با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
دفاع از جیکوب

دانلود و خرید کتاب دفاع از جیکوب

۴٫۰ از ۴۴ نظر
۴٫۰ از ۴۴ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب دفاع از جیکوب  نوشته  ویلیام لندی  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچهدرباره طاقچه بی‌نهایت

معرفی کتاب دفاع از جیکوب

کتاب دفاع از جیکوب نوشته ویلیام لندی با ترجمه شیرین محمدی منتشر شده است. این کتاب روایتی خوش ریتم و خوش ساخت است این کتاب داستانی پر کشش است از تقابل مرگ و زندگی.

درباره کتاب دفاع از جیکوب

 خانواده ای آبرومند و موفق و خوش‌نام با وقوع قتلی عجیب و بی‌رحمانه در شهر که بر اساس شواهد جیکوب متهم است.  جیکوب پسر اندری باربر است که از دستیاران دادستانی است؛ با توجه به اطلاعات جیکوب با احتمالی نزدیک به یقین مظنون به قتل است. ماجرا پیش می‌رود و پدر باید تصمیم بگیرد بین اخلاقیات و عشق به فرزند کدام را انتخاب و کند.

خواندن کتاب دفاع از جیکوب را به چه کسانی پیشنهاد می‌کنیم

این کتاب را به تمام علاقه‌مندان به ادبیات داستانی پیشنهاد می‌کنیم

بخشی از کتاب دفاع از جیکوب

یک‌لحظه با خودم فکر کردم این یک‌جور تاکتیک و رول بازی‌کردن است؛ اما به نظر می‌رسید که این موضوع واقعاً برای لوجودِس سؤال باشد. نگران بود که چه در سر دارم. دلش نمی‌خواست رکب بخورد و احمق فرض شود.

جواب دادم: «اصلاً مایل به سکوت نیستم. خواسته‌م آشکارشدن حقیقته.»

«حقیقت هرچی باشه مهم نیست؟»

«من هم مثل شما و هرکس دیگه به سیستم قضائی اعتماد دارم.»

این حرفم حقیقت نداشت. به سیستم اعتماد نداشتم؛ یا بهتر بگویم سیستم قضائی را مرجع خوبی برای پیداکردن حقیقت نمی‌دانستم. همهٔ وکلا همین باور را دارند. همهٔ ما شاهد اشتباهات زیاد و نتایج بدی بوده‌ایم. حکم هیئت‌منصفه فقط یک حدس است؛ حدسی با حسن نیت؛ البته معمولاً. با رأی‌گرفتن نمی‌توان به‌راحتی درست و غلط را از هم تفکیک کرد. من با همهٔ این اوصاف هنوز به قدرت معنویات اعتقاد دارم. نمادهای مذهبی، ردای سیاه، دادگاه‌هایی با ستون‌های مرمرین مانند معابد یونان را باور دارم. ما قبل از تشکیل دادگاه دعا می‌خوانیم. دعا می‌کنیم تا کار درست را انجام دهیم و از خطر در امان باشیم. این عمل ارزشمند است؛ خواه دعای ما شنیده شود، خواه نشود. البته لوجودِس اهل این کارهای به خیال خودش پوچ نبود. او در دنیای صفرویکی وکلا زندگی می‌کرد. «کسی یا گناهکار است یا نیست.» او سعی داشت مرا با این قاعده گیر بیندازد.

نفسی کشید و پرسید: «سیستم رو قبول داری، نه؟»

نگاهی عاقلانه به هیئت‌منصفه انداخت و گفت: «بسیار خُب اَندی، برگردیم به سؤال‌ها. اجازه بده هیئت‌منصفه کارش رو انجام بده.»

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۲۶)
Maryam R
۱۳۹۹/۰۵/۱۱

اندی باربر دستیار اول دادستان شهر نیوتون در ماساچوست تموم تلاشش رو کرده که آدم خوبی باشه اما این تلاش و اون وجهه یه روز کاملا یهویی با متهم شدن پسرش جیکوب باربر به قتل همکلاسیش بن ریفیکین بر باد

- بیشتر
i._.shayan
۱۳۹۹/۰۵/۲۱

چه ایده داستانی جذابی بود عاشق کرایم استوری هاییم که توی دادگاه اتفاق میفتن و پردازش کارکترها توی اون موقعیت خاص حسابی لذت بردم از موش و گربه بازی وکیل و دادستان ولی بنظرم پایان بندی سریال خیلی بهتر بود و بر اصل

- بیشتر
°•SOMY•°
۱۳۹۹/۰۵/۱۷

کتابی پر از رمز و راز و تقابل بین احساس و منطق. به طور کلی متن کشش بالایی دارد و خواننده را برای خواندن ادامه ی ماجرا جذب میکند. داستانی تأمل بر انگیز و واقعیتی که در همه ی جوامع

