با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
کتاب زندگی اسرارآمیز مورچه‌ها اثر جائو چه

دانلود و خرید کتاب زندگی اسرارآمیز مورچه‌ها

۴٫۰ از ۳ نظر
۴٫۰ از ۳ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب زندگی اسرارآمیز مورچه‌ها  نوشته  جائو چه  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچهدرباره طاقچه بی‌نهایت

معرفی کتاب زندگی اسرارآمیز مورچه‌ها

کتاب زندگی اسرارآمیز مورچه‌ها نوشته جائو چه با ترجمه سیده ضحی حسینی‌نصر منتشر شده است. این کتاب به دنیای یکی از عجیب‌ترین و پیچیده‌ترین موجودات عالم یعنی مورچه‌ها می‌پردازد.

درباره کتاب زندگی اسرارآمیز مورچه‌ها

دنیای حشرات، به خصوص حشرات اجتماعی نظیر مورچه‌ها و زنبورها همواره از موضوعات مورد توجه دوست‌داران طبیعت بوده است. شاید بتوان از کتاب زندگی مورچگان به قلم موریس مترلینگ به عنوان یکی از شناخته‌شده‌ترین آثار در این زمینه یاد کرد. این کتاب با زبان عشق درباره این موجودات شگفت‌انگیز صحبت شده و بی‌شک از این طریق سهم به‌سزایی در کاشتن بذر محبت میان انسان و مورچه‌ها داشته است.

مورچه‌ها نیز به طور مشابه به عنوان اربابان قلمرو خود تکامل یافته‌اند، با این تفاوت که هنوز اقدام به نابودی محیط‌زیست‌شان نکرده‌اند.‌ در واقع به نظر نویسنده،‌ حتی ممکن است یک ناظر غریبه شگفت‌زده شود که آیا مورچه‌ها اربابان این سیاره خاکی هستند یا انسان‌ها.‌ مورچه‌ها علی‌رغم ازدحام‌شان،‌ از شیوع بیماری‌های مُسری جلوگیری می‌کنند.‌

این کتاب کمک می‌کند این موجودات را بهتر بشناسید.

خواندن کتاب زندگی اسرارآمیز مورچه‌ها را به چه کسانی پیشنهاد می‌کنیم

این کتاب را به تمام علاقه‌مندان به جانورشناسی پیشنهاد می‌کنیم

بخشی از کتاب زندگی اسرارآمیز مورچه‌ها

چگونه اقتصاد آینده‌نگرانهٔ مورچه‌ها بازده آنها را افزایش می‌دهد

شاید مشهورترین داستان در مورد مورچه‌ها داستان «ملخ و مورچه»‌ باشد.‌ ملخی در گرمای تابستان زیر سایهٔ علف‌ها وقت می‌گذراند؛‌ آواز خوش سر می‌دهد و هرقدر غذا که دلش می‌خواهد،‌ می‌خورد.‌ درحالی‌که یک مورچهٔ زحمت‌کش در آفتاب داغ بی‌وقفه به تلاش مشغول است و برای زمستان آماده می‌شود.‌ وقتی زمستان سرد و برفی از راه می‌رسد،‌ ملخ که تمام تابستان را به تفریح گذرانده بود درِ خانهٔ مورچه را می‌زند و از او تقاضای غذا می‌کند.

به هر حال،‌ این چیزها فقط در دنیای افسانه‌ها و قصه‌ها می‌تواند رخ دهد.‌ آواز ملخ که در کل تابستان از میان علف‌ها به گوش می‌رسد،‌ آواز از سر فراغت نیست،‌ در واقع صدای ملخ نر ناامیدی است که تلاش می‌کند جفتی را به سمت خود جلب کند تا ژن‌های خود را به نسل بعد منتقل کند.‌ او باید بلندتر و طولانی‌تر از بقیهٔ نرها بخواند تا ماده‌ها به راحتی متوجه وجودش شوند.‌ حتی زمانی هم که غذا فراوان است، هنوز کارهای زیادی وجود دارد که ملخ‌های نر وقت‌شان را با آنها پر کنند.‌

زندگی ذخیره‌محور مورچه‌ها

داستان «ملخ و مورچه»‌ ارزش سخت‌کوشی به منظور آمادگی در اوقات سختی را به ما می‌آموزد،‌ اما من به عنوان یک زیست‌شناس رفتاری درس‌های متفاوت دیگری از این داستان می‌گیرم.‌ در داستان می‌بینیم که ملخ درِ خانهٔ مورچه را در یک شب سرد و برفی می‌زند،‌ اما در واقعیت ملخ‌ها حتی پیش از آنکه زمستان فرا رسد،‌ می‌میرند.‌ 

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۱)
کاربر ۱۱۵۸۰۱۳
۱۴۰۱/۰۱/۲۳

کتاب متفاوت و جالبی بود و مطالبی در مورد مورچه ها و زندگی شون گفت که من نه تنها نشنیده بودم بلکه اصلا احتمالش رو هم نمی دادم.

بریده‌هایی از کتاب
مشاهده همه بریده‌ها (۱)
خیلی فکر کردم تا شغلی را پیدا کنم که مورچه‌ها نداشته باشند.‌ درنهایت دو شغل را یافتم:‌ مبلّغ دینی و مدرس.
Hossein Rr2001

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۲۴۵ صفحه
قیمت نسخه چاپی۳۷,۰۰۰ تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۷/۰۷/۰۹
شابک۹۷۸-۹۶۴-۷۶۱۹-۸۸-۲
تعداد صفحات۲۴۵صفحه
قیمت نسخه چاپی۳۷,۰۰۰تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۷/۰۷/۰۹
شابک۹۷۸-۹۶۴-۷۶۱۹-۸۸-۲