با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
من همان عبدالله هستم

دانلود و خرید کتاب من همان عبدالله هستم

فصلی پر رمز و راز از زندگی آزاده عبدالله تاج‌فر

۵٫۰ از ۱ نظر
۵٫۰ از ۱ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب من همان عبدالله هستم  نوشته  عبدالله تاج‌فر  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچه

معرفی کتاب من همان عبدالله هستم

کتاب من همان عبدالله هستم نوشته عبدالله تاج‌فر خاطرات آزاده عبدالله تاج‌فر است که زمان طولانی‌ای را در زندان‌های رژیم بعث گذراند. این کتاب توسط انتشارات پیام آزادگان منتشر شده است.

درباره کتاب من همان عبدالله هستم

کتاب‌ من همان عبدالله هستم کتابی متفاوت است، نگاه موشکافانه، عمیق و ژرف نویسنده کتاب نسبت به اتفاق‌های شروع انقلاب اسلامی و جنگ نابرابر «عراق» با «ایران» است. عبدالله تاج‌فر از ویژگی‌های ژئوپلیتیکی و جغرافیایی خاص منطقه محل زندگی‌اش، به خوبی پلی به اتفاق‌های ریز و درشت آن روزها می‌زند؛ به طوری که خواننده می‌تواند همراه او به همهٔ زوایه‌های خاطراتش سرک بکشد، با کودکی او تا سرانگشتان کار و تلاش و درس بدود، به مداوای مجروحان بشتابد، اسلحه بر دوش بگیرد و شجاعت را از ماشه تفنگ بچکاند و سرانجام در ناگزیری شرایط، سال‌های طولانی اسارت را در اردوگاه‌های مخوف رژیم بعث زندگی کند.

خواندن کتاب من همان عبدالله هستم را به چه کسانی پیشنهاد می‌کنیم

این کتاب را به تمام علاقه‌مندان به ادبیات و خاطرات دفاع مقدس پیشنهاد می‌کنیم.

بخش‌هایی از کتاب من عبدالله هستم

باورم نمی‌شد که جنگ هم چنان ادامه یابد و من مدت شش سال در اسارت بمانم. تحلیلم این بود که با عملیات بعدی سرنوشت جنگ تعیین می‌شود، از آن جایی که بعد از عملیات خیبر ماهیت جنگ از فرسایشی به تهاجمی تغییر پیدا کرده بود، با انفجار مقر آمریکایی‌ها در بیروت، ساختار قدرت در لبنان تغییر یافت و طرح آمریکایی‌ها برای ایجاد یک دولت مسیحی در لبنان به شکست انجامید. هر چند آمریکایی‌ها برای جبران این شکست استراتژی جدید خود را مبنی بر از بین بردن اصل امید، طراحی کردند و بر فشارهای خود بر ایران افزودند که این امر با ایجاد محدودیت در منابع ارزی ایران و با عملیات «استانچ» که به دنبال جلوگیری از فروش سلاح به ایران بودند، به اقتصاد عراق کمک کرد، اما با توجه به اطلاعاتی که از اوضاع جبهه‌ها و عزم فرماندهان برای انجام یک عملیات بزرگ و تعیین سرنوشت جنگ داشتم، امیدوار بودم که با عملیات بعدی سرنوشت جنگ تعیین شود.

نظری برای کتاب ثبت نشده است
بریده‌ای برای کتاب ثبت نشده است

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۲۶۴ صفحه
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۳/۱۰/۰۸
شابک۹۷۸-۶۰۰-۵۰۱۳-۸۸-۷
تعداد صفحات۲۶۴صفحه
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۳/۱۰/۰۸
شابک۹۷۸-۶۰۰-۵۰۱۳-۸۸-۷