- بیشتر
Fatemeh Ka
۱۳۹۹/۰۵/۲۸

سریالش رو دیدم و خیلی دوست داشتم بازیگراشم عالی بودن

fat
۱۳۹۹/۰۳/۳۰

عالی

یک مشکل لاینحل، sky
۱۳۹۹/۰۷/۱۹

🐉_ 🟥🟥🟥🟥🟥خطر اندکی اسپویل 🟥🟥🟥🟥🟥🟥🟥🟥🟥🟥🟥🟥🟥🟥🟥🟥🟥🟥🟥🟥🟥🟥🟥🟥🟥🟥🟥🟥🟥🟥🟥🟥🟥🟥🟥🟥🟥🟥🟥🟥🟥🟥🟥🟥🟥🟥🟥🟥🟥🟥🟥🟥🟥🟥🟥🟥🟥🟥🟥🟥🟥🟥🟥🟥🟥🟥🟥🟥🟥🟥🟥🟥🟥🟥🟥🟥🟥🟥🟥🟥🟥🟥🟥🟥🟥 خب. داستان رو دوست داشتم. یه جنایی خوب و دقیق. انقدر که به پدرم گفتم به حدی توصیفات از قانون و دادگاه دقیق بود که احساس می کردم یه وکیل پایه یک و کاملا حرفه

- بیشتر
Amirali Etemadi
۱۳۹۹/۰۹/۳۰

دوستان سریال این کتاب هم با همین نام اومده که بسیار زیباست . پیشنهاد میکنم حتما اونم نگاه کنید ...

Sevda
۱۴۰۰/۰۱/۲۹

داستان جالبی درباره ی دادستانی که پسرش به قتل همکلاسیش متهم میشه ودراین بین فراز وفرودی که درخانواده ی آنهاپیش میاد،بیشترداستان درفضای دادگاه بودوبه نظرم بایدبچه داشته باشی تااحساس اندی ولوری رو درک کنی،پایان داستان هم شایدبهترین حالت برای ماجرابودوالبته

- بیشتر
Aa
۱۳۹۹/۰۶/۱۲

کتاب خیلی جالبی بود.

مریم
۱۳۹۹/۱۰/۰۸

کتاب کشش زیادی داشت. روند داستانش خیلی عالی بود و آخرش هم جوری تموم شد که اصلا فکرشو نمیکردم. از سبک نویسنده و فضای داستان که در دادگاه اتفاق میفتاد و درام کتاب ، خیلی خوشم اومد...گرچه بعضی سوالاتی که

- بیشتر
بریده‌هایی از کتاب
مشاهده همه بریده‌ها (۳۷)
اگه نمی‌دونیم دربارهٔ چی حرف می‌زنیم، بهتره دهنمون رو ببندیم.
پـ ـ ـریـ ـ:)ـنـ ـ ـاز
یکی از پیامدهای پرسه‌زدن کودکان در دنیای مجازی توهم نزدیک‌بودن آدم‌ها به یکدیگر است.
پـ ـ ـریـ ـ:)ـنـ ـ ـاز
هیچ‌کس دنبال حقیقت نیست؛ مخصوصاً آدم‌هایی که می‌گن دنبال حقیقتن
یک مشکل لاینحل، sky
«طرز فکرت رو به من القا نکن. من طرز تفکر خودم رو دارم.»
پـ ـ ـریـ ـ:)ـنـ ـ ـاز
زخم‌هایی هستند که از مرگ بدترند.
saeed
«باور من این است که اگر نوزادی را بدون توجه به اصالت، نژاد، استعدادها یا تمایلاتش تا جایی که سالم و سلامت باشد به من بسپارید، من به شما آن کسی را تحویل می‌دهم که مد نظرتان است. از او هنرمند، سرباز، دکتر، وکیل یا کشیش می‌سازم. حتی از او یک دزد هم می‌توانم بسازم. تصمیم با شماست. یک نوزاد پتانسیل تبدیل‌شدن به همهٔ اینها را دارد. تنها چیزی که لازم دارد تعلیم، زمان و محیط کنترل‌شده و مناسب است.» اصول رفتارگرایی (واتکین، ۱۹۱۳)
°•SOMY•°
به نظرم عشق بی‌پایان یعنی همین که زن در میان‌سالی مقابلت نشسته است و تو چهرهٔ او را در ۱۷ سالگی‌اش به یاد آوری.
فهیمه
هرکسی از خودش برای خودش داستانی می‌گوید. آدم ثروتمند به خودش می‌گوید: «من هرچه پول‌دارتر شوم، بقیه را پول‌دار می‌کنم.» هنرمند به خودش می‌گوید که آثارش زیبایی بی‌پایانی دارد. سرباز به خودش می‌گوید: «من تحت حمایت فرشتگانم.» من نیز در دادگاه‌ها به خودم می‌گفتم: «می‌توانم همه‌چیز را درست کنم. اگر برنده شوم به عدالت خدمت کرده‌ام.»
یک مشکل لاینحل، sky
به نظر می‌رسد آدمیزاد خیلی زود به همه‌چیز عادت می‌کند. آنچه روزی تکان‌دهنده و فراتر از تحمل است، روزی عادی و بی‌اهمیت خواهد شد.
saeed
برای یک مادر فرق می‌کند
یک مشکل لاینحل، sky

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۴۹۶ صفحه
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۶/۰۳/۱۲
شابک۹۷۸-۶۰۰-۴۶۱-۱۲۸-۲
تعداد صفحات۴۹۶صفحه
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۶/۰۳/۱۲
شابک۹۷۸-۶۰۰-۴۶۱-۱۲۸-۲