با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
کتاب داستان دو شهر اثر چارلز دیکنز

دانلود و خرید کتاب داستان دو شهر

ادبیات کلاسیک جهان

۳٫۲ از ۲۷ نظر
۳٫۲ از ۲۷ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب داستان دو شهر  نوشته  چارلز دیکنز  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچهدرباره طاقچه بی‌نهایت
معرفی نویسنده
عکس چارلز دیکنز
چارلز دیکنز
انگلیسی | تولد ۱۸۱۲ - درگذشت ۱۸۷۰

چارلز جان هوفام دیکنز برجسته‌ترین رمان‌نویس انگلیسی عصر ویکتوریا و یک فعال اجتماعی توانمند بود. به عقیده جیمز جویس، نویسنده بزرگ معاصر، از شکسپیر به این سو، دیکنز تأثیرگذارترین نویسنده در زبان انگلیسی بوده‌است.

چارلز دیکنز در ۷ فوریه ۱۸۱۲ در لندپورت به دنیا آمد. او دومین پسر جان دیکنز، کارمند اداره کارپردازی نیروی دریایی بود. پدرش شخصی لاابالی بود و در نهایت کار را به جایی رساند که او را به زندان مارشال‌سی انداختند. به همین دلیل دیکنز یازده‌ساله را برای تأمین معاش خانه به کارخانه واکس سازیِ وارن فرستاده شد. او تا آزادی پدرش از زندان هم‌چنان مجبور به کار بود تا بالاخره بعد از مراجعت پدر توانست به مدرسه بازگردد.

دیکنز بعد از پایان دوره مدرسه در دفتر وکالتی مشغول به کار شد و پس از بررسی زندگی شلوغ و متنوع لندن، تصمیم گرفت تا روزنامه‌نگار شود. در این دوره، در شیوه‌ای سخت از خلاصه‌نویسی، توانایی خود را نشان داد و در حالی‌که جوانی حدوداً بیست‌ساله بود، خبرنگار امور عمومی و پارلمانی شد.

چارلز در هفده سالگی، دلداده دختری به نام ماریا بیدنل شد، اما والدین ماریا او را از لحاظ اجتماعی در سطحی پایین تر از خود می‌دانستند، این دل باختگی و شکست عاطفی، بعدها در عشقِ شخصیت معروف رمانش دیوید کاپرفیلد به دختری به نام دورا بازتاب یافت. در بیست و سه سالگی با «کاترین هوگارت» آشنا شد و مدتی بعد ازدواج کردند. دیکنز در بیست و پنج سالگی، صاحب اولین فرزند خود شد و چند ماه بعد، شاهد مرگ خواهر همسرش بود که از اوایل زندگی مشترک آن دو، با آن‌ها زندگی می‌کرد.

در سال ۱۸۴۲ با سفر به آمریکا و به رغم استقبال گرمی که از او شد، «یادداشت‌هایی از آمریکا» و «مارتین چارلز لویت» را نوشت که آمیخته‌ای بودند از ستودنی‌های بسیار آمریکا و البته همه آنچه که در نگاه دیکنز نفرت ‌انگیز آمدند. او در سال‌های ۱۸۴۴–۱۸۴۵ نیز به ایتالیا رفت و در آن‌جا ناقوس‌های جنوا، عنوان «بانگ ناقوس‌ها» را به ذهنش القا کرد، کتاب کوچکی که ضربه‌ای بزرگ به نفع مستمندان روزگارش زد. پس از بازگشت از ایتالیا، چندی سردبیر دیلی نیوز (اخبار روز) شد و برای بهبود وضع مدارس ژنده‌پوشان و لغو اعدام مجرمان در ملأ عام، کمر همت بست.

در سال ۱۸۵۱ به تاویستوک هاوس نقل مکان کرد که برای اسکان خانواده‌اش و خانواده همسرش که در ایام عدم حضور دیکنز در وطن با خانواده او زندگی می‌کردند، به حد لازم، بزرگ بود و پس از این جابه جایی نگارش «خانه قانون زده» را آغاز کرد.

