با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
نوگفته‌ها و نکته‌ها: (جلد ۱۰ از مجموعه آثار جبران خلیل جبران)

دانلود و خرید کتاب نوگفته‌ها و نکته‌ها: (جلد ۱۰ از مجموعه آثار جبران خلیل جبران)

۵٫۰ از ۱ نظر
۵٫۰ از ۱ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب نوگفته‌ها و نکته‌ها: (جلد ۱۰ از مجموعه آثار جبران خلیل جبران)  نوشته  جبران خلیل جبران  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچهدرباره طاقچه بی‌نهایت

معرفی کتاب نوگفته‌ها و نکته‌ها: (جلد ۱۰ از مجموعه آثار جبران خلیل جبران)

جبران خلیل جبران(۱۹۳۱-۱۸۸۳)، نویسنده و شاعر امریکایی لبنانی‌تبار است. «نوگفته‌ها و نکته‌ها» مجموعه‌ای‌ است‌ که‌ از میان‌ کتاب‌های‌ جبران‌ برگزیده‌ شده‌ و بیشتر برگرفته‌ از «اشک‌ و لبخند»، «تندبادها» و دیگر نوشته‌هایی است‌ که‌ پیشتر چاپ‌ نشده‌ بوده‌ است‌. مجموعه‌ای‌ از نوشته‌ها و نگاره‌های‌ خیالی‌ او از ابن‌ سینا، ابوالعلای‌ معری‌، غزالی‌، ابن‌ مقفع‌، ابن‌فارض‌، ابن‌ خلدون‌ و ابونواس‌ اهوازی‌ نیز در این‌ کتاب‌ آمده‌ است‌. در بخشی از کتاب می‌خوانیم: «جانم‌ مرا پند داد و به‌ من‌ آموخت‌ که‌ آنچه‌ را مردم‌ ناپسند می‌دارند، دوست‌ بدارم‌ و با کسی‌ که‌ از او کینه‌ دارند، دوستی‌ کنم‌. جانم‌ برایم‌ آشکار کرد که‌ عشق‌، نه‌ از ویژگی‌های‌ عاشق‌، که‌ از صفات‌ معشوق‌ است‌. پیش‌ از این‌، عشق‌ را رشته‌ی‌ باریکی‌ میان‌ دو سر کمان‌ کشیده‌ می‌پنداشتم‌، اما اکنون‌ عشق‌ در نظرم‌ به‌ هاله‌ای‌ مبدل‌ گشته‌ که‌ آغاز و پایانش‌ یکی‌ است‌ و همه‌ی‌ موجودات‌ را در بر گرفته‌ است‌ و همچنان‌ به‌ آرامی‌ گسترش‌ می‌یابد تا همه‌ی‌ آنچه‌ را که‌ پدید خواهد آمد نیز در بر گیرد. جانم‌ مرا پند داد و به‌ من‌ آموخت‌ که‌ زیبایی‌ نهفته‌ در پس‌ شکل‌ و رنگ‌ و پوست‌ را بنگرم‌؛ و به‌ آنچه‌ مردم‌ زشتی‌اش‌ می‌نامند، با دقت‌ خیره‌ شوم‌ تا در نظرم‌ نیکو جلوه‌ کند. پیش‌ از این‌، زیبایی‌ را شراره‌ای‌ برآمده‌ از میان‌ ستون‌های‌ دود می‌دیدم‌؛ اکنون‌ آن‌ ستون‌ها ناپدید شده‌اند و جز شعله‌ها هیچ‌ نمی‌بینم‌. جانم‌ مرا پند داد و به‌ من‌ آموخت‌ که‌ به‌ آوای‌ برآمده‌ از زبان‌ها، که‌ حنجره‌ها آن‌ را فریاد نمی‌کنند، گوش‌ سپارم‌. پیش‌ از این‌، گوش‌هایم‌ سنگین‌ و ناشنوا بودند و جز غوغا و فریاد، چیزی‌ نمی‌شنیدم‌؛ اما اکنون‌ به‌ نجوای‌ سکوت‌ گوش‌ می‌سپارم‌ و آوای‌ هم‌سُرایانی‌ را می‌شنوم‌ که‌ نغمه‌ی‌ روزگاران‌ و تسبیح‌ فضا را به‌ ترنم‌ درمی‌آورند و اسرار جهان‌ ناپیدا را بازمی‌گویند».

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۱)
omidomidomid
۱۳۹۵/۰۱/۱۰

واقعا پر مفهوم و جالب بود من لذت بردم...

بریده‌هایی از کتاب
مشاهده همه بریده‌ها (۱)
حقیقت‌ هنر، آنچه‌ از اوج‌ و فرود نغمه‌ها یا آوای‌ ناقوس‌های‌ طنین‌افکن‌ در واژگان‌ قصیده‌ها می‌شنوی‌، یا خطوط‌ و رنگ‌هایی‌ که‌ به‌ چشم‌ می‌بینی‌، نیست‌. هنر، فاصله‌های‌ خاموش‌ و لرزانی‌ است‌ که‌ میان‌ اوج‌ و فرود نغمه‌ها قرار می‌گیرد. هنر، ناگفته‌هایی‌ است‌ که‌ بی‌صدا و آرام‌ و سرکش‌، در روح‌ شاعر بر جا مانده‌ که‌ به‌ هنگام‌ خواندن‌ یک‌ قصیده‌ در جانت‌ نفوذ می‌کند. هنر، مفاهیمی‌ فراتر و زیباتر است‌ که‌ چون‌ به‌ یک‌ نقاشی‌ خیره‌ می‌شوی‌، به‌ جانت‌ الهام‌ می‌شود.
NL

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۱۰۶ صفحه
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۸۴/۰۱/۰۱
شابک‭‎۹۶۴-۷۶۵۰-۳۶-۱
دسته بندی
تعداد صفحات۱۰۶صفحه
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۸۴/۰۱/۰۱
شابک‭‎۹۶۴-۷۶۵۰-۳۶-۱