با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
چهار میثاق

دانلود و خرید کتاب چهار میثاق

راهنمای عملی برای آزادی فردی

۴٫۳ از ۳۹ نظر
۴٫۳ از ۳۹ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب چهار میثاق  نوشته  دون میگوئل روئیز  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچه

معرفی کتاب چهار میثاق

کتابچه چهارمیثاق چکیده‌ای از مهم‌ترین مطالب کتابی به همین نام نوشته دون میگوئل روئیز است. این کتاب راهنمایی عملی برای آزادی فردی است.

درباره کتاب چهارمیثاق

برای فردی که از نظر درونی به آزادی رسیده، زندگی در بهشت بر روی همین کره خاکی نیز امکان‌پذیر است، اما اگر وانمود کنید که به این آزادی رسیده‌اید، این زندگی برای‌تان ممکن نخواهد بود، چون در ذهن شما باید قدرددانی و عشق ورزیدن به دیگران، بیشتر از خودتان اهمیت داشته باشد و باید خودِ واقعی‌تان را متجلی سازید.

جوهره لوح وجودی هر انسانی در ابتدا پاک و معصوم است، پس شما می‌توانید تنها با خودتان بودن، به تعالی و کمال واقعی برسید. باورها و میثاق‌های غلط باعث می‌شوند نتوانید خودِ واقعی‌تان باشید. تلاش واقعی این است که قراردادهایی که بر اساس ترس هستند و نه عشق را درک کرده و آنها را کنار بگذاریم.

به جای میثاق‌های قدیمی، لازم است میثاق‌های جدیدی را بپذیریم، آنهایی که با «من» درونی‌مان سازگاری دارند، ما هرگز با پنهان شدن پشت ماسک‌هایی که به چهره زده‌ایم، به تعالی و کمال نخواهیم رسید. تعالی و کمال فقط با خودِ واقعی بودن حاصل می‌گردد.

دون میگوئل روئیز در کتاب چهار میثاق به ما می‌گوید که حقیقت هر یک از ما، باورها و توافقات درونی‌مان است که جهان‌بینی‌مان را مشخص می‌سازد. اما اکثر این توافقات اشتباه بوده و هیچ سودی برای خویشتنِ درونی ما ندارند. هدف دون میگوئل روئیز این است که رؤیای سیاره‌ای را که ما در آن هستیم درهم شکسته و رؤیای جدید خودمان را خلق کنیم. او از ابزارهای ساده‌ای می‌گوید که استفاده از آنها منجر به یک تحول همیشگی و بلندمدت فردی می‌شود، چیزی که بر اساس از هم گسیختن توافقات غلط و در عوض بکارگیری قواعد و مقررات خودمان شکل می‌گیرد.

تغییر برداشت ما از حقیقت در دست خود ماست تا بتوانیم از رؤیای‌مان، بهشت بسازیم، نه جهنم. پذیرش و دنبال کردن چهار میثاق به شما کمک می‌کند تا رؤیای جدید شخصی خودتان را خلق کنید.

خواندن کتابچه چهارمیثاق را به چه کسانی پیشنهاد می‌کنیم

اگر به خواندن کتاب‌های حوزه موفقیت و خودیاری علاقه دارید و وقت کافی برای خواندن کتاب کامل چهارمیثاق را ندارید، خواندن کتابچه آن را به شما پیشنهاد می‌کنیم.


نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۲۰)
Mahshid
۱۳۹۹/۰۱/۳۱

شاید این کتاب الان توی طاقچه با یه قیمت خییییلی ارزون تر از کتابای دیگه گذاشته شده اما واقعا کتاب فوق العاده ای هست، برای خوندن و یا گوش دادن به چنین کتابایی حتما باید ظرفیت پذیرش یکسری صحبت‌های ورای

- بیشتر
starlet
۱۳۹۹/۰۵/۱۹

اگر بخوام این چهار میثاق قوم تولتک رو خلاصه کنم میرسم به سه اصل زیبای باستانی خودمون: گفتار نیک (معادل میثاق اول)، پندار نیک (معادل میثاقهای دوم و سوم)، و کردار نیک (معادل میثاق چهارم). به نوعی انگار این میثاقها دستورالعمل