در ۴۵ سالگی در بحران جدایی از کاترین قرار گرفت. کاترین که هشت فرزند (دو دختر و شش پسر) برای همسرش به دنیا آورده بود، علاقه‌ای به نظردادن در مورد کارهای همسرش نداشت و در همین زمان شایعه وجود رابطه بین دیکنز و «الن ترنان» هنرپیشه هفده ساله بر سر زبان‌ها افتاد. دیکنز برای دفاع از بی‌گناهی خود و ترنان مقاله‌ای در روزنامه تایم منتشر کرد. بیوگرافی‌نویس کلر تومالین در کتاب زن نامرئی استدلال می‌کند که الن ترنان ۱۳سال پایانی عمر دیکنز را با او به صورت مخفیانه زندگی کرد.

بی‌قراری چارلز دیکنز برای خلق اثر هم‌چنان باقی بود، اما سلامت او با خواندن‌های پر از شیفتگی‌اش، روز به روز تحلیل می‌رفت. پس از سال ۱۸۶۰ (روزهایی که آرزوهای بزرگ را مینوشت) الن ترنان، گاه گاه در نزدش می‌ماند. در ۹ ژوئن ۱۸۶۵، دیکنز با سانحه قطار مواجه شد که در مؤخره «دوست مشترک ما» به آن اشاره می‌کند، پس‌ از این اتفاق پزشکان به او توصیه کردند مدتی را استراحت کند، اما دیکنز بی‌وقفه مشغول کار بود و به توصیه‌های پزشکان توجهی نداشت. سرانجام این بی‌توجهی‌ها باعث شد او به‌صورت جزئی فلج شود. او از لحاظ مالی هیچ کم نداشت، اما از نظر جسمانی شکسته به نظر می‌رسید.

چارلز دیکنز سرانجام در نهم ژوئن ۱۸۷۰ در سن ۵۸ سالگی براثر سکته‌ی قلبی ناگهانی درگذشت. او در کلیسای «وست مینستر» به خاک سپرده‌ شده است.

فهرست آثار چالز دیکنز

دیکنز در طول زندگی خویش، محبوبیت جهانی بسیاری داشت و آثار بسیاری به صورت رمان و داستان‌های کوتاه دارد. بیشتر داستان‌های معروفش مانند الیور تویست را به صورت داستان‌های سریالی در روزنامه‌ها و هفته‌نامه‌ها منتشر می‌کرد که بعدها به صورت کتاب جمع‌آوری شدند.

از آثار چارلز دیکنز تاکنون اقتباس‌های سینمایی و نمایشی زیادی شده است به طوری که دیکنز برای انگلستان یک گوهر گران‌بها بود و برای سینمای انگلستان یک شانس بزرگ؛ همچنان که وجود دیوید لین برای سینمای انگلستان گوهری تابناک بود. دیوید لین اولین فیلمسازی بود که به سراغ آثار چارلز دیکنز رفت و در برگردان دو اثر او، آرزوهای بزرگ و اولیور تویست، توانست دو فیلم فراموش‌نشدنی به تاریخ سینما هدیه کند. بعدها نیز کارگردان دیگر انگلیسی به نام کارول رید نسخه ای موزیکال از اولیور تویست ساخت.

از دیگر آثار دیکنز می‌توان یادداشت‌های پیکویک، ماجراهای نیکلاس نیکلبی، دوریت کوچک، دوران مشقت، دیوید کاپرفیلد، آرزوهای بزرگ، دوست مشترکمان، عبور ممنوع، اسرار ادوین درود، مغازه عتیقه‌فروشی، بارنابی روج، زندگی و ماجراجویی‌های مارتین چوزلویت، دامبی و پسر، خانه غمزده، سرود کریسمس، الیور تویست و داستان دو شهر را نام برد.

آرزوهای بزرگ مشهورترین اثر نویسنده بزرگ انگلیسی، چارلز دیکنز است که بسیاری آن را سرآمد آثار دیگرش همچون اولیور تویست، خانه متروک، داستان دو شهر، دیوید کاپرفیلد و دوریت کوچک می‌دانند. تخصص دیکنز ترسیم زندگی فقیران و طبقات پایین اجتماع بود و توانست با این توانایی‌ توده مردم را طرفدارِ خود کند و در زمان حیاتش محبوبیت زیادی بدست آورد.

