با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
کتاب خُردم کن اثر طاهره مافی

دانلود و خرید کتاب خُردم کن

۴٫۰ از ۷۲ نظر
۴٫۰ از ۷۲ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب خُردم کن  نوشته  طاهره مافی  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچه

معرفی کتاب خُردم کن

کتاب خُردم کن نوشته طاهره مافی و با ترجمه شبنم سعادت منتشر شده است. این کتاب ماجرای دختری به اسم جولیت است که متوجه می‌شود توانایی مرگباری دارد.

درباره کتاب خُردم کن

هیچ‌کس نمی‌داند چرا تماس دست جولیت مرگبار است، اما «سازمان» برایش نقشه‌هایی دارد. نقشه‌هایی تا او را مثل سلاحی به کار گیرد. اما جولیت هم نقشه‌های خودش را دارد. پس از یک عمر اسارت، سرانجام برای اولین‌بار پی می‌برد قدرت مقابله و مبارزه دارد و آینده‌ای با همان پسری که فکر می‌کرد برای همیشه از دست داده است.

در این کتاب هیجان‌انگیز آغازین، طاهره مافی یک دنیای پادآرمان شهریِ میخکوب کننده، داستان ابرقهرمانی مهیج، و قهرمانی فراموش‌نشدنی را معرفی می‌کند.

خواندن کتاب خُردم کن را به چه کسانی پیشنهاد می‌کنیم

این کتاب را به تمام نوجوانان علاقه‌مند به داستان‌نویسی پیشنهاد می‌کنیم

بخشی از کتاب خُردم کن

خودکار تقریباً بی‌مصرفم را با همان یک ذره جوهری که یاد گرفته‌ام جیره‌بندی روزانه کنم برمی‌دارم و به آن خیره می‌شوم. نظرم عوض می‌شود. از زحمت نوشتن صرف‌نظر می‌کنم. داشتن یک هم‌سلولی شاید خوب باشد. حرف زدن با یک آدم واقعی شاید شرایط را راحت‌تر کند. تمرین می‌کنم تا دوباره از صدایم استفاده کنم، لب‌هایم را تکان می‌دهم تا کلماتِ آشنای ناآشناـ با ـ دهانم را ادا کنم. تمام روز تمرین می‌کنم.

تعجب می‌کنم هنوز حرف زدن از یادم نرفته است.

دفترچهٔ کوچکم را لوله می‌کنم و توی دیوار می‌چپانم. روی فنرهایی که با پارچه پوشانده شده و مجبورم رویش بخوابم می‌نشینم. منتظر می‌مانم. به جلو و عقب تکان می‌خورم و منتظر می‌مانم.

از بس منتظر می‌مانم خوابم می‌برد.

تا چشم باز می‌کنم ۲ چشم و ۲ گوش و ۲ ابرو می‌بینم.

صدای جیغم، میل شدیدم به فرار، و وحشت فلج‌کننده‌ای که به دست و پایم چنگ می‌زند، را خفه می‌کنم.

«تو پ...پ...پ...پ...»

«و تو هم دختری.» یک ابرویش را بالا می‌اندازد. صورتش را عقب می‌برد. نیشخند می‌زند اما لبخند نمی‌زند و دلم می‌خواهد زار بزنم، چشم‌هایم نومیدانه و وحشت‌زده به‌سرعت سمت دری می‌چرخد که به دفعاتی که تعدادش از دستم در رفته سعی کرده‌ام بازش کنم. آن‌ها من را با یک پسر زندانی کرده‌اند. یک پسر.

وای خدای من.

سعی دارند من را بکشند.

به‌عمد این کار را کرده‌اند.

تا شکنجه‌ام کنند، تا عذابم بدهند، تا دوباره خوابِ شب را بر من حرام کنند. بازوهایش خالکوبی شده، تا آرنج‌هایش را پوشانده. روی ابرویش جای حلقه‌ای که حتماً توقیفش کرده‌اند مشخص است. چشم‌های آبی تیره، موهای قهوه‌ای تیره، فک زاویه‌دار و اندام لاغر و خوش‌بنیه.

خوش‌قیافه خطرناک. وحشتناک. هولناک.

می‌خندد، از تختم پایین می‌افتم و سریع می‌دوم گوشه‌ای.

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۳۶)
shayestehbanoo
۱۳۹۹/۰۷/۲۵

یک رمان پاد آرمانی خوب از یک نویسنده ی ایرانی الاصل که متولد امریکاست ، داستان از جایی شروع میشه که جولیت نزدیک به یکسال که زندان به سر میبره ، چون همه حتی خودش معتقدن به خاطر توانایی عجیبش

- بیشتر
Amity
۱۴۰۰/۰۵/۰۸

طاقچه‌ و انتشارات پریان عزیز، به خاطر رایگان کردن این کتاب قشنگ یک دنیا سپاس!🌿😄 ... [پس از خواندن کتاب] به دید یه کتاب خیلی عالی که خیلی هم مشهور شده به سراغش زفتم اما وقتی تمومش کردم فهمیدم که کتاب خاصی نبود؛

- بیشتر
lhmi
۱۴۰۰/۰۵/۱۸

برخلاف نظرات بقیه من دید مثبتی درباره‌ی این کتاب ندارم و توصیه اش نمیکنم اوایل و شروع داستان انقدر خوب نوشته شده بود که ناخودآگاه برای خوندن ادامه‌ی داستان مشتاق شدم اما مسئله دقیقا اینجاست که نویسنده کلّیتی رو عنوان

- بیشتر
کاربر ۲۱۵۰۷۱۴
۱۳۹۹/۰۵/۲۹

کاش بقیشم بیاریننن

nen
۱۴۰۰/۰۵/۱۳

تو نسخه‌ی انگلیسی نویسنده عامدانه روی بعضی از کلمه‌ها خط کشیده و متن رو اصلاح کرده. به نظر میاد توی این نسخه خط‌خوردگی‌ها از بین رفتن و کلمه‌های خط‌خورده و اصلاح‌شده بدون تفکیک مشخصی کنار هم قرار گرفتن. این مسئله

- بیشتر
Green Bird
۱۴۰۰/۰۵/۱۳

یک عشقولانه ی هیولایی!

