با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
افسانه‌ی اسکندر مقدونی از تاریخ ایران باید پاک شود

دانلود و خرید کتاب افسانه‌ی اسکندر مقدونی از تاریخ ایران باید پاک شود

۲٫۸ از ۱۴ نظر
۲٫۸ از ۱۴ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب افسانه‌ی اسکندر مقدونی از تاریخ ایران باید پاک شود  نوشته  کاظم سلطانی  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچهدرباره طاقچه بی‌نهایت

معرفی کتاب افسانه‌ی اسکندر مقدونی از تاریخ ایران باید پاک شود

کتاب افسانه‌ی اسکندر مقدونی از تاریخ ایران باید پاک شود نوشته کاظم سلطانی است.این کتاب سعی دارد نشان دهد باور اینکه اسکندر مقدونی به ایران آمد و ایران را نابود کرد یک دروغ است و حقیقت چیز دیگری است. این کتاب می‌گوید غربی‌ها شخصیت‌های تاریخی ایران که نام «اسکندر» را داشته‌اند، موجودی افسانه‌ای آفریده و به آن پر و بال داده اند تا بتوانند سرپوشی بر تحریف‌های تاریخی و حقارت‌های خود در برابر تمدن و فرهنگ ایران بگذارند تا سیطره و نفوذ ایرانیان را در جهان شکسته و متلاشی سازند.

این کتاب اسکندر را ایرانی می‌داند و سعی دارد نظراتش را ثابت کند.

خواندن کتاب افسانه‌ی اسکندر مقدونی از تاریخ ایران باید پاک شود را به چه کسانی پیشنهاد می‌کنیم

این کتاب را به تمام علاقه‌مندان به تاریخ پیشنهاد می‌کنیم

بخشی از کتاب افسانه‌ی اسکندر مقدونی از تاریخ ایران باید پاک شود

در تاریخ ایران بارها با نام اسکندر برخورد می کنیم. در مقاطع مختلفی که ربطی به الکساندر مقدونی ندارد، اما زندگی آنها به پای الکساندر مقدونی گذاشته شده است. ترجمه الکساندر به اسکندر، چنین امکانی را فراهم می آورد تا هر آنچه درباره اسکندرهای ایرانی (شرقی) نوشته اند، به آن مقدونی نسبت دهند و این، تاریخ دروغین الکساندر مقدونی را به کلافی سردرگم بدل می سازد و معمایی حل نشدنی، تا کسی را جرأت نزدیکی به آن نباشد.

تقریباً نزدیک به صددرصد پژوهشگران ایرانی همان قصه تکراری الکساندر را در نوشته های خود آورده اند.۸ اما این ماجرای دروغین به نقطه پایان خود رسیده است.

حقیقت چون خورشید درخشان از پس ابرهای سیاه ناآگاهی و جهالت بیرون می آید و اسکندرها بعد از قرن ها ظلمت تاریخ، با حذف افسانه الکساندر مقدونی، جایگاه تاریخی خود را به دست می آورند.

در این کتاب که شامل سلسله مباحثی، پیرامون معمای الکساندر مقدونی، برای جداسازی الکساندر از اسکندر است، الکساندر مقدونی را به همین نام و اسکندرها را با القاب مشخص آنها که نشان دهنده محل زندگی یا سلسله تاریخی آنهاست، خواهم آورد.

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۴)
ali jafarnezhad
۱۳۹۹/۰۶/۱۱

چند وقت پیش داشتم با چند نفر بحث می کردم که باور داشتن کوروش کبیر کشته نشده و روم رو هم فتح کرده بوده. با خوندن این کتاب یاد اون ها افتادم

Reza
۱۳۹۹/۰۶/۱۶

مزخرف و داغون

سیّدمهدی
۱۳۹۹/۰۷/۲۶

سلام البته این بحث که میان الکساندر و اسکندر تفاوت است و گویا الکساندر به ایران نرسیده سابقه تاریخی هم دارد و در دوره کنونی هم برخی تاریخ شناسان که برخی غربیان هم جزو آنان هستند این نظر را تایید میکنند.

Saeedeh Hosseiny
۱۳۹۹/۰۹/۱۱

ولله نظر وادن یه مقدار مشکل شده به نظر من این مسائلی که مطرح شده بیشتر درحد فرضیه هست والبته من امیدوارم این فرضیه واقعیت واشته باشه اما به نظرم برای مجاب کردن باید استدلالها و آثار محکم تری آورده

- بیشتر
بریده‌هایی از کتاب
مشاهده همه بریده‌ها (۱)
به گفته «ابراهیم پور داوود» چه بسیار کارها اگر در همان زمانی که اندیشه آدمی را به سوی خود می کشاند انجام نگیرد، ای بسا هرگز انجام نشود.
قریشی

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۹۸ صفحه
قیمت نسخه چاپی۲۱,۰۰۰ تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۹/۰۴/۰۱
شابک۹۷۸-۶۲۲-۹۶۴۱۲-۶-۲
تعداد صفحات۹۸صفحه
قیمت نسخه چاپی۲۱,۰۰۰تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۹/۰۴/۰۱
شابک۹۷۸-۶۲۲-۹۶۴۱۲-۶-۲