با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
آیات مَس

دانلود و خرید کتاب آیات مَس

۴٫۲ از ۱۸ نظر
۴٫۲ از ۱۸ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب آیات مَس  نوشته  محبوبه  زارع  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب آیات مَس

کتاب آیات مَس نوشته محبوبه زارع، داستان پسر جوانی است که روزگار اعلام نبوت پیامبر اسلام در ایران زندگی می‌کند. 

اهورا فرزند یکی از بزرگان ایران است که خود را سرگشته می‌بیند و به دنبال راهی برای نجات خودش است. در این میان می‌شوند کسی در سفر به سرزمین حجاز این پیامبر تازه را دیده است، به سراغش می رود و کمک میخواهد. کسی اهورا را راهنمایی نمی‌کند تا اینکه به این فکر می‌افتد خودش راهی پیدا کند.

خواندن کتاب آیات مَس را به چه کسانی پیشنهاد می کنیم

این کتاب را به تمام علاقه‌مندان به ادبیات داستانی تاریخی پیشنهاد می‌کنیم

بخشی از کتاب آیات مَس

سنگینی دست‌های خالی، مرا از کت‌وکول انداخته بود. در نیمه‌شب قریه، از مهمان‌خانهٔ رئیس قبیله بیرون زدم. زیر نور ستاره‌های کویر، به تپه‌سنگی تکیه دادم. کیکاووس‌خان جوابم کرده بود. هیچ تصویری از محمد نداشت، نه در میان سنگ‌های حکاکی‌شده و نه روی پوستین‌های چرمی. این را وقتی عصبانیتش فروکش کرد، برایم توضیح داد. گفت در بیست‌سالگی در کاروان تجاری عمویش راه‌ورسم کار را آموخته است. گفت در یکی از سفرها به حجاز رسیدند... .

صدایش در گوشم لانه کرده بود: «چند منزل مانده بود به مکه. جمعیتی بی‌شمار دور هم گرد آمده بودند. موسم حج بود و دیدار آن‌همه مسلمان در حوالی چشمهٔ غدیر چیز غریبی نبود. عجیب این بود که همه منتظر بودند. محمد دستور داده بود همهٔ آنانی که جلو رفته‌اند، برگردند و کسانی که عقب مانده‌اند، خود را به چشمه برسانند. قرار بود اتفاق بزرگی بیفتد. من و کارگران عمویم هم کنجکاو شده بودیم. بارهای تجاری خود را برای فروش آورده بودیم؛ اما کسی به کالاهای ما توجهی نمی‌کرد. تا اینکه از دوردست دیدم مردی دست جوانی را بالا گرفت و او را به همه معرفی کرد. با صدای بلند اعلام کرد که هرکس من مولای او بوده‌ام، ازاین‌پس این جوان مولای اوست. چیزی نگذشت که میان مسلمان‌ها شوری به‌پا شد. هرکس از هرگوشه خود را به آن‌دو رساند و فضای غدیر پر شد از بیعت و تبریک. عرب‌ها این‌طوری با جانشین محمد پیمان بستند. اما من نمی‌دانستم پس از این چه اتفاقی خواهد افتاد... .» 

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۸)
فاطمه سادات
۱۴۰۰/۰۱/۲۷

"قشنگ بود" و " بینظیر بود" واژه های ناتوانی هستند برای توصیف این اثر... کمتر آثار داستانی ای رو دیدم که در عین سادگی، تلفیقی عجیب، اسرار آمیز و فوق العاده جذاب از تاریخ و مذهب رو با اینچنین نوآوری و

- بیشتر
... 𝓝𝓪𝓰𝓱𝓶𝓮 ...
۱۴۰۰/۰۴/۱۷

✓شخصیت پردازی عالی وجود داشت در کتاب ✓افراط نبود و نمی خواست بگه اسلام خوب!به حرف نه و به عمل این رو نشون می داد که باعث می شد آدم باورش کنه که قرار نیست چیز مسمومی از تعصب رو که

- بیشتر
عالی بود
۱۳۹۹/۰۸/۰۴

قشنگ بود

970422
۱۴۰۰/۰۴/۱۸

خوب نبود. خیلی ابتدایی و ناپخته بود. تاریخ و زمان وقایع بعضی جاها اشکال داشت. مثلا یه جا یکی گفته حر به سپاه امام پیوست و امام شب عاشورا بیعت‌ را از ما برداشت و من فرار کردم. درحالیکه حر

- بیشتر
ATF99
۱۳۹۹/۰۵/۲۶

لطفا این کتاب رو به طاقچه بینهایت اضافه کنید.

1666353
۱۳۹۹/۰۵/۲۶

لطفا این کتاب رو در بی نهایت بزارید متشکرم.

safaeinejad
۱۳۹۹/۰۶/۰۷

«آیات مَس» را در این روزها و شبها از دست ندهید. داستان دختر و پسر زرتشتی عاشقی که برای رسیدن به هم، باید حضرت علی اکبر علیه السلام را ببینند.

