با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
چهل نکته‌ی کلیدی برای شیردادن به نوزاد

دانلود و خرید کتاب چهل نکته‌ی کلیدی برای شیردادن به نوزاد

کلیدهای تربیت کودکان و نوجوانان

۴٫۷ از ۳ نظر
۴٫۷ از ۳ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب چهل نکته‌ی کلیدی برای شیردادن به نوزاد  نوشته  ویلیام سیزر  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچهدرباره طاقچه بی‌نهایت

معرفی کتاب چهل نکته‌ی کلیدی برای شیردادن به نوزاد

چهل نکته کلیدی برای شیردادن به نوزاد از سری کتاب‌های کلیدهای تربیت کودکان و نوجوانان نوشته دکتر ویلیام سیرز و مارتا سیرز است. این کتاب راهکارهایی را درباره شیردادن نوزاد، به مادران جوانی که به تازگی صاحب فرزند شده‌اند، پیشنهاد می