با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
تاریخ تمدن ایران؛ امپراطوری ساسانیان

دانلود و خرید کتاب تاریخ تمدن ایران؛ امپراطوری ساسانیان

۵٫۰ از ۴ نظر
۵٫۰ از ۴ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب تاریخ تمدن ایران؛ امپراطوری ساسانیان  نوشته  کاوه فرخ  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچهدرباره طاقچه بی‌نهایت

معرفی کتاب تاریخ تمدن ایران؛ امپراطوری ساسانیان

تاریخ تمدن ایران؛ امپراطوری ساسانیان نوشته دکتر کاوه فرخ و ترجمه ایران نعمتی است که در انتشارات وزرا به چاپ رسیده است.

این اثر ترجمه بخشی از کتاب shadows in the desert، ancient Persia at war است تحت عنوان «سایه‌های صحرا: ایران باستان در جنگ» منتشر شده است. پیشگفتار کتاب هم به قلم پروفسور و ایران‌شناس فقید، ریچارد نلسون فرای نوشته شده است. در این کتاب، کاوه فرخ از نژاد اصیل پارسی و پارس به معنای خاص قدرتمند جنگجوی سواره صحبت کرده است. سواره نظام اسب‌سواری که همیشه از میان نجیب‌زادگان پارسی انتخاب می‌شد و هرگاه وارد میدان جنگ می‌شد قدرت اصلی نیروی ارتش بود. کاوه فرخ نمای پارسی و ایرانی را بازسازی کرده است، تصویری از پارسیان جنگجوی باستان که با تصاویر و دیدگاه‌های یونانی مغایرت دارد. دکتر فرخ در این کتاب تاریخی بسیاری از بنیادهای پارسی همچون سواره‌نظام زبده ساسانی موسوم به سواران را معرفی کرده است.

کتاب حاضر ترجمه آن بخش از کتاب است که به تاریخ و تمدن امپراطوری ساسانی و سیر تحول پارس و سواره‌نظام پارسی در دوران ساسانی می‌پردازد.

 خواندن کتاب تاریخ تمدن ایران؛ امپراطوری ساسانیان را به چه کسانی پیشنهاد می‌کنیم

علاقه‌مندان به تاریخ و تاریخ‌تمدن به ویژه دوست‌داران تاریخ ایران باستان.

 درباره کاوه فرخ

دکتر کاوه فرخ، مدرس برجسته تاریخ دانشگاه بریتش کلمبیا است. او در یونان متولد شده اما خود را یک ایرانی با پیشینه قفقازی می‌داند. پدربزرگ او سناتور مهدی فرخ و پدرش فریدن فرخ سفیر پیشین ایران در آلمان شرقی بودند.

کاوه فرخ دکترای خود را از دانشکده آموزش دپارتمان روانشناسی آموزشی و مشاوره‌ای دانشگاه بریتیش کلمبیا در موضوع «روابط بین فرایندهای شناختی، اشتباهات و تجربه زبانی در بزرگسالان فارسی‌زبان یادگیرنده انگلیسی به عنوان زبان دوم» گرفته است. 

او به دلیل تبار ایرانی خود و علاقه‌مندی به زادگاهش یونان به تاریخ تمدن ایران و یونان علاقه زیادی دارد. او هم‌اکنون مدرس بخش مطالعات استمراری دانشگاه برتیش کلمبیا و کالج لانگارا و همچنین عضو انجمن مطالعات بین‌المللی وابسته به دانشگاه استنفورد و مشاور مطالعات ایرانی در انجمن مطالعات یونانی- ایرانی است.

فرخ همچنین در انجمن حفظ خلیج فارس و هیات امنای بنیاد میراث پاسارگاد فعالیت دارد.

 از جمله آثار او می‌توان به سواره نظام زبده ساسانی (ترجمه میثم علیئی، انتشارات امیرکبیر)،  ایران در جنگ؛ از چالدران تا جنگ تحمیلی (ترجمه شهربانو صارمی، نشر ققنوس) 
نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۱)
hamidreza.sh
۱۳۹۹/۱۰/۱۴

به نظر من که خیلی خوبه که کتابی اینطدری به تاریخ غیر شفاهی ایران توجه میکنه

بریده‌ای برای کتاب ثبت نشده است

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۲۳۱ صفحه
نوع فایلPDF
تاریخ انتشار۱۳۹۹/۰۳/۱۹
شابک۹۷۸-۶۰۰-۶۳۲۳-۷۱-۸
تعداد صفحات۲۳۱صفحه
نوع فایلPDF
تاریخ انتشار۱۳۹۹/۰۳/۱۹
شابک۹۷۸-۶۰۰-۶۳۲۳-۷۱-۸