با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
سلامت روان و ورزش

دانلود و خرید کتاب سلامت روان و ورزش

۵٫۰ از ۲ نظر
۵٫۰ از ۲ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب سلامت روان و ورزش  نوشته  محمد رحیمی  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب سلامت روان و ورزش

سلامت روان و ورزش نوشته محمد رحیمی و دیگران یکی از کتاب‌های ورزشی انتشارات اکبرزاده است که به موضوع رابطه سلامت روان با ورزش می‌پردازد.

فیلسوفان در بستر تاریخ همواره درباره دوگانگی یا یک پارچگی تن و روان تردید داشته‌اند از شواهد موجود چنین برمی‌آید که در روزگاران کهن تن و روان را یک پارچه می‌دانستند. 

یونانیان از نخستین مردمانی بودند که فرضیه جدایی تن و روان را مطرح کردند. آنان به جای آن که بیماری را به ارواح خبیثه نسبت دهند آن را پیامد بر هم خوردن تعادل مایعات بدن می‌دانستند. بر طبق این فرضیه، که ابتدا توسط بقراط عنوان شد و جالینوس آن را بسط داد بیماری از به هم خوردن تعادل چهار خلط در بدن ایجاد میشود. این چهار خلط عبارتند از: خون،سودا،صفرا و بلغم.

با پیشرفت‌های پزشکی و پس از گذار از قرون تاریک وسطی، ما شاهد تغییرات زیادی در این شیوه تفکر هستیم. در حال حاضر دانشمندان معتقدند سلامت جسمی فرد با عوامل روانی و محیط اجتماعی وی در ارتباط است. تن و روان با یکدیگر در تعامل‌اند و هر دو در سلامت و بیماری دخالت دارند.

 امروزه مشخص شده است که فعالیت بدنی بر سلامت روات تاثیر بسزایی دارد. همچنین در سال ۱۹۹۱ بر اساس تحقیقی که انجام گرفت، مشخص شد تمرینات هوازی عامل مهمی در کاهش آثار استرس است. علاوه بر این، مشخص شد ورزش تاثیر بسیاری در آرام کردن افراد مسن بستری و غیر بستری، از نظر علائم اضطراب، افسردگی، خلق و خو و واکنش‌های ناشی از فشارهای روانی دارد.

کتاب حاضر تاثیر ورزش و فعالیت بدنی را بر سلامت روانی و جسمی، افزایش طول عمر، درمان بیماری‌‌های روان‌تنی بیماری‌های قلبی، رشد شخصیت، افزایش و تقویت حافظه و... و نقش ورزش را در جلوگیری از آلودگی افراد به ناهنجاری‌های اجتماعی بررسی کرده است.

 خواندن کتاب سلامت روان و ورزش را به چه کسانی پیشنهاد می‌کنیم

 همه علاقه‌مندان به کتاب‌های حوزه سلامت و اصلاح سبک زندگی.

 


نظری برای کتاب ثبت نشده است
بریده‌ای برای کتاب ثبت نشده است

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۴۳ صفحه
نوع فایلPDF
تاریخ انتشار۱۳۹۹/۰۶/۰۲
شابک۹۷۸-۶۰۰-۷۷۸۷-۷۴-۸
تعداد صفحات۴۳صفحه
نوع فایلPDF
تاریخ انتشار۱۳۹۹/۰۶/۰۲
شابک۹۷۸-۶۰۰-۷۷۸۷-۷۴-۸