با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
دستورالکاتب فی تعیین‌المراتب

دانلود و خرید کتاب دستورالکاتب فی تعیین‌المراتب

بدون نظر
بدون نظر

برای خرید و دانلود  کتاب دستورالکاتب فی تعیین‌المراتب  نوشته  محمد بن هندوشاه النخجوانی (شمس منشی)  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب دستورالکاتب فی تعیین‌المراتب

کتاب دستورالکاتب فی تعیین‌المراتب تألیف محمد بن هندوشاه نخجوانی است که آن را در دوره فترت ــــ بین پایان حکومت ایلخانان و حمله و حکومت تیمور و تیموریان، دوره حدفاصل بین قدرتمندی جانشینان چنگیز و آغاز ستمگری و حکومت خاندان تیموری ــــ نگاشته  است.

او در این کتاب نمونه مکاتبات سدۀ هشتم و پیش از آن را فراهم آورده و بخشی را نیز به مبحث کتابت و خوشنویسی اختصاص داده است.

 موضوع کتاب، چگونگی نامه‌نگاری و شیوۀ نوشتن و نمونه مکاتباتی است که در عصر مؤلف رواج داشته است و ظاهراً برای آن نگاشته شده تا دبیران و نویسندگان نامه‌های دولتی و غیردولتی نمونه‌هایی در هر زمینه داشته باشند و بتوانند با توجه به این نمونه‌ها نامه‌های مربوط به هر موضوع را به نگارش درآورند.

 هدف نویسنده از تصنیف این کتاب علاوه بر ارائه نمونه نامه‌ها بیشتر انعکاس نظر مؤلف دربارۀ سازمان و ادارۀ دولتی، وضع اجتماعی ــــ اقتصادی و سیاسی کشور در نتیجۀ برقراری حاکمیت فئودال‌های کوچ‌نشین و بازماندگان ایلخانان و امیرنشین‌های مناطق چندگانه ایران بوده است. 

 خواندن کتاب دستورالکاتب فی تعیین‌المراتب را به چه کسانی پیشنهاد می‌کنیم

 پژوهشگران زبان و ادبیات فارسی و تاریخ را به خواندن این کتاب دعوت می‌کنیم.

نظری برای کتاب ثبت نشده است
بریده‌ای برای کتاب ثبت نشده است

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۴۲۸ صفحه
قیمت نسخه چاپی۱۰۰,۰۰۰ تومان
نوع فایلPDF
تاریخ انتشار۱۳۹۰/۰۴/۰۱
شابک۹۷۸-۹۶۴-۲۳۲-۰۰۶-۶
تعداد صفحات۴۲۸صفحه
قیمت نسخه چاپی۱۰۰,۰۰۰تومان
نوع فایلPDF
تاریخ انتشار۱۳۹۰/۰۴/۰۱
شابک۹۷۸-۹۶۴-۲۳۲-۰۰۶-۶