آرزوهای بزرگ داستان، زندگی مردی به نام پیپ، از هفت سالگی تا سی و چند سالگی است. پیپ داستان‌هایی را برای ما تعریف می‌کند که باعث شکل‌گیری شخصیت فعلی او شده‌اند. او در طول این مسیر با دوستان و آدم‌های زیادی آشنا می‌شود که در تصمیمات و اهدافی که در زندگی پیش می‌گیرد، نقش مهمی ایفا می‌کنند. آرزوهای بزرگ داستانی است که هرکسی می‌تواند با آن ارتباط برقرار کند. چرا که هر کسی در طول زندگی خود ممکن است با مشکلات پیپ مواجه شود. چارلز دیکنز در این رمان نشان می‌دهد که مالکیت و ثروت نمی‌توانند درون شخصیت‌ها را تغییر دهند و همچنین پیدا کردن خود واقعی، نیاز به پیمودن مسیری طولانی دارد. مسیری که در نهایت انسان را به آگاهی می‌رساند.

معرفی کتاب داستان دو شهر

داستان دو شهر، داستان زیبا و خواندنی چارلز دیکنز درباره‌ی سال‌ها و جریان‌های منتهی به انقلاب فرانسه است. داستان دو شهر، داستان خشونت‌ها و هیجانات انقلابیون به طبقه‌ی اشرافیان در فرانسه است.

داستان دو شهر با فروش دویست میلیون نسخه، توانست به یکی از محبوب‌ترین و ماندگارترین کتاب‌های ادبیات دنیا تبدیل شود. این اثر را می‌توانید با ترجمه‌ی بهارک قهرمان بخوانید.

درباره‌ی کتاب داستان دو شهر

داستان دو شهر، در دو شهر لندن و پاریس و در دوران قبل از انقلاب فرانسه، اتفاق می‌افتد. لوسی، دختر جوانی است که از پدرش دور افتاده است. پدر او هجده سال است که در زندان است و یکی از دوستان پدر، جارویس لری که کارمند بانک است، از لوسی مراقبت می‌کند و راز زنده بودن پدرش را برایش فاش می‌کند. لوسی همراه او به دیدن پدرش می‌رود و پدرش را در شرایطی اسفناک در یک اتاق زیرشیروانی پیدا می‌کند. آن‌ها با هم به انگلستان می‌روند. در طول داستان، لوسی و پدرش با یک زندانی دیگر آشنا می‌شوند: چارلز دارنی. یکی از اشراف سابق فرانسوی که علی‌رغم ذات خوبش، قربانی هیجانات ضد تبعیض انقلاب می‌شود. دیدار لوسی و چارلز اتفاقات بعدی داستان را رقم می‌زند و ...

داستان دو شهر، در ابتدا به صورت هفتگی و در قالب چند کتاب منتشر شد. اما با فروش دویست میلیون نسخه توانست هم ردیف شازده کوچولو قرار بگیرد. حالا کتاب داستان دو شهر به عنوان پرفروش‌ترین کتاب‌های تک‌جلدی در دنیا، شناخته می‌شود.

کتاب داستان دو شهر را به چه کسانی پیشنهاد می‌کنیم 

اگر به داستان‌های ادبیات دنیا علاقه دارید، خواندن کتاب داستان دو شهر برایتان بسیار لذت‌بخش خواهد بود. علاوه بر این، این نسخه از کتاب داستان دو شهر برای مطالعه‌ی نوجوانان نیز بسیار مناسب است. 

درباره‌ی چارلز دیکنز

چارلز دیکنز با نام کامل چارلز جان هوفام دیکنز ۷ فوریه ۱۸۱۲ متولد شد. در کودکی در کارخانه کار می‌کرد. پدرش که قادر نبود بدهی‌هایش را پرداخت کند زندانی شده بود. وقتی دوران حبس پدر تمام شد، دیکنز به تحصیلاتش ادامه داد. سپس کارمند دفتر یک وکیل و بعد گزارشگر روزنامه شد. کتاب‌های مشهور او نیکلاس نیکلبی، سرود کریسمس، دیوید کاپرفیلد، آرزوهای بزرگ، الیور تویست و داستان دو شهر است. جیمز جویس نویسنده مشهور معاصر، چارلز دیکنز را بعد از شکسپیر تاثیرگذارترین نویسنده‌ی انگلیسی‌زبان می‌داند. دیکنز در ۹ ژوئن۱۸۷۰ به طور ناگهانی و بر اثر سکته قلبی از دنیا رفت.

