با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
روان‌شناسی تبلیغات

دانلود و خرید کتاب روان‌شناسی تبلیغات

۴٫۰ از ۴ نظر
۴٫۰ از ۴ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب روان‌شناسی تبلیغات  نوشته  باب ام.  فنیس   و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچهدرباره طاقچه بی‌نهایت

معرفی کتاب روان‌شناسی تبلیغات

باب ام. فنیس( -۱۹۶۸) و ولف‌گانگ اشتروب( -۱۹۴۱) روانشناس و پژوهشگر اجتماعی هستند. در بخشی از کتاب می‌خوانیم: «تبلیغات نیروی قدرتمندی است که همه جا حضور دارد و ما را به خریداری محصولات، بهره‌برداری از خدمات، کمک به مؤسسات خیریه، دادن رأی به نامزدهای انتخاباتی (حتی به افرادی که نزد ما چندان خوش‌نام نیستند)، و تغییر سبک زندگی‌مان (به منظور سالم یا خراب‌تر کردن آن) متقاعد می‌کند؛ حتی گاهی ما را به انجام کاری که نمی‌خواهیم وا‌می‌دارد. گرچه تبلیغات اغلب تأثیری ضمنی و نامحسوس در مصرف‌کنندگان می‌گذارد؛ گاهی این تأثیر چنان چشمگیر است که نمی‌توان آن را نادیده گرفت. این کتاب به بحث دربارۀ موضوعات اصلی روان‌شناسی مصرف‌کننده و روان‌شناسی اجتماعی می‌پردازد. برخی از پرسش‌های مهمی که در این کتاب به آن‌ها پاسخ داده شده است، عبارت‌اند از: تبلیغات چه اثراتی در رفتار مصرف‌کننده دارد و این اثرات ناشی از چیست؟ کدام فرایندهای روان‌شناختی موجب تأثیرگذاری تبلیغات می‌شوند؟ مصرف‌کنندگان چگونه پیام‌های تبلیغاتی را درک می‌کنند؟ کدام دسته از پیام‌ها با موفقیت به گیرندگان منتقل می‌شوند؟ و چرا و در چه شرایطی این انتقال صورت می‌گیرد؟»

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۳)
احمدی
۱۳۹۵/۰۷/۱۰

خوبه

موریس
۱۳۹۹/۰۱/۱۹

از خرید این کتاب پشیمانم.از نویسنده هایی است که نمیتونه اصل مطلب رو ادا کنه. مطالب گیرا نیست و نمیشه به راحتی نتیجه گیری کرد. بیشتر شبیه یک پایان نامه است.از این دسته کتاب هایی که فقط حجم و قیمتش بالاست. کتاب روانشناسی

- بیشتر
🌾ساغر🌾
۱۳۹۵/۰۸/۱۴

کسانیکه به فروشندگی علاقمندند حتما بخونن

بریده‌هایی از کتاب
مشاهده همه بریده‌ها (۱۲)
ترس نوع دیگری از احساسات است که گاهی در تبلیغات به کار گرفته می‌شود.
محمدرضا میرباقری
تبلیغات نیروی قدرتمندی است
محمدرضا میرباقری
آیا ممکن است این تبلیغات بی‌‌تأثیر باشند؟
محمدرضا میرباقری
دنیای بدون تبلیغات را تصور کنید. چگونه خواهد بود؟ دنیایی به دور از مزاحمت‌های درخواست‌ها و پیشنهادات
محمدرضا میرباقری
ما در زندگی روزانه‌‌مان مصرف‌کننده‌‌هایی هستیم که همیشه با هجوم اطلاعات تبلیغاتی مواجه می‌شویم.
محمدرضا میرباقری
همچنین انقلاب صنعتی نشان‌دهندۀ نقش محوری تبلیغات به عنوان روان‌کنندۀ ضروری ترافیک اقتصادی است.
محمد صدوقی
رویکرد روان‌شناسی به تبلیغات مصرف‌کننده را محور قرار داده است و به فرایندهای روان‌شناختی و مکانیسم‌هایی می‌پردازد که در هنگام مواجهۀ مصرف‌کننده با تبلیغات روی می‌دهند.
محمد صدوقی
همان طور که مک‌دونالد و اسکات (۲۰۰۷) ادعا کرده‌اند، نخستین گونۀ تبلیغات همان چیزی بوده که امروزه «تبلیغات محیطی» نامیده می‌شود. باستان‌شناسان در حفاری‌های خود از تمدن‌های باستانی ـ نظیر مصر، بین‌النهرین، یونان، و روم ـ تابلوهایی را بیرون آورده‌اند که وجود چنین اشیایی در آن گویای آن بود که بازرگانان تمایل داشتند به اجتماع اطراف خود بگویند که چه چیزی را با چه قیمتی بخرند. به همین ترتیب، آگهی‌های تبلیغاتی فروش بردگان و محصولات خانگی نیز در نخستین نوشته‌های ثبت‌شده در این دوره یافت می‌شود.
محمد صدوقی
بنابراین، هر چند نمی‌توان گفت که تبلیغات نیازهای مصرف‌کننده را می‌آفرینند؛ باید اذعان داشت که با شکل دادن مجددِ نیازهای مصرف‌کنندگان، در قالب احتیاج به محصولات و خدماتی که تولیدکنندگان تأمین و تضمین می‌کنند، به آن‌ها جهت می‌دهند (Kotler, ۱۹۹۷).
محمد صدوقی
«تبلیغ‌گر خوب باید روان‌شناسی بداند؛ هر چه بیشتر، بهتر. او باید بداند که کدام اثر منجر به کدام واکنش‌ می‌شود و از این دانش برای افزایش کیفیت نتایج و اجتناب از اشتباهات بهره گیرد. »
m.r.zare

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۵۴۴ صفحه
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۳/۱۲/۰۱
شابک۹۷۸-۶۰۰-۱۷۵-۵۱۳-۲
تعداد صفحات۵۴۴صفحه
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۳/۱۲/۰۱
شابک۹۷۸-۶۰۰-۱۷۵-۵۱۳-۲