کاربر ۱۸۴۴۶۹۰
۱۳۹۹/۰۹/۰۶

این کتاب را بارها باید بخوانیم تا مفهوم عمیق خداشناسی و ولی شناسی را که منظور نویسنده است در یابیم.حقیقت گاهی جلوی چشممان است و نمی بینیم ،خدا توفیق مومن واقعی بودن را به ما بدهد.

بریده‌هایی از کتاب
مشاهده همه بریده‌ها (۲۰)
باورش آسان نبود. حتّی شاگردش هم شانه بالا انداخت و سکوت را تاب نیاورد. داشت پوش ارابه را محکم می‌کرد که صدایش بلند شد: «استاد، عرب‌های حجاز دخترهایشان را زنده‌به‌گور می‌کردند.» صدای گوهر با سرفهٔ اسب جدید در هم آمیخت: «زنده‌به‌گور می‌کردند... اما محمد که آمد، همه‌چیز عوض شد. من او را ندیده‌ام؛ اما شنیده‌ام به احترام دخترش از جا بلند می‌شد.»
... 𝓝𝓪𝓰𝓱𝓶𝓮 ...
وَ وَجَدَکَ ضَالّاً فَهَدَی...‌
... 𝓝𝓪𝓰𝓱𝓶𝓮 ...
من فقط یک مسلمانم، نه معنای دین اسلام. اسلام مثل دریایی است که من گوشه‌ای از آن دارم شنا می‌کنم. کِی ادعا کرده‌ام که می‌توانم پا بگذارم روی هوای نفسم؟
Hamed Khajeh
محمد آیین مهر و درستکاری را برای انسان‌ها به ارمغان آورده. رفتار ما اگر درست نباشد، ربطی به اسلام ندارد.
آسمان دار
حریصانه لب چشمه زانو زدم و به چشم‌هایش خیره شدم: «گرشاسب، برایم از علی‌اکبر بگو. فرق او با دیگران چیست که یاران پیامبرتان تا این اندازه شیفته‌اش هستند؟» گرشاسب برای لحظه‌ای دست از کار کشید و متحیرانه به من خیره شد. «نه به آن‌همه بی‌اعتنایی قبل و نه به این مشتاقی حالا!» این جمله‌ای بود که از وسط سیاهی چشمش می‌شد شنید. نفسی تازه کرد و با خون‌سردی جواب داد: «علی‌اکبر فقط در نظر دوستان اهل‌بیت عزیز و محترم نیست. حتّی معاویه هم با اینکه دستور داده بود بر سر منبرها امیرالمؤمنین، یعنی پدربزرگ علی‌اکبر را لعن کنند، به او احترام می‌گذاشت. در نظر او، علی‌اکبر شایسته‌ترین فرد برای حکومت بود. من شنیده‌ام به یاران خود گفته: علی‌اکبر دلیری بنی‌هاشم و سخاوت بنی‌امیه و فخر ثقیف را با هم دارد...»
... 𝓝𝓪𝓰𝓱𝓶𝓮 ...
«یکی از قوانین طبیعت این است که درد در شب تشدید می‌شود. به‌خاطر همین است که مناجات با خداوند در شب تأثیر بیشتری دارد
fatemeh
«مسلمان شده‌ام؛ اما ایمانم به بشارت زرتشت سر جای خودش است. معامله کار نیازمندان است. نه زرتشت، نه محمد و نه خدای آن دو، هیچ‌کدام محتاج نیستند. هیچ پیامبری به ایمان بنده‌ای نیازمند نیست. پیامبران، خدا را معامله نمی‌کنند شمیسا. آن‌ها فقط هدایت می‌کنند و بشارت می‌دهند.»
seyed mostafa
من فقط یک مسلمانم، نه معنای دین اسلام.
آسمان دار
گوهر انگشت‌های کشیدهٔ شمیسا را نوازش کرد: «خداوند راه حقیقت را بر بندگانش می‌گشاید. راه حقیقت برای یکی مثل من شوهری عرب است که مرا به کنیزی ببرد و بعد راه را نشانم دهد، برای یکی هم زرتشت است و شرط کشیدن تصویر محمد.»
safaeinejad
محمد به آن‌ها گفته ارزش هر مرد به‌اندازهٔ احترامی است که به زن می‌گذارد.
... 𝓝𝓪𝓰𝓱𝓶𝓮 ...

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۱۲۸ صفحه
قیمت نسخه چاپی۲۲,۰۰۰ تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۹/۰۵/۲۰
شابک۹۷۸-۶۲۲-۹۶۹۵۷-۸-۴
تعداد صفحات۱۲۸صفحه
قیمت نسخه چاپی۲۲,۰۰۰تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۹/۰۵/۲۰
شابک۹۷۸-۶۲۲-۹۶۹۵۷-۸-۴