با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
کتاب راهی که پیدا شد... اثر طاهره  مهدوی حاجی

دانلود و خرید کتاب راهی که پیدا شد...

روایت گوشه‌هایی از زندگی من در دوران کاهش وزن

۵٫۰ از ۷ نظر
۵٫۰ از ۷ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب راهی که پیدا شد...  نوشته  طاهره  مهدوی حاجی  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچهدرباره طاقچه بی‌نهایت

معرفی کتاب راهی که پیدا شد...

طاهره مهدوی حاجی در کتاب راهی که پیدا شد از یک تصمیم و تلاش با شما سخن می گوید. تصمیم که خیلی‌ها شاید بارها ان را گرفته‌اند اما فقط تعداد کمی موفق به عملی کردنش شده‌اند. تصمیم و تلاش برای لاغر شدن و کم کردن اضافه وزن.

خانم طاهره مهدوی حاجی یکی از بانوانی بود که در برنامه کارگارهی کاهش وزن گروه مهرتن که بر مبنای یافته‌ها و تحقیقات علمی دانشگاه علوم پزشکی تهران شکل گرفته بود، شرکت کرد و توانست در عرض ۶ ماه ۱۸ کیلو وزن کم کند و در کنار آن با چالش‌های مهم زندگی‌اش همچون بیماری پدر، انجام امورات خانه و بارداری کنار بیاید. او اکنون یکی از درمان‌گران خوب گروه مهرتن است که در این کتاب گوشه‌هایی از تلاش‌ها و تجربیاتش در زمینه کاهش وزن را با خوانندگانش به اشتراک گذاشته است.

درباره کتاب راهی که پیدا شد

این کتاب شامل تجارب واقعی مهدوی، سایر افراد گروه و مراجعان او در طول کاهش وزن است که به صورت داستان روایت شده. در این کتاب تلاش شده است در لابه‌لای تجارب افراد، تکنیک‌ها و اصول درمانی مدل مهرتن به شیوه‌ای ملموس و کاربردی آموزش داده شود. به طوری که فقط با خواندن این کتاب نسبت به ایجاد تغییر در رفتار خوردن خود ترغیب و با تکنیک‌های کاربردی این تغییرات آشنا شوید.

خواندن کتاب راهی که پیدا شد را به چه کسانی پیشنهاد می‌کنیم؟

کسانی که بارها تصمیم به کاهش وزن گرفته‌اند اما موفق نشده اند. آنهایی که بعد از کاهش وزن دوباره به سراغ پرخوری رفته‌اند و آنها که برای اولین بار تصمیم به لاغر شدن دارند

جملاتی از کتاب راهی که پیدا شد

در مسیر تغییرات، تنها مغز و رفتار من نبود که تغییر می‌کرد؛ روابط من هم تغییر کرده بود. همسرم متوجه شده بود که اگر می‌خواهد مرا خوشحال کند لازم نیست یک کیک عصرانه بخرد، چای تازه‌دم بریزد و کنارم بنشیند تا با هم چای و کیک بخوریم و حرف بزنیم.

هر دو یاد گرفته بودیم که این فضای دوست‌داشتنی را می‌توانیم با یک ظرف انار دانه‌شده هم تجربه کنیم. اما این تجربه به سادگی به دست نیامده بود. برای رسیدن به این نقطه هم مشکلاتی داشتیم. روزی همسرم با ذوق به خانه آمد؛ در حالی که دو برش بزرگ شیرینی تر خریده بود.

به من گفت وقتی از جلوی شیرینی‌فروشی می‌گذشته متوجه شده که این شیرینی‌ها را تازه پخته بودند و او هم از روی سینی این دوتا را انتخاب کرده و سریع خریده بود. من خوشحال نشدم، حقیقتا در موقعیت بدی گیر کرده بودم. همسرم با آب و تاب از تازگی و خوشمزگی شیرینی‌ها تعریف می‌کرد و نمی‌خواستم توی ذوقش بزنم. از یک طرف خودم هنوز قادر به مقاومت در برابر این‌جور چیزها نبودم و از طرف دیگر دلم نمی‌خواست برنامهٔ غذایی‌ام را به هم بزنم. حسابی گیج شده بودم.

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۲)
hh
۱۳۹۹/۰۵/۱۹

کتاب خوبی بود ، بار اولی که شروع کردم تا انتها خواندم، ممنون از نویسنده

nikzad
۱۳۹۹/۰۶/۰۴

بسیار کاربردی بوده و قلمی روان داشت

بریده‌هایی از کتاب
مشاهده همه بریده‌ها (۷)
"شکم شما سطل آشغال نیست؛ آنچه را که باید در سطل زباله ریخته شود توی شکم خود نریزید".
h.s.y
زبان، ابزار تفکر ماست. وقتی به موضوعی فکر می‌کنید یا آن را تحلیل می‌کنید متوجه می‌شوید که در واقع تفکر شما از طریق یک گفتگوی درونی شکل می‌گیرد، پیشرفت می‌کند و به نتیجه می‌رسد.
h.s.y
زبان غیر از نقش کلیدی در تفکر، ابزار شما برای ارتقای آگاهی بر فرایندهای ناهشیار مغزی است
h.s.y
"شکم شما سطل آشغال نیست؛ آنچه را که باید در سطل زباله ریخته شود توی شکم خود نریزید".
saina b
از تغییراتی که در زندگی‌تان رخ می‌دهد نگران نشوید فقط تلاش کنید راه جدیدی برای زندگی بر اساس ارزش‌هایتان پیدا کنید
h.s.y
وقتی مشغول خوردن غذای ناسالمی بودم، دوست نداشتم به ترکیباتش فکر کنم. این فکر کردن باعث می‌شد میزان لذتی که از خوردن می‌بردم به شدت کم شود و خیلی زود از خوردن دست بکشم.
saina b
این‌که آجیل را فقط به خاطر این‌که روی میز و در دسترس من است بخورم، نوعی بی‌احترامی به آگاهی‌ام تلقی می‌کردم
saina b

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۱۲۰ صفحه
قیمت نسخه چاپی۶,۰۰۰ تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۴/۰۸/۰۶
شابکundefined
تعداد صفحات۱۲۰صفحه
قیمت نسخه چاپی۶,۰۰۰تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۴/۰۸/۰۶