با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
عبدالرزاق پهلوان

دانلود کتاب عبدالرزاق پهلوان

بر اساس یک داستان پهلوانی ایرانی

۴٫۱ از ۸ نظر
۴٫۱ از ۸ نظر
دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچهدرباره طاقچه بی‌نهایت

معرفی کتاب عبدالرزاق پهلوان

عبدالرزاق پهلوان را زنده‌یاد نادر ابراهیمی بر اساس یک داستان پهلوانی ایرانی برای کودکان بازنویسی کرده است. این اثر در کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان منتشر شده است.

کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان که در سال ۱۳۴۴ پایه‌گذاری شد دارای گسترده ترین شبکه کتابخانه‌های ودکان و نوجوانان و از برجسته‌ترین تولیدکنندگان کتاب کودک است. این سازمان علاوه بر کتاب، محصولات فرهنگی دیگری مانند فیلم و سرگرمی های سازنده و موسیقی نیز برای کودکان تولید می‌کند.

خواندن کتاب عبدالرزاق پهلوان را به چه کسانی پیشنهاد می‌کنیم؟

کودکان و نوجوانان علاقه‌مند به داستان‌خوانی و والدینی که دوست دارند برای فرزندانشان قصه بخوانند، مخاطبان اصلی این کتاب‌اند.

درباره کتاب عبدالرزاق پهلوان

داستان این کتاب که اولین بار در سال ۱۳۵۱ در کانون منتشر شده ماجرای یک پهلوان جوانمرد خراسانی به اسم عبدالرزاق را روایت می کند. داستان در زمان سلطان ابوسعید، پادشاه ایلخانی می‌گذرد و عبدالرزاق در این داستان مقابل پهلوان دربار ابوسعید که ادعا می کند بی نظیر است قرار می‌گیرد.

نادر ابراهیمی در این داستان کودکان بالای ده سال را با رسوم و آداب پهلوانی ایرانی آشنا می‌کند. رشادت و دلیری و جوانمردی از مفاهیمی است که کودکان در این کتاب می‌آموزند.

درباره نادر ابراهیمی

نادر ابراهیمی در ۱۴ فروردین سال ۱۳۱۵ در تهران به‌دنیا آمد. او تحصیلات مقدماتی خود را در زادگاهش یعنی شهر تهران گذراند و پس از گرفتن دیپلم ادبی از دبیرستان دارالفنون، به دانشکدهٔ حقوق وارد شد. اما این دانشکده را پس از دو سال رها کرد و سپس در رشتهٔ زبان و ادبیات انگلیسی به درجهٔ لیسانس رسید. پیوستن او به یک سازمان سیاسی باعث شد تا بارها دستگیر و زندانی شود.

 نادر ابراهیمی در زندگی خود به کارهای بسیار زیادی پرداخت که شرح مفصل آن را در کتاب ابوالمشاغل نوشته است. ابراهیمی علاوه بر نوشتن رمان و داستان کوتاه در زمینه‌های فیلم‌سازی، ترانه‌سرایی، ترجمه، و روزنامه‌نگاری نیز فعالیت کرده‌است. ابراهیمی، همراهِ بهرام بیضایی و ابراهیم گلستان، از سخنوران ایرانی به‌شمار می‌رود که هم در سینما و هم در ادبیات کار کرده و شناخته شده بوده‌اند. او همچنین در زمینه ادبیات کودک و بازسازی افسانه‌های قدیمی هم دستی داشت و بسیاری از کارهایش، جوایز مختلف جهانی برده‌اند.نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۲)
مبین
۱۳۹۹/۰۶/۱۳

باسلام، داستانی مناسب برای کودکان و نوجوانان بود و رسم پهلوانی و مردانگی را در فرهنگ ایرانی نمایان کرده است.

فرشته شادی
۱۳۹۹/۰۲/۰۶

کتاب بسیار خوبی هست. من در ۴ شب برای دخترکم خواندم و هر دو لذت بردیم. به همه توصیه میکنم کتاب رو برای بچه ها بخوانند فضای اسطوره ای کتاب بسیار اموزنده و حذاب است.

بریده‌ای برای کتاب ثبت نشده است