با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
کتاب آنچه در کربلا گذشت اثر شیخ عباس قمی

دانلود و خرید کتاب آنچه در کربلا گذشت

۳٫۰ از ۲ نظر
۳٫۰ از ۲ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب آنچه در کربلا گذشت  نوشته  شیخ عباس قمی  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچهدرباره طاقچه بی‌نهایت

دیگران دریافت کرده‌اند

معرفی کتاب آنچه در کربلا گذشت

کتاب آنچه در کربلا گذشت مقتلی معتبر نوشته شیخ عباس قمی است که میرزا ابوالحسن شعرانی آن را به فارسی ترجمه کرده است.

درباره‌ی کتاب آنچه در کربلا گذشت

کتاب آنچه در کربلا گذشت روایت کامل و معتبر و مقتلی خواندنی است که شیخ عباس قمی به رشته تحریر درآورده است و ابوالحسن شعرانی آن را ترجمه کرده است. او در کتاب آنچه در کربلا گذشت در پنج بخش از آنچه در کربلا گذشت روایت می‌کند. بخش اول در مناقب حسین(ع) و ثواب گریستن بر آن حضرت می‌گوید، بخش دوم دوم وقایع پس از بیعت مردم با یزید بن معاویه را شرح می‌دهد.  بخش سوم درباره‌ی وقایع پس از شهادت است. بخش چهارم پس از شهادت حضرت ابی‌عبدالله الحسین(ع) چه گذشته است؟ و بخش پنجم در ذکر فرزندان حسین(ع) و زوجات آن حضرت، در خاتمه نیز به شرح حال توّابین و خروج مختار پرداخته است. 

کتاب آنچه در کربلا گذشت را به چه کسانی پیشنهاد می‌کنیم 

علاقه‌مندان به مطالعه کتب مذهبی و دوست‌داران و عاشقان امام حسین از خواندن کتاب آنچه در کربلا گذشت لذت می‌برند. 

بخشی از کتاب آنچه در کربلا گذشت

و گويند: جوانمرد دلش شجاع است و بخيل رويش، يعني: وقيح است. و معاويه بني‌هاشـم را به سخا وصف كرد و آل زبير را به شجاعت و بنی‌مخزوم را به خودبيني و كبر و بنـي‌اميـه را به بردباري. اين خبر به حسن بـن علـي رسـيد گفـت: «خـدا او را بكشـد . او خواسـت تـا بني‌هاشم بخشش كنند و محتاج به او گردند و آل زبير را به دلاوري وصف كرد تا خويشتن را به كشتن دهند و بني‌مخزوم كبر ورزند تا مردمان آن‌ها را دشمن دارند و بني‌اميه بردباري كننـد تا مردم آن‌ها را دوست دارند .»

و معاويه در پاره‌اي از سخن خويش راست گفت، هر چند راستي از ماننـد او بعيـد اسـت و لكن گاه باشد كه دروغگوي سخني راست بر زبـان رانـد چـون بخشـش چنانكـه او گفـت در بني‌هاشم بود بلكه شجاعت و بردباري هم در همه حال، و مردم پيروان ايشان‌اند و اگر خصال نيكو در ديگران متفرّق است در ايشان جمع است. 

نظری برای کتاب ثبت نشده است
بریده‌ای برای کتاب ثبت نشده است

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۵۸۸ صفحه
قیمت نسخه چاپی۱۵۸,۰۰۰ تومان
نوع فایلPDF
تاریخ انتشار۱۳۹۱/۰۶/۱۰
شابکundefined
دسته بندی
تعداد صفحات۵۸۸صفحه
قیمت نسخه چاپی۱۵۸,۰۰۰تومان
نوع فایلPDF
تاریخ انتشار۱۳۹۱/۰۶/۱۰