با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
روش‌ها و فنون تدریس

دانلود و خرید کتاب روش‌ها و فنون تدریس

با تاکید بر روش تدریس سخنرانی و پرسش و پاسخ

بدون نظر
بدون نظر

برای خرید و دانلود  کتاب روش‌ها و فنون تدریس  نوشته  سیدحمیدرضا علوی  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچهدرباره طاقچه بی‌نهایت

معرفی کتاب روش‌ها و فنون تدریس

کتاب روش‌ها و فنون تدریس نوشته سید حمیدرضا علوی است این کتاب با تاکید بر روش تدریس سخنرانی و پرسش و پاسخ سعی دارد روش‌های جدید آموزشی را به خواننده یاد بدهد.

درباره کتاب روش‌ها و فنون تدریس

سال‌هاست صاحب‌نظران و مسئولان کشورمان تشخیص داده‌اند که درس «روش‌ها و فنون تدریس» و یا عناوین مشابه آن به دروس دانشگاهی دانشجویان سراسر کشور اضافه شود به‌طوری‌که دانشجویان گرایش‌های مختلف علوم تربیتی، گرایش‌های دبیری رشته‌های مختلف در مقطع کارشناسی و حتی در مقطع کارشناسی ارشد و دکتری برخی گرایش‌های علوم تربیتی و بسیاری از رشته‌ها و گرایش‌ها و مقاطع دیگر لازم است واحدهایی را در مورد روش‌های تدریس بگذرانند. قطعاً ضرورت این امر نیز بر کسی پوشیده نیست؛ زیرا هر کس که به نوعی با مقوله تدریس در هر سطحی سروکار داشته باشد می‌داند که کسب آگاهی‌های افزون‌تر به نسبت روش‌های تدریس می‌تواند در بهبود و اثربخشی تدریس او نقش چشمگیری داشته باشد، و توانایی خوب سخنرانی کردن، همانند خوب صحبت کردن، یک مهارت اکتسابی است. این کتاب بهترین روش‌ها را به خواننده متخصص آموزش می‌دهد.

خواندن کتاب روش‌ها و فنون تدریس را به چه کسانی پیشنهاد می‌کنیم

این کتاب را به تمام متخصصان و پژوهشگران رشته‌های علوم تربیتی و معلم‌ها پیشنهاد می‌کنیم

بخشی از کتاب روش‌ها و فنون تدریس

ا توجه به آن‌چه که در معنای لغوی تدریس گفته شد، مثلاً «درس دادن»، می‌توان کاملاً دریافت که تدریس فعالیتی فردی و انفرادی نمی‌باشد، بلکه قطعاً ضروری است در این فعالیت حداقل دو نفر حضور داشته باشند. البته این حضور هم منحصراً حضور فیزیکی نیست و این حضور باید همراه تلاش علمی متقابل باشد تا آن‌که لفظ فعالیت درس دادن بر آن اطلاق گردد.

از طرف دیگر اگر در واژهٔ «درس دادن» دقت شود و یا آن‌که درس دادن یک معلم در کلاس درس پیش نظر مجسم گردد، مشخص خواهد شد که یک معلم باید اهداف خاصی را از درس دادن خود دنبال نماید و برای وصول به آن اهداف، طرح درسی خاص داشته باشد.

با در نظرگرفتن مجموعه عوامل و نکات فوق می‌توان دریافت که تدریس، یک فرآیند یا جریان است، زیرا ویژگی‌های فرآیند یا جریان را دارا است، یعنی دارای مراحل منظم بودن (زیرا درس دادن مراحل مشخص و منظمی دارد)، متشکل از اجزای متعامل بودن (زیرا در تدریس تعامل معلم و شاگرد و سایر اجزای مؤثر در یادگیری مطرح هستند)، هدفداری و غیره.

دقت در تمام تعاریفی که در متون مختلف برای تدریس ارائه گردیده مبین آن است که عموماً بر نکات فوق در تعریف تدریس تأکید داشته‌اند.

نظری برای کتاب ثبت نشده است
بریده‌ای برای کتاب ثبت نشده است

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۲۲۴ صفحه
قیمت نسخه چاپی۱۹,۰۰۰ تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۶/۰۴/۱۷
شابک۹۷۸-۶۰۰-۳۰۹۲-۹۹-۰
تعداد صفحات۲۲۴صفحه
قیمت نسخه چاپی۱۹,۰۰۰تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۶/۰۴/۱۷
شابک۹۷۸-۶۰۰-۳۰۹۲-۹۹-۰