشی شدید به چیزی همراه با استفادهٔ افراطی و مهارنشدنی از آن بود.
Nostalgia
اگر ترومایی از سر گذرانده‌اید، اگر آن‌قدر شدید آسیب دیده‌اید که اصلاً به دنیا اعتماد ندارید، شما به‌شدت مستعد پذیرش رفتارهای اعتیادگونه‌اید. در برخی مقاطع زندگی اکثر افراد به دنبال چیزی هستند که بهشان کمک کند احساس بهتری داشته باشند. حریص چیزی هستیم که نمی‌توانیم به دست آوریم. بنابراین برای سیر کردن آن ولع از راه‌های دیگری استفاده می‌کنیم. مواد مخدر، رفتارها و برخی فعالیت‌های خاص. هر راهی را که انتخاب کنیم احتمالاً برای مدتی کارساز است. این ولع خام کمک می‌کند فراموش کنیم نیاز اصلی‌مان چیست.
Nostalgia
گابور ماته در کتابش، در قلمرو ارواح گرسنه تعریفی از اعتیاد ارائه داده است که از وقتی آن را خوانده‌ام همه‌جا استفاده‌اش کرده‌ام، حتی در پایان‌نامهٔ دانشکده‌ام. «اعتیاد تکرار یک رفتار است. چه وابسته به مواد مخدر باشد چه نه. فرد صرف نظر از تأثیر منفی‌ای که روی زندگی خودش و دیگران می‌گذارد احساس می‌کند مجبور به ادامهٔ آن رفتار است. اعتیاد شامل این موارد است: ۱. درگیر شدن اجباری با رفتاری خاص که به دغدغهٔ فکری تبدیل می‌شود ۲. ناتوانی در کنترل آن رفتار ۳. دوام یا عود آن رفتار با وجود شواهد مربوط به آسیب ۴. نارضایتی، زودرنجی و عطش شدید نسبت به موضوعی ـ خواه مواد مخدر، خواه فعالیتی خاص و یا هر هدف دیگر ـ که فوراً قابل دسترس نیست.»
Nostalgia
درمان ثابتی تبدیل شده‌اند که با اندک چیزهای دیگری همراه می‌شود. این روند باعث مصرف بیش‌ازحد دارو، یک دنیا عوارض جانبی و در نتیجه مصرف داروهای بیشتربرای از بین بردن عوارض جانبی داروهای قبلی می‌شود و هرروز داستان‌هایی می‌شنویم که در آن افراد دچار مسمومیت دارویی شده‌اند. تولیدکنندگان داروها قطعاً برای آنکه ما باور کنیم داروها مؤثرند، میلیاردها دلار هزینه می‌کنند، اما در نهایت کاربرد چندانی ندارند. اکثر مردم دقیقاً به همین خاطر پس از مدتی دست از خریدشان می‌کشند. سازمان بهداشت جهانی مطالعات طولانی‌مدتی را تأیید کرده که نشان می‌دهد در کشورهای جهان سوم که داروهای ضد روان‌پریشی در دسترس نیست، میزان بهبود بالاتر بوده است؛ زیرا وقتی دارو نباشد، نمی‌توان درمان را بر آن متمرکز کرد. بنابراین علت‌های اصلی درمان شدند.
Nostalgia
مغز داستان‌سرا را به یاد دارید؟ دعا سازوکار طبیعی مغز داستان‌سرا است. صحبت دربارهٔ وضعیتمان آن هم به این روش می‌تواند بسیار مؤثرتر و مفیدتر از صحبت با یک دوست، یکی از اعضای خانواده و یک روان‌درمانگر باشد. این یک تجربهٔ ارتباطی است که به ما کمک می‌کند تا نسبت به افکار و احساسات و رفتارهایمان آگاه‌تر باشیم. این همان چیزی است که در جریان است، همان چیزی که من می‌خواهم، همان کمکی که نیاز دارم.
Nostalgia

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۱۸۴ صفحه
قیمت نسخه چاپی۳۹,۰۰۰ تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۹/۰۱/۲۵
شابک۹۷۸-۶۲۲-۶۹۸۳-۸۰-۸
تعداد صفحات۱۸۴صفحه
قیمت نسخه چاپی۳۹,۰۰۰تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۹/۰۱/۲۵
شابک۹۷۸-۶۲۲-۶۹۸۳-۸۰-۸