با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
اویس قرنی و ابن مسعود

دانلود و خرید کتاب اویس قرنی و ابن مسعود

پیش گامان راه هدایت

۳٫۱ از ۷ نظر
۳٫۱ از ۷ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب اویس قرنی و ابن مسعود  نوشته  محمد محمدی اشتهاردی  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچهدرباره طاقچه بی‌نهایت

معرفی کتاب اویس قرنی و ابن مسعود

اویس قرنی و ابن مسعود،پیش گامان راه هدایت از مجموعه کتاب‌های سرگذشت یاران پیامبر به‌نشر است. این اثر به زندگی و زمانه اویس قرنی و ابن مسعود می‌پردازد.

درباره مجموعه سرگذشت یاران پیامبر (ص)

هر امت و ملتی در میان خود فرزانگان و برجستگانی ارجمند دارد که به وجود آن‌ها افتخار می‌کند و آن‌ها را به‌عنوان نمونه و الگو معرفی می‌نماید. در فرهنگ اصیل و شایسته‌ای، مانند فرهنگ پیامبران و اولیای خدا و مکتب‌های آسمانی، ملاک‌های برتری بر اساس علم، معرفت، پاک‌زیستی، صداقت، مجاهده و خلوص است و قهرمانانِ چنین فرهنگی، فرزانگانی درست‌کار، پاک‌روش، آگاه، تلاش‌گر و راستین‌اند.

مجموعه کتاب‌های سرگذشت یاران پیامبر (ص) در هر جلد به سراغ یکی از یاران پیامبر و قهرمانان تاریخ اسلام رفته و زندگی پرافتخار این دلاوران را بررسی کرده است؛ بزرگانی مانند سلمان فارسی، کمیل‌بن زیاد، حبیب‌بن مظاهر، ابوایوب‌انصاری، عمار یاسر، جعفر طیار و...

کتاب حاضر به زندگی اویس قرنی و ابن مسعود می‌پردازد.

خواندن مجموعه سرگذشت یاران پیامبر(ص) را به چه کسانی پیشنهاد می‌کنیم

این مجموعه برای علاقه‌مندان به تاریخ اسلام و کسانی که دوست دارند بیشتر با راه و روش یاران پیامبر (ص) آشنا شوند، نوشته شده است.

بخشی از کتاب اویس قرنی و ابن مسعود، پیش گامان راه هدایت

دودمان اویس در یکی از نواحی سرزمین یمن می‌زیستند و خاندان «مذحج» و «مراد» در آن سرزمین معروف بودند. وقتی اسلام ظهور کرد، این دودمان جذب اسلام شدند و شخصیت‌های بزرگی از این دودمان، مانند: مالک اشتر، کمیل بن زیاد و... در اسلام ظهور کردند. خاندان مذحج و شاخه‌های این خاندان به‌قدری به اسلام گرویدند و از حامیان استوار اسلام شدند که رسول اکرم (ص) فرمود: «اَکْثَرُ الْقَبائلِ فِی الجَنَّةِ مَذْحِجٌ»؛ دودمان مذحج در بهشت، از همهٔ قبایل بیشتر هستند.

مورخان می‌نویسند:

در یکی از روزهای جنگ صفین، حدود هشت‌صد نفر از دودمان مذحج به فرماندهی مالک اشتر، با شهامت عجیبی به دشمن حمله کردند و صفوف دشمن را در هم شکستند و در این نبرد شدید، ۱۸۰ شهید دادند.

تا آن هنگام که پیامبر (ص) در مکه بود، هنوز اسلام به سرزمین یمن نفوذ نکرده بود؛ یعنی پس از هجرت پیامبر (ص) به مدینه، اسلام به این سرزمین راه یافت. اسلام گروهیِ مردم یمن، آن هنگام بود که پیامبر (ص)(در سال دهم هجری) حضرت علی (ع) را برای تبلیغ اسلام به‌سوی یمن اعزام کرد. آن حضرت مردم یمن را به اسلام دعوت کرد؛ قبیلهٔ بزرگ «هَمدان» در محضر علی (ع) به اسلام گرویدند و سپس مردم دیگر یمن، گروه گروه، مسلمان شدند.

به‌احتمال قوی، یکی از گروه‌ها، گروه قبیلهٔ مذحج بوده و اویس قرنی در همین سال (دهم هجری) مسلمان شده است. هم‌چنین می‌توان از قرائن تاریخی حدس زد که اویس حدود سی سال پیش از هجرت متولد شده و هنگام گرایش به اسلام، حدود چهل سال داشته است.


نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۱)
کاربر ۲۰۳۵۲۷۳
۱۳۹۹/۰۴/۱۳

واقعا زیباست

بریده‌هایی از کتاب
مشاهده همه بریده‌ها (۱)
زمین و آنچه در میان این دو است، بی‌هدف نیافریدیم. ما آن دو را فقط
کاربر ۲۰۹۷۰۰۶

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۱۶۰ صفحه
قیمت نسخه چاپی۳۳,۰۰۰ تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۶/۰۳/۲۷
شابک۹۷۸-۹۶۴-۰۲۲۵-۸۸-۲
تعداد صفحات۱۶۰صفحه
قیمت نسخه چاپی۳۳,۰۰۰تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۶/۰۳/۲۷
شابک۹۷۸-۹۶۴-۰۲۲۵-۸۸-۲