با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
به وقت اردیبهشت

دانلود و خرید کتاب به وقت اردیبهشت

شهید مدافع حرم حسن قاسمی دانا

۴٫۴ از ۲۱ نظر
۴٫۴ از ۲۱ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب به وقت اردیبهشت  نوشته  مریم عرفانیان  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچهدرباره طاقچه بی‌نهایت

معرفی کتاب به وقت اردیبهشت

کتاب به وقت اردیبهشت مریم عرفانیان قطره‌ای از دریای بیکران عشق جوانی به حضرت زینت (س) است. این کتاب معطر به خاک شلمچه و حرمین شریفین و شهادت است و واگویه‌ها و دلتنگی‌های مادری را بازگو می‌کند که با دوری فرزندش می‌سازد. 

درباره کتاب به وقت اردیبهشت

کتاب به وقت اردیبهشت در قالب داستان‌های کوتاه به روایت زندگی‌نامه‌ی شهید مدافع حرم حسن قاسمی دانا می‌پردازد. مریم عرفانیان این سرگذشت‌نامه را در قالب روایت‌هایی کوتاه با زبانی ساده و داستان‌گونه تدوین و تألیف کرده است. 

خواندن کتاب به وقت اردیبهشت را به چه کسانی توصیه می‌کنیم

خواندن کتاب به وقت اردیبهشت را به علاقه‌مندان حوزه‌ی ادبیات پایداری و دفاع مقدس به ویژه علاقه‌مندان به خواندن زندگینامه شهدای مدافع حرم پیشنهاد می‌کنیم. 

بخشی از کتاب به وقت اردیبهشت

یک هفته از آمدن حسن به سوریه می‌گذشت. در همین مدت کوتاه صمیمیتش با سیدابراهیم زبانزد شده بود. انگار سال‌های سال کنار هم بودند. رفاقتشان آن قدر زیاد بود که همدیگر را «داداش» صدا می‌زدند. سیدابراهیم با فرمانده تیپ فاطمیون صحبت کرد و اجازه خواست تا از حسن به عنوان یک نیروی معمولی استفاده نشود و کارهای مهمتری به او بسپارند.

_ این نیروی من خیلی قابلیت داره.

سیدابراهیم با اینکه می دانست حسن هنوز به ایرانی بودن و بسیجی بودنش اعتراف نکرده است، ادامه داد: «البته هنوز خودش را لو نداده ولی یه بسیجی ایرانی فوق‌العاده‌اس، حیف به عنوان نیروی معمولی ازش استفاده می کنیم».
وقتی ابوحامد حرف‌هایش را شنید، قبول کرد خود سیدابراهیم برای قابلیت‌های حسن تصمیم بگیرد. فرمانده گردان عمار با خوشحالی یک گروه شانزده نفره تک تیرانداز را برای محافظت بخشی از شهر به حسن سپرد.
حسن کارش را خوب انجام می‌داد و هر دفعه اقداماتش را به سیدابراهیم گزارش می‌داد.

- قناسه‌ها تو این ساختمون شش طبقه کنار پنج تا پنجره سامان‌دهی شدن... این طوری تا دو کیلومتر منطقه‌ی لیرمون (حلب) تو تیررسمونه و امان تکفیری‌ها رو می‌بریم....نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۷)
مهران
۱۳۹۹/۰۵/۲۸

عالی و تاثیرگذار...واقعی و با قلم روان نویسنده البته من با جلد قبلیش که فیروزه ای رنگه دارمش😍😍 این شهید و مادرش کاری میکنن تا با عشق آشنا بشی اونم از زاویه ای متفاوت💖

کوثری
۱۳۹۹/۰۴/۲۲

شهیدی ناب...در عصری فاش...گاهی دلم تنگ لحظاتی که از شهید خواندم و حس و حالش میشوم💞 آنجا که گویی حالش را خریدارم... دستمان را بگیر... توصیه میکنم بیشتر با شهدا آشنا شویم خصوصا جوانانی چون ایشون که چگونه طریق جوانی گذراندند.

ریحانه
۱۳۹۹/۰۹/۲۹

بخوانید که اگر نخوانید به مقام والا در دین نخواهید رسید

خدايا هدايتم كن
۱۳۹۹/۱۱/۱۲

توصیه می کنم بخوانید عالی

Yasin Heidari
۱۳۹۹/۱۰/۱۲

کتابی کوتاه و مفید با قلمی روان بیشتر کتاب از نگاه مادر شهیده اما جزئیات خوبی داره که تو شناخت سیره و شخصیت شهید مفیده

طلوع فجر
۱۴۰۰/۰۲/۰۵

🌹 سلام و دورود خدا بر شهیدان راه حق شهیدان واقعا زنده اند و در زندگی ما حاضر و ناظر هستند، مطالعه خاطرات شهدا توفیقی است از جانب خداوند که نصیب هرکسی نمی شود، رفاقت با شهدا انسان را به درجات

- بیشتر
کاربر ۱۱۲۹۸۶۰
۱۴۰۰/۰۶/۱۲

تو دور زمونه ای که ما لحظه ای بجز خودمون به کس دیگه ای فکر نمیکنیم این افراد جواهرات عالمن حیف که بدست اشقیا زود پر کشیدن

بریده‌هایی از کتاب
مشاهده همه بریده‌ها (۱)
وقتی آقارضا ازش می‌پرسه با مادرت چطوری خداحافظی کردی، می‌گه: ترسیدم مادرم منو تو بغلش بگیره و پاهام بلرزه، ترسیدم پاهام سست بشه و دیگه نتونم برم. برای همین نذاشتم منو ببوسه ...»
شهید علی بلورچی

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۱۶۰ صفحه
قیمت نسخه چاپی۲۰,۰۰۰ تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۹/۰۲/۱۷
شابک۹۷۸-۹۶۴-۰۲-۲۸۷۵-۳
تعداد صفحات۱۶۰صفحه
قیمت نسخه چاپی۲۰,۰۰۰تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۹/۰۲/۱۷
شابک۹۷۸-۹۶۴-۰۲-۲۸۷۵-۳