با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
زیبایی‌شناسی خوردوخوراک

دانلود و خرید کتاب زیبایی‌شناسی خوردوخوراک

مجموعه مقالات

۳٫۳ از ۴ نظر
۳٫۳ از ۴ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب زیبایی‌شناسی خوردوخوراک  نوشته  کاوه بهبهانی  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچه

معرفی کتاب زیبایی‌شناسی خوردوخوراک

در کتاب زیبایی‌شناسی خوردوخوراک ترجمه کاوه بهبهانی و بابک عباسی مجموعه مقالاتی درباره نوعی از زیبایی‌شناسی می‌خوانید که شاید تابه‌حال کمتر به گوشتان خورده باشد. زیبایی‌شناسی خوردوخوراک.

 درباره کتاب زیبایی‌شناسی خوردوخوراک

در کتاب زیبایی‌شناسی خوردوخوراک مجموعه‌ای از مقالات فلسفی در پاسخ به این پرسش نوشته شده‌اند که آیا غذا می‌تواند هنر باشد؟ آیا خوردوخوراک در دسته هنرهای زیبا است؟ البته منظور از هنر بودن غذا این نیست که با خوراکی‌ها بتوان یک سازه هنری ساخت، مثلا با خمیر نان تندیس ساخت یا با با کلوچه و شکلات کاسه و کوزه و...چه یک مجسمه ساز خوب می‌تواند با مصالح آشپزی هم تندیس و ظرف و ظروف بسازد.

پرسش آیا غذا می‌تواند هنر باشد در این کتاب جنبه دیگری را در نظر دارد. وقتی از هنر خوراک می‌پرسیم مرادمان بیشتر وجه چشایی غذا است. آیا غذا از آن حیث که وارد کام انسان می‌شود و با دستگاه چشایی یا ذائقه او درگیر می‌شود، هنر است؟ حالا موضوع جالب‌تر شد چون درواقع سوال اصلی کتاب این است که آیا هنر مربوط به حس چشایی داریم؟ هنری که آدم با چشایی‌اش بتواند درک کند؟

 مجموعه مقالات این کتاب به غذا در مقام هنر می‌پردازد و به بسیاری از سوالات در این زمینه پاسخ می‌دهد.

خواندن کتاب زیبایی‌شناسی خوردوخوراک را به چه کسانی پیشنهاد می‌کنیم

 علاقه‌مندان به فلسفه هنر و زیبایی‌شناسی را به خواندن این کتاب جذاب دعوت می‌کنیم.

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۱)
شیوا جعفری
۱۳۹۹/۰۷/۲۶

آشپزی شاید از نظر بصری بتونه هنر باشه، اما از نظر طعم چشایی خیر. آشپزی هنر نیست و ترکیب «هنر آشپزی» یک ترکیب بی‌محتواست. غذای انسان میوه‌ها و سبزیجات خامه و از همون زمانی که بشر پخت غذا رو شروع

- بیشتر
بریده‌هایی از کتاب
مشاهده همه بریده‌ها (۱)
افلاطون آشپزی را با طب مقایسه می‌کند. طب در نگاه افلاطون یک فن (تخنه) است. دغدغهٔ طبیب این نیست که بیمار از خوردن دارو لذت ببرد، بلکه در پی سلامت اوست. اما آشپزها چرب‌زبان‌اند و می‌خواهند به مشتری خوش‌خدمتی کنند. پس مردم را جوری می‌فریبند که گمان کنند دغدغهٔ سلامتی آنها را نیز دارند. حال آنکه به‌واقع چنین نیست و آشپز «صورتک» بر چهره دارد و کارش فقط این است که مشتری را راضی کند. رضایت اما همیشه همنشین سلامت نیست
استادی

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۲۴۸ صفحه
قیمت نسخه چاپی۴۵,۰۰۰ تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۸/۱۲/۲۲
شابک۹۷۸-۶۰۰-۹۹۹۶۱-۲-۴
تعداد صفحات۲۴۸صفحه
قیمت نسخه چاپی۴۵,۰۰۰تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۸/۱۲/۲۲
شابک۹۷۸-۶۰۰-۹۹۹۶۱-۲-۴