دانلود و خرید کتاب جهان بینی توحیدی مرتضی مطهری
با کد تخفیف OFF30 اولین کتاب الکترونیکی یا صوتی‌ات را با ۳۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کن.
کتاب جهان بینی توحیدی اثر مرتضی مطهری

کتاب جهان بینی توحیدی

نویسنده:مرتضی مطهری
انتشارات:انتشارات صدرا
دسته‌بندی:
امتیاز:
۴.۲از ۱۵ رأیخواندن نظرات

معرفی کتاب جهان بینی توحیدی

*این کتاب به درخواست انتشارات صدرا (مرکز نشر آثار استاد شهید مطهری)، با این قیمت ارائه شده است.عرضه رایگان در سایر برنامه‌ها بدون هماهنگی و رضایت ناشر انجام شده و از سوی ناشر در حال پیگیری است. «جهان بینی توحیدی» اثر استاد شهید آیت الله مرتضی مطهری ( ۱۳۵۸- ۱۲۹۸)، وی به تعبیر امام خمینی "متفکر و فیلسوف و فقیه عالی مقام" بود، استاد برجسته حوزه علمیه قم و دانشگاه تهران بود و در آستانه پیروزی انقلاب اسلامی مامور به تشکیل شورای انقلاب از سوی امام خمینی شد. " مقدمه‌‌ای بر جهان بینی اسلامی " مجموعه‌‌ای است مشتمل بر شش جلد ، و آخرین اثر نگارشی متفکر شهید استاد مطهری می‌‌باشد : انسان و ایمان ، جهان بینی توحیدی ، وحی و نبوت ، انسان در قرآن‌ ، جامعه و تاریخ ، زندگی جاوید یا حیات اخروی. در این کتاب "جهان بینی توحیدی" ابتدا پس از تعریف جهان‌بینی، انواع جهان‌بینی‌ها (علمی، فلسفی، مذهبی) معرفی شده و جهان‌بینی توحیدی به طور عام و جهان‌بینی اسلامی به طور خاص، واجد تمام ویژگیهای یک جهان‌بینی خوب دانسته شده است. در ادامه کتاب، مراتب و درجات توحید و شرک و در خاتمه تاریخچه اصل عدل در فرهنگ اسلامی ذکر شده است.
معرفی نویسنده
عکس مرتضی مطهری
مرتضی مطهری

مرتضی مطهری روحانی شیعه ایرانی، استاد فلسفه و کلام اسلامی و مفسر قرآن است. او تالیفاتی پرشمار در علوم مختلف اسلامی داشته و نظرات و آثارش از لحاظ محتوا و شکل ارائه، جنبه‌های نوتری نسبت به دیدگاه‌ها و روش‌های سنتی حوزوی دارد؛ می‌توان از او به عنوان یکی از تاثیرگذارترین روحانیان معاصر در اندیشه و اثر نام برد. مطهری از مبارزین ضد حکومت پهلوی بود و پس از انقلاب اسلامی به عضویت شورای انقلاب درآمد.

نظرات کاربران

ترمه🍁
۱۳۹۸/۰۶/۰۸

مدتها پیش خوندم ، یکی از تاثیرگذارترین کتابای شهید مطهریه از اونایی که عمیقا به فکر فرو میرید و از خودتون سوالایی میپرسید و جوابهایی می شنوید که اصلا فکرشو نمی کردید . کلا نظام فکری رو به هم میریزه البته

- بیشتر
نرجس منتظر
۱۳۹۷/۰۸/۰۲

به به مرسی طاقچه💚💚💚

هستی زیبا
۱۳۹۴/۰۵/۰۱

تمام کتابهای استاد زیباست،خدا توفیق عمل بده

کاربر ۴۳۷۰۵۶۸
۱۴۰۱/۱۱/۰۳

فوق العاده بود،توفیق اجباری شد من این کتابو بخونم ولی بعد خوندن این کتاب ،نه به حالت موروثی ،کاملا خودم به اسلام ایمان اووردم

amin vahab
۱۳۹۹/۱۱/۱۹

کتابی راحت و قابل و فهم و بسیار کاربردی

بریده‌هایی از کتاب
مشاهده همه (۴۶)
انسان آنگاه مستحق ملامت و یا سزاوار تحسین است که بتواند غیر آنچه هست باشد؛ اما اگر نتواند جز آنچه هست باشد ـ مثل سیاهیِ سیاهپوست و سفیدیِ سفیدپوست ـ نه مستحق ملامت است و نه شایسته ستایش.
dragon
جهان از کجا آمده است؟ به کجا می‌رود؟ ما در چه نقطه و موضع از مجموع هستی هستیم؟ آیا جهان از نظر زمانی، اول و آخر دارد یا ندارد؟ از نظر مکانی چطور؟ آیا هستی در مجموع خود صحیح است یا غلط؟ حق است یا پوچ؟ زشت است یا زیبا؟
Pariya
از نظر علم، جهان کهنه کتابی است که اول و آخر آن افتاده است، نه اولش معلوم است نه آخرش.
M.A.Z
اجتماعی بودن انسان با اجتماعی بودن زنبور عسل یا موریانه فرق دارد. بر زندگی آنها قوانین جبری حکمفرماست؛ زندگی آنها میدان مسابقه نیست؛ امکان بالارفتن و پایین رفتن وجود ندارد. انسان در همان حال که اجتماعی است، از نوعی حرّیت و آزادی برخوردار است.
shariaty
انسان، اول حیوان است دوم انسان؛ حیوان بالطبع است و انسان بالاکتساب.
shariaty
برتری انسان از سایر جانداران، در شناخت جهان یعنی نوعی بینش عمیق درباره جهان است. حیوان فقط جهان را احساس می‌کند، اما انسان علاوه بر آن، جهان را تفسیر می‌کند.
shariaty
اسلام دین حقیقت‌گرا و واقع‌گراست. لغت «اسلام» به معنی تسلیم است و نشان‌دهنده این حقیقت است که اولین شرط مسلمان بودن، تسلیم واقعیتها و حقیقتها بودن است.
Sobhan Naghizadeh
از نظر علم، جهان کهنه کتابی است که اول و آخر آن افتاده است، نه اولش معلوم است نه آخرش. این است که جهان‌بینی علمی، جزءشناسی است نه کل‌شناسی.
shariaty
انسان در نظام شرک هر لحظه به سویی و به جانب قطبی کشیده می‌شود، خسی است بر دریا، موجها هر لحظه او را در جهتی با خود می‌برند؛ اما در نظام توحیدی مانند یک کشتی مجهز به دستگاههای راهنمایی است، در یک حرکت منظم و هماهنگ تحت فرمان مقامی خیرخواه.
shariaty
علم به موازات اینکه دقیق و مشخص و جزئی است و درباره هر امر جزئی قادر است هزاران مسئله بیاموزاند، دایره‌اش محدود است. محدود است به چه؟ به آزمون. تا آن حد پیش می‌رود که عملاً بتواند آن را تحت آزمایش درآورد.
shariaty

حجم

۹۴٫۲ کیلوبایت

تعداد صفحه‌ها

۹۵ صفحه

حجم

۹۴٫۲ کیلوبایت

تعداد صفحه‌ها

۹۵ صفحه

قیمت:
۱۴,۰۰۰
تومان