.
۱۴۰۰/۰۵/۰۸

مرسی که رایگان کردید

کاربر ۱۴۲۰۶۰۹
۱۴۰۰/۰۵/۲۵

یک داستان بسیار زیبای تخیلی که دلتون نمیخواد گوشیو کنار بزارید تا سریع تر بدونید بعدش چی میشه،توصیف حالتها از زبون جولیت بسیار زیباست وجذاب،متن بدون غلط املایی باعث میشه راحت بخونید،من دوسش داشتم وحتی فکر میکنم ارزش دوبار خوندن

- بیشتر
مهرسا
۱۴۰۰/۰۵/۱۲

جالب بود توصیفات خوب و زیبایی داشت. البته بیشتر بک زمان تینیجری ولی جذاب بود

فاطمه رخشنده
۱۴۰۰/۰۵/۰۹

مختصر و مفید می توانم بگویم: دوست داشتمش

بریده‌هایی از کتاب
مشاهده همه بریده‌ها (۵۴)
هیچ نمی‌دانم کجا هستم.
mîssîng nillô
اما نزدیکی به این همه عشق و محبت یخ‌های وجودم را آب کرده و به چیزی انسانی بدل کرده است. احساس انسان بودن می‌کنم. حس این‌که شاید بتوانم جزیی از این دنیا باشم. حس این‌که شاید مجبور نباشم هیولا باشم. شاید هیولا نباشم.
{بانو راد}
«خوبه که داری می‌نویسی. یک روزی کاری که الان داری می‌کنی غیرقانونی می‌شه.»
نیلوفر🍀
اعتقادات اولویت‌ها ترجیحات تعصبات و طرز تفکرها بینمان تفرقه انداخته بود. فریبمان داده بود. تباهمان کرده بود. نیازهای خودخواهانه، خواسته‌ها، و تمناها باید از بین می‌رفتند. آزمندی، افراط، و شکم‌پرستی باید از رفتارهای انسان حذف می‌شد. چارهٔ کار در خویشتن‌داری بود، در ساده‌گرایی، در زندگی با شرایط حداقلی؛ یک زبان ساده و یک فرهنگ لغت نو پر از واژه‌هایی که همه می‌فهمند. می‌گفتند این‌ها نجاتمان می‌دهند، فرزندانمان را نجات می‌دهند، نسل بشر را نجات می‌دهند. برابری را احیا کنید. انسانیت را احیا کنید. امید، بهبودی، و شادی را احیا کنید. نجاتمان دهید!
~ɢʟᴀꜱꜱ ꜰᴀɢɴᴇʀ
زمانی بود که بیماری‌ها چنان شایع شدند که مرگ بخشی عادی از گفت‌وگوها شد.
نیلوفر🍀
دیگر به اندازهٔ قبل درخت نداریم،
Mr.horen~
این‌ها نجاتمان می‌دهند، فرزندانمان را نجات می‌دهند، نسل بشر را نجات می‌دهند.
~ɢʟᴀꜱꜱ ꜰᴀɢɴᴇʀ
دوباره لبخند می‌زند و من دلم می‌خواد عکس بگیرم. دلم می‌خواهد بقیهٔ عمرم را به انحنای لب‌هایش زل بزنم.
mary
برای حمایت از گروه درستی مبارزه می‌کنم. احساس امنیت می‌کنم. مطمئن و خاطرجمع. حتی، هیجان‌زده. ٭٭٭ چون این دفعه؟ آماده‌ام.
~ɢʟᴀꜱꜱ ꜰᴀɢɴᴇʀ
صبح انگار بوی باران می‌آید. اتاق از بوی سنگِ خیس، و خاکِ به هوا بلند شده، سنگین است؛ هوا مرطوب است و بوی خاک می‌دهد. نفس عمیقی می‌کشم و پاورچین‌پاورچین سمت پنجره می‌روم تا فقط بینی‌ام را به سطح سردش بچسبانم. نفسم را احساس می‌کنم که روی شیشه بخار می‌کند. چشم‌هایم را با صدای ملایم شرشری که از میان باد به‌گوش می‌رسد می‌بندم. قطره‌های باران تنها به یادم می‌آورند که قلب ابرها می‌تپد. قلب من هم می‌تپد.
A_r_f

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۲۶۲ صفحه
قیمت نسخه چاپی۶۰,۰۰۰ تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۶/۰۵/۰۵
شابک۹۷۸-۶۰۰-۷۰۵۸-۲۶-۸
تعداد صفحات۲۶۲صفحه
قیمت نسخه چاپی۶۰,۰۰۰تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۶/۰۵/۰۵
شابک۹۷۸-۶۰۰-۷۰۵۸-۲۶-۸