جملاتی از کتاب داستان دو شهر

وقتی پیشخدمت صبحانه را آورد، آقای لوری گفت: «امیدوارم اتاق ها برای بانوی جوانی که ممکنه امروز بیاد، آماده باشه. ممکنه اون دنبال آقای جارویس لوری یا نجیب زاده ای از بانک تلسانز بگرده.

ِ «بله آقا. بانک تلسانز در لندن آقا؟»

آقای لوری تایید کرد: «بله.»

روز به تاریکی گراییده بود. پیشخدمت آمد و اعلام کرد که دوشیزه مانه از لندن رسیده است. پیشخدمت گفت که دوشیزه از دیدن آقای لوری خوشحال خواهند شد. نجیب زاده کلاه‌گیسش را مرتب کرد و دنبال پیشخدمت رفت. آقای لوری بانوی جوانی را که بیش از هفده سال نداشت، دید. او کنار میز ایستاده بود. چشمان آقای لوری به موهای بلوند، چشمان آبی و هیکل کشیده و زیبای او خیره شد. برای دوشیزه مانه تعظیمی رسمی کرد.

ً «لطفا بنشینید آقا.» خانم مانه صدایی شفاف، گوش نواز با کمی لهجه ی خارجی داشت. آقای لوری دوباره تعظیم کرد و نشست. 

«دیروز نامه ای از بانک دریافت کردم و به من اطلاع دادن کشفیاتی درباره ی پدر بیچاره‌م که مدت هاست مرده، صورت گرفته. بانک به من گفت شما جزئیات رو برام توضیح می دید و منو آماده می کنید تا با ماهیت شگفتی آور اون مواجه شم. مسلمه مشتاقم بدونم چی هستن. 

«شروع کردنش بسیار سخته.»

فهرست

 • دوره
 • سایه های شب
 • شربت فروشی
 • پنج سال بعد
 • شغال
 • موسیو مارکیز
 • دو عهد
 • یک شب
 • بافتنی
 • بازتاب صدای پا
 • انفرادی
 • آرامش در طوفان
 • پیروزی
 • ضربه ای به در
 • سپیده دم
 • تاریکی
 • بافتنی تمام می شود

 

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۶)
Matin Ghaffari
۱۳۹۹/۰۴/۲۵

محتوای کتاب بسیار عالی مناسب برای نوجوانان بود و این داستان در دوران ویکتوریا و مشکلات ان زمان بود این کتاب رو به نوجوانان پیشنهاد میدم.

Ms.vey
۱۳۹۹/۰۱/۳۱

این کتاب نسخه کامل از داستان نیست ولی برای کسانی که علاقه دارن ادبیات کلاسیک مطالعه کنند خوب هست در مورد انقلاب فرانسه هست و تاثیرش برای من زیاد جذاب نبود شاید بخاطر اینکه کتاب کامل رو نخوندم

ALI aba
۱۴۰۰/۰۶/۲۱

کتاب خلاصه هست. دوستان به این نکته توجه داشته باشند

کاربر ۴۷۲۸۷۴۱1234
۱۴۰۱/۰۴/۱۴

سپاس فراوان بابت برنامتون

Aa
۱۳۹۹/۰۶/۱۴

بدک‌ نبود

1984
۱۳۹۹/۰۹/۰۷

سانسور رو برم. به به

بریده‌ای برای کتاب ثبت نشده است

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۱۰۵ صفحه
قیمت نسخه چاپی۲۰,۰۰۰ تومان
نوع فایلPDF
تاریخ انتشار۱۳۹۸/۱۱/۲۲
شابک۹۷۸۶۲۲۶۲۱۰۸۲۹
تعداد صفحات۱۰۵صفحه
قیمت نسخه چاپی۲۰,۰۰۰تومان
نوع فایلPDF
تاریخ انتشار۱۳۹۸/۱۱/۲۲
شابک۹۷۸۶۲۲۶۲۱۰۸۲۹