با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
کتاب هر زنی درخت خود را می‌شناسد: گزیده شعر زنان ترک اثر طاهره  میرزایی

دانلود و خرید کتاب هر زنی درخت خود را می‌شناسد: گزیده شعر زنان ترک

بدون نظر
بدون نظر

برای خرید و دانلود  کتاب هر زنی درخت خود را می‌شناسد: گزیده شعر زنان ترک  نوشته  طاهره  میرزایی  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچه

معرفی کتاب هر زنی درخت خود را می‌شناسد: گزیده شعر زنان ترک

«هر زنی درخت خود را می‌شناسد» گزیده شعر زنان کشور ترکیه است. در بخشی از پیشگفتار کتاب می‌خوانیم: «تاریخ ترکیه سیمای زن را به عنوان موجودی زاینده که تحت اطاعت مرد است، به همراه انجام وظایف روزمره، تصویر کرده بود، اگر نواقصی در این وظایف وجود داشت، با خشونت مواجه می‌شد و یا بدتر از آن، شاید نتیجه‌ای چون مرگ به ارمغان داشت. جنایت‌ها بر سر ناموس و خون‌خواهی در قبیله‌ها، نمونه‌ای پررنگ و بارز این مسائل بودند. صدها سال از جامعه مردانه تصویری مقتدر ترسیم شده بود و زنان همواره در جایگاه دوم در نظر گرفته می‌شدند و متعاقب آن در هنر نیز زنان، محروم از حقوق اجتماعی بودند و جامعه اجازه‌ی ظهور و بروز به آن‌ها نمی‌داد. به عنوان مثال از حضور زنان در ادبیات، پیش از دوره عثمانی اطلاعات روشنی در دست نیست و در دوران عثمانی، نیز دیوان تنها برخی از شاعران چون «مهری»، «فیتنت» و «شرف» به جا مانده است. اما پس از جمهوریت در ترکیه این امکان برای شاعران زن فراهم می‌شود تا بتوانند به راحتی احساسات ظریف خویش را به تقریر درآورند.» همچنین در یکی از سروده‌های این مجموعه شعر به نام «در شرقی‎ترین نقطه قلبم» می‌خوانیم: «قانون عشق را در شرقی‌ترین نقطه آموختم، در دلم چند نفر در حال دعای باران چند نفر زیر آب دلم، برای هر نقاشی کودکانه، خورشید می‌کشد کاروان‌های اندوه بر لب‌هایم روان بر خاکِ ترک خورده‌ی لبانم فراتر از مرگ روستایی بود آن جا، در دور دست‌ها، در شرقی‌ترین نقطه دلم برایم عشقی بی‌بدیل مانده بود از ترانه‌ای محلی حافظه‌ام هر سال کره اسبی سپید و زیبا می‌زاید.» این مجموعه اشعار توسط طاهره میرزایی، انتخاب و برگردان شده است.
نظری برای کتاب ثبت نشده است
بریده‌هایی از کتاب
مشاهده همه بریده‌ها (۱)
هیچ توصیفی برای زندگی نخواستم که مدفون شدم با گل‌ها و ابریشم‌ها برایم آب نیاورید، مرا به آب‌ها بیاندازید هیچ گلی برایم نیاورید اگر مرگ خوابی در میان گل‌هاست از خاکی که انسان‌ها هنگام مرگ به رویم می‌ریزند نجات خواهم یافت
Ahmad

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۲۲۰ صفحه
قیمت نسخه چاپی۱۱,۰۰۰ تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۲/۰۱/۰۱
شابک۹۷۸-۶۰۰-۶۹۳۸-۷۳-۸
تعداد صفحات۲۲۰صفحه
قیمت نسخه چاپی۱۱,۰۰۰تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۲/۰۱/۰۱
شابک۹۷۸-۶۰۰-۶۹۳۸-۷۳-۸