با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
آن روی فمینیسم

دانلود و خرید کتاب آن روی فمینیسم

۲٫۵ از ۸ نظر
۲٫۵ از ۸ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب آن روی فمینیسم  نوشته  سوزان  ونکر  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچه

معرفی کتاب آن روی فمینیسم

فیلیس شلافلی و سوزان وِنکر، پژوهشگر علوم اجتماعی و فعال حقوق زنان هستند.

«آن روی فمینیسم» درباره تأثیر چپ‌گراها بر جامعه امریکا صحبت می‌کند. برخلاف بسیاری از امریکایی‌ها، نظرات این گروه با تعصبی افراطی همراه است.

در حال حاضر گفت‌وگوی حاکم در هر بخش از زندگی امریکایی به شدت به زنان جناح چپ متکی است.

به دلیل تأثیر غیرقابل انکار این گروه، در هر دو جناح سیاسی زنان و مردان پیشرفت در زندگی را مدیون پیروی از الگوهای فمینیسم می‌دانند. خیلی‌ها شرایط و موقعیت‌شان را با تمایز بین انواع مختلف شاخه‌های فمینیسم بیان یا ارزیابی می‌کنند. برخی معتقدند تحت تأثیر فعالیت‌های فمینیسم امروزه آزادی و فرصت‌هایی برای زنان فراهم شده است. اما از آنجایی که امروز به تساوی دست یافته‌ایم دیگر احتیاجی به فمینیسم نداریم.

دیگران عقیده دارند که فمینیسم دارای سه نوع طبقه بندی است: موج اول (قرن نوزدهم؛ اعطای حق رأی به زنان) ، موج دوم (فمینیست‌های دهه ۱۹۶۰) و موج سوم (فمینیست‌های امروزی) .

به هر تقدیر مدعای نویسندگان کتاب این است که برخی با ادعای تعلق زنان محافظه‌کار (سنت‌گرا) به «فمینیسم جدید» یا حتی «فمینیسم طرفدار زندگی» (اگر چنین چیزی وجود داشته باشد)، سعی در بازسازی فمینیسم دارند.

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۳)
کتاب 1984
۱۳۹۹/۰۵/۳۱

این افکار دیگه منسوخ شده و نویسنده در دوران نیکسون زندگی میکرده یعنی مال سالها قبله. نمیدونم چرا هنوز طاقچه این کتابا رو میذاره البته به قصد شناخت مغالطه گران و شناخت افکار غلط بد نیست ادم این کتابا رو

- بیشتر
bahar
۱۳۹۹/۰۵/۲۷

فمنیسم کم کم در غرب درحال برچیده شدنه و اینجور کتابا بینشون زیاد شده. همونطور که آمار هایی که خود غربیا گرفتن نشون میده؛ عقاید فمنیستی در نسل جدید بسیار کمتر شده...

baran7878
۱۳۹۵/۰۶/۲۷

پیشنهاد می کنم کتاب فمنیسم و اسلام رو هم بخونید !

بریده‌ای برای کتاب ثبت نشده است

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۳۰۰ صفحه
قیمت نسخه چاپی۸,۲۰۰ تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۳/۱۱/۰۱
شابک‌‫۹۷۸-۹۶۴-۵۳۱-۶۱۷-۲
تعداد صفحات۳۰۰صفحه
قیمت نسخه چاپی۸,۲۰۰تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۳/۱۱/۰۱
شابک‌‫۹۷۸-۹۶۴-۵۳۱-۶۱۷-۲