- بیشتر
S M
۱۳۹۹/۰۶/۱۵

کتابی مناسب با دنیا امروز ماست... خیلی از حرف‌هایی که گفته می‌شه داخل این کتاب رو به طور کلی می‌دانیم اما خوندن دوباره این حرف‌ها به ما انگیزه‌ خوبی خواهد داد +مناسب دوران کرونا ++ دقت کنین که این کتاب اصلی نیست و

- بیشتر
♡sana.m♡
۱۳۹۹/۰۵/۰۹

بنظرم عالیه عالیه و بسیار قابل تامل😉

marmaryhh
۱۳۹۹/۰۲/۱۳

این کتاب در اوج سادگی بسیار عمیق هستش و تمام چیزهایی که گفته میشه کاملا ملموس و حقیقی هست،کلام بیهوده ندارد و به نظرم اگر بتونیم میثاق های این کتاب رو عملی کنیم واقعا خیلی از مشکلات کمتر میشن

mohi
۱۳۹۹/۰۶/۰۳

خیلی و خوب و کاربردی بود و کاملا با مسائل روزانه ای که آدمها سر و کار دارن مرتبط بود...با توجه به اینکه این کتاب نسخه خلاصه شده‌ی کتاب اصلی هست، مطالعش وقت زیادی نمیگیره و چه بسا سودمند هم

- بیشتر
Shagh.sha
۱۳۹۹/۰۵/۱۷

من خیلی این کتابو دوست داشتم ، حتی اگه شده یبار ، حتما بخونیدش

کاربر
۱۳۹۹/۰۴/۱۹

عالیه کتاب خرد سرخپوستانه کتاب کم حجم متن خیلی خیلی ساده و امروزی و روانه ولی با این حال باید به تمامی حرف هاش دقت کرد اینجوری نیست که فقط بخشی از کتاب رو در نظر بگیریم اصلاً هیچ پیش

- بیشتر
محدثه
۱۳۹۹/۰۴/۲۸

این کتاب فوق العادس😍 خیلی به دردم خورد و تو زندگیم تاثیر گذار بود

AS4438
۱۳۹۹/۰۹/۱۱

کتابچه بسیارعالیست، کتاب کاملش راحتما" خواهم خواند، دراولین فرصت، حتما" بخوانید.

بریده‌هایی از کتاب
مشاهده همه بریده‌ها (۵۳)
ما همانند تمام انسان‌هایی که سالیان دورِ قبل از ما زندگی کرده‌اند، رؤیا می‌بینیم.
Yasamin
موانع بسیاری در سر راه‌تان وجود دارند. عادات ما بسیار قوی‌اند و به سختی تثبیت شده‌اند. بنابراین، برای بقاء و رسیدن به شادی و آزادی باید یک جنگجوی بزرگ بود.
Yasamin
«در هر شرایطی، همیشه بیشترین تلاش‌تان را بکنید.»
Yasamin
ما چیزی را کسب می‌کنیم که به آن باور داریم
Yasamin
قصد یا نیت، بالاترین قدرت خلقت است.
Yasamin
همیشه سخت‌ترین مرحله، قدم اول و شروع کار است.
Yasamin
با عشق اقدام به عمل کنید، نه به این دلیل که منتظر پاداش هستید. خیلی از مردم فقط برای پول و دستمزد کار می‌کنند. کل هفته را کار می‌کنند تا فقط بتوانند آخر هفته را استراحت کنند. آنها کاری را انجام می‌دهند که «لازم است» و نه کاری که دوست دارند. و همین باعث می‌شود افسرده و ناامید شوند.
masum75
گر بخواهید کسانی را که دوست‌شان دارید عوض کنید، پس آنها را با تمام وجود دوست ندارید؛ بلکه کسی را دوست دارید که در ذهن‌تان ساخته‌اید و اکنون می‌خواهید طرف مقابل‌تان را به آن شکل و قالب دربیاورید. کسی را پیدا کنید که لازم نباشد تغییرش دهید.
masum75
جامعه باعث شده رؤیاهای همه ما انسان‌ها یکسان باشد.
masum75
اگر تلاش کنید با کلام‌تان گناه نکنید، در این‌صورت بیشتر خودتان را می‌پذیرید و دوست خواهید داشت. و این اساسِ یک زندگی شاد و سعادتمند است.
AS4438