با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
نیروی خلاقیت

دانلود و خرید کتاب نیروی خلاقیت

۴٫۵ از ۴ نظر
۴٫۵ از ۴ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب نیروی خلاقیت  نوشته  برایان کالینز  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچهدرباره طاقچه بی‌نهایت

معرفی کتاب نیروی خلاقیت

کتاب نیروی خلاقیت نوشته برایان کالینز است که میترا میرشکار آن را به فارسی ترجمه کرده است. خلاقیت، مهم‌ترین و اساسی‌ترین قابلیت و توانایی انسان و بنیادی‌ترین عامل ایجاد ارزش است که در همه‌ی ابعاد و جوانب زندگی انسان نقشی کاملاً حیاتی ایفا می‌کند.

درباره کتاب نیروی خلاقیت

خلاقیت عبارت است از به کارگیری کامل توانایی‌های ذهنی برای ایجاد یک فکر یا راه‌حل یا مفهوم نو نسبت به خود شخص خلاق. خلاقیت را می‌توان تولید اندیشه، راهکار و مفاهیم غیرمعمول دانست که از دیدن، الهام گرفتن و تشابه‌سازی‌های خاص به‌وجود می‌آید. ممکن است نتیجه‌ای منفی و یا مثبت داشته باشد؛ حتی سرودن یک بیت شعر بی‌همتا. افراد خلاق خیال‌پرداز هستند و رویاهای خود را بهتر به خاطر می‌آورند. در رویکردی عمومی، نگاه به خلاقیت، منظری توسعه‌مدارانه و جهت‌گیری‌ای اثربخش به همراه دارد. خلاقیت از دیرباز عنصری تماماً ذاتی و نهادینه شده و تقریباً موروثی قلمداد شده اما آنچه که امروز به عنوان نگرش خلاقانه، طراحی خلاقانه، استعداد خلاق و بیش‌تر از همه تفکر خلاق موسوم است، الگوای فراتر از عنصری با رویکردی درونی است. نگاه نوین به خلاقیت، آن را آموزش محور و پرورش مدار می‌داند و تقویت آن‌را در چارچوب رشد فکری در حوزه‌های عملی ممکن می‌داند. این کتاب سعی دارد روش‌های پرورش خلاقیت را به خواننده آموزش دهد

خواندن کتاب نیروی خلاقیت را به چه کسانی پیشنهاد می‌کنیم

این کتاب را به تمام کسانی که قصد دارند نیروی خلاقیت را در وجودشان تقویت کنند پیشنهاد می‌کنیم

بخشی از کتاب نیروی خلاقیت

در محیط کارتان آرامش داشته باشید

برای ایجاد عادات خلاق و ماندگار، ابتدا کارتان را آماده کنید. به این ترتیب می‌توانید هر روز با حداقل سعی و تلاش ممکن کار را آغاز کنید.

به عنوان مثال اگر مشغول نوشتن فصلی از یک کتاب هستید، آن فصل را در کامپیوترتان باز کنید، هدفون بگذارید و قبل از نوشتن، به موسیقی گوش دهید. به این ترتیب، هر روز صبح که از خواب بیدار می‌شوید می‌توانید بدون فکر کردن، بدانید که می‌خواهید بلافاصله چه کار کنید.

در ضمن می‌توانید ۱۰ یا ۱۵ دقیقه وقت صرف بررسی کارها، مطالعات یا تحسین کار کسانی کنید که الهام‌بخش شما هستند و به این ترتیب به خودتان آرامش دهید.

همان‌گونه که حرکات کششی موجب گرم شدن عضلات یک ورزشکار می‌شوند، این کار هم به شما کمک می‌کند تا با عقایدتان صمیمیت سریع‌تری به وجود آورید.

خلق فضا

کار بر روی عقاید بزرگ ممکن است موجب شلوغی و بهم‌ریختگی شود؛ به همین دلیل برای چنین ریخت و پاشی باید ابتدا فضا را مرتب و آماده کنید.

وقتی کار روزانه‌تان به پایان رسید، فضای کارتان را مرتب و منظم کنید. درست همان‌گونه که یک استادکار بعد از کار اسباب و وسایلش را جمع می‌کند، شما هم باید میز کار یا دفتر کارتان را مرتب کنید، یادداشت‌های‌تان را منظم کنید و همهٔ وسایل را بار دیگر سامان دهید.

سپس عقاید و کار فردای‌تان را به همراه وسایلی که نیاز دارید آماده کنید و بعد به رختخواب بروید.

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۳)
کاربر ۱۶۵۵۸۳۰
۱۳۹۹/۰۱/۲۸

کتاب بسیار خوبی در زمینه ی خلاقیته 'نویسنده اش با کلمات زندگی کرده و تجربه ی زندگی خودشه'هم تا حدودی علمی هم انگیزشی'پیشنهاد می کنم حتما بخونید.

sheida
۱۳۹۹/۰۳/۰۵

این کتاب رو درجه اول به تمام کسایی که اهل خلاقیت و هنر هستند در هر زمینه ای توصیه می کنم و در درجه بعد به کسایی که نیاز دارند تا محرکی درونشون ایجاد بشه برای رفتن به جلو.... این بهترین

- بیشتر
کاربر ۱۱۲۵۱۸۲سعیدمحمدی
۱۳۹۹/۰۱/۱۸

واقعا عالی

بریده‌هایی از کتاب
مشاهده همه بریده‌ها (۳۲)
"درد اجتناب‌ناپذیر است، اما رنج و عذاب انتخابی."
Hossein
خلق فضا کار بر روی عقاید بزرگ ممکن است موجب شلوغی و بهم‌ریختگی شود؛ به همین دلیل برای چنین ریخت و پاشی باید ابتدا فضا را مرتب و آماده کنید. وقتی کار روزانه‌تان به پایان رسید، فضای کارتان را مرتب و منظم کنید. درست همان‌گونه که یک استادکار بعد از کار اسباب و وسایلش را جمع می‌کند، شما هم باید میز کار یا دفتر کارتان را مرتب کنید، یادداشت‌های‌تان را منظم کنید و همهٔ وسایل را بار دیگر سامان دهید.
sheida
«شهامت یعنی این که یک لحظه جای پایت شل شود نه این‌که کلاً خودت را ببازی.»
deniro
فهرستی از آرزوهای‌تان تهیه کنید و در آن مکان‌هایی که دوست دارید ببینید، پروژه‌های خلاقانه‌ای که می‌خواهید به اتمام برسانید و نیز رؤیاهایی که در سر دارید را بنویسید. فکر کنید اگر زمان، پول و منابع نامحدودی در اختیار داشتید چه چیزی را می‌توانستید خلق کنید.
کاربر ۱۱۲۵۱۸۲سعیدمحمدی
افراد، تنها هنگامی خوشبخت و خشنود هستند که بتوانند خود را ابراز کنند و استعدادهای‌شان را به کار گیرند.
deniro
خواستن یک چیز است و شجاعت دنبال کردن آن، چیزی دیگر.
محمدحسین
ماتیسه "لذت زندگی" را در هنرش یافت که در جای دیگری نمی‌توانست آن‌را پیدا کند و با افتخار گفت: "کار کردن دوای هر دردی است."
sheida
"هدف‌های ما تنها از طریق "ماشین برنامه‌ریزی" محقق می‌شوند. در این وسیله ما باید مدام باور داشته باشیم و باید به شدت عمل کنیم. هیچ‌راه دیگری برای رسیدن به موفقیت وجود ندارد.»
کاربر ۱۱۲۵۱۸۲سعیدمحمدی
دوست دارید در تولد ۹۰ سالگی یا هنگام تشییع جنازه‌تان، مردم در مورد زندگی‌تان چه بگویند. نتیجهٔ حاصل می‌تواند یک شعار باشد که تکرارش می‌کنید و یا ممکن است یک نوشتهٔ طولانی‌تر باشد که مدام آن‌را می‌خوانید یا مطالعه می‌کنید.
sheida
اگر کارهای بی‌اهمیت زندگی‌تان را فدا کنید و از آن‌ها دست بکشید، فرصت پیدا می‌کنید تا عقاید بزرگ‌تان را پرورش دهید.
محمدحسین

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۱۳۴ صفحه
قیمت نسخه چاپی۲۸,۵۰۰ تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۸/۱۲/۰۶
شابک۸۷۹-۱۴۴-۴۲۱۱۴۲-۱
تعداد صفحات۱۳۴صفحه
قیمت نسخه چاپی۲۸,۵۰۰تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۸/۱۲/۰۶
شابک۸۷۹-۱۴۴-۴۲۱۱۴۲-۱