با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
هنر آگاهانه زیستن

دانلود و خرید کتاب هنر آگاهانه زیستن

۵٫۰ از ۶ نظر
۵٫۰ از ۶ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب هنر آگاهانه زیستن  نوشته  ناتانیل براندن  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچه

معرفی کتاب هنر آگاهانه زیستن

ناتانیل براندن در کتاب هنر آگاهانه زیستن از یک سبک زندگی تازه سخن می‌گوید، سبکی که شما را از دامن روزمرگی بیرون می‌کشد و وادارتان می‌کند اندکی با تأمل بیشتر به زندگی بنگرید و نسبت به آن آگاهانه تر رفتار کنید.

شاید بگویید آگاهانه زیستن در زندگی چه نفعی برای انسان دارد؟ جز تحمل درد و رنج و دغدغه بیشتر؟ می‌توان آگاهانه زندگی نکرد و دغدغه‌های چندانی غیر از خواب و خوراک و تامین معاش نداشت اما چرا چشمان خود را به روی واقعیت بسته‌ایم؟ آگاهی وجود دارد چه کم و چه زیاد. آگاهی مثل نور لامپی است که گاهی کم و گاهی زیاد است و در واقع براندن از زیستن آگاهانه‌تر یا ناآگاهانه‌تر صحبت می‌کند نه از عدم وجود آگاهی.

براندن به شما نشان می‌دهد که اگرچه شما با انتخاب سبک زندگی آگاهانه هزینه‌هایی را متحمل می‌شوید اما دستاوردهای این سبک زندگی بسیار بیشتر از هزینه‌های آن است. آگاهانه زیستن یکی از سرچشمه‌های توانمندی و آزادی است که نه تنها باری روی دوش ما نمی‌گذارد بلکه موجب ارتقای سطح زندگی‌مان می‌شود.

درباره کتاب هنر آگاهانه زیستن

ناتانیل براندن در این کتاب بر تمام جنبه‌های زندگی اگاهانه تمرکز می‌کند. آگاهانه عشق ورزیدن، آگاهانه احساس کردن، آگاهانه تربیت کردن، آگاهانه کار کردن، آگاهانه مبارزه کردن،‌ آگاهانه رأی دادن، آگاهانه قانون‌گذاری کردن و آگاهانه امور زندگی را به پیش بردن. براندن در این کتاب به ما می‌آموزد که آگاهانه زیستن یک نیاز ذاتی و طبیعی است. ولی این نیاز در دوران جدید، ضرورتی تازه یافته است. هر اندازه سرعت تغییرات افزایش بیشتری پیدا کند، روزمره‌گی و زندگی به دور از هوشیاری و آگاهی خطرناک‌تر می‌شود.

اصول اولیه آگاهانه زیستن، انتخاب و مسئولیت در آگاهانه زیستن، خودآگاهی، آگاهی نسبت به احساس و افکار خود، ارتباط آگاهانه، تربیت فزند اگاهانه، لذت هوشیاری و بسیاری نکات دیگر درباره آگاهانه زیستن را در کتاب براندن فرامی‌گیرید.

خواندن 

درباره ناتانیل براندن

دکتر ناتانیل براندن روان‌درمانگر و نویسنده‌ای کانادایی _ آمریکایی بود که شهرت زیادی به دلیل کار بر روی روان‌شناسی حرمت نفس داشت. ناتانیل براندن بیش از هرکس دیگر در هوشیار کردن جامعه آمریکا بر روی اهمیت خودباوری تلاش کرده و کتاب‌های زیادی در مورد بحث خودباوری به رشته تحریر درآورده است.

جملاتی از کتاب هنر آگاهانه زیستن

درجهٔ آگاهی‌ای که صرف دیگران می‌کنیم، اغلب به طبیعت ارتباط ما با آن‌ها برمی‌گردد. به‌عنوان مثال معمولاً در حالت عادی درجهٔ آگاهی‌ای که در ارتباط با گارسونی که شام را سر میز می‌آورد به خرج می‌دهیم، با میزان آگاهی موجود در ارتباط ما با کسی که شام را با وی صرف می‌کنیم، تفاوت دارد. درواقع ما هنگام برقراری ارتباط با گارسون فقط به اندازهٔ مورد نیاز آگاهی و توجه صرف می‌کنیم، مگر این‌که بخواهیم بیش از حد محترمانه رفتار کنیم و یا چیز خاصی در وجود گارسون توجهمان را جلب کرده باشد. بدیهی است که هرچقدر یک رابطه برای ما مهم‌تر باشد، آگاهی و توجه شدیدتری صرف آن می‌کنیم. بنابراین اگر آگاهانه عاشق کسی باشیم (برخلاف هوس‌های کورکورانه) طرف مقابل را بهتر از هرکسی درک می‌کنیم.


نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۲)
yoones
۱۳۹۹/۱۱/۱۳

از همه نظر خوب و مفید بود

Mhs1993
۱۴۰۰/۰۲/۱۷

عالی و کاربردی

بریده‌هایی از کتاب
مشاهده همه بریده‌ها (۸)
در میان همهٔ جنایت‌هایی که امروزه در حق نسل جوان صورت می‌گیرد، یکی از بدترین آن‌ها این است که تقریباً هیچ‌چیز در رابطه با رفتار عقلانی و منطقی و ارزش تفکر در موقعیت‌های بحرانی، به آنان آموخته نمی‌شود.
samane
تنها معلمی که اکثر ما از او حرف‌شنوی داریم رنج است.
Daniel Dabiri Rad
کسی که پذیرفتن بعضی از خواسته‌های درونی خویش سر باز می‌زند، ممکن است مرتکب فرافکنی شده و آن‌ها را به دیگران نسبت دهد؛ مانند وقتی که حاضر نیستیم وجود حسادت در خودمان را به رسمیت بشناسیم و این ویژگی‌ها را اشتباهاً به دیگران نسبت می‌دهیم.
ست
اگر بخواهیم سازگاری خود را حفظ کنیم، باید به یادگیری پایدار، به‌عنوان راهی برای زندگی ادامه دهیم.
ست
هزینهٔ موفقیت یکی است: آگاهی؛ تفکر؛ یادگیری
ست
در میان همهٔ جنایت‌هایی که امروزه در حق نسل جوان صورت می‌گیرد، یکی از بدترین آن‌ها این است که تقریباً هیچ‌چیز در رابطه با رفتار عقلانی و منطقی و ارزش تفکر در موقعیت‌های بحرانی، به آنان آموخته نمی‌شود.
فاطمه
وقتی کسی تصمیم می‌گیرد برای عملکرد مؤثرتر در برابر واقعیت‌های بیرونی، کلاً رابطه‌اش را با احساسات درونی‌اش قطع کند، قدرت تفکر خود را در زمینه‌های کلیدی از کار می‌اندازد
ست
اگر ما رابطه‌مان را با اصل خویش قطع کنیم، دیگر نمی‌توانیم در حوزهٔ امور شخصی‌مان منطقی رفتار کنیم. در چنین صورتی باید گفت ما دانش خود را نسبت به معنی پدیده‌ها برای خودمان از دست داده‌ایم.
ست

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۲۲۳ صفحه
قیمت نسخه چاپی۳۸,۰۰۰ تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۷/۰۹/۱۱
تعداد صفحات۲۲۳صفحه
قیمت نسخه چاپی۳۸,۰۰۰تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۷/۰۹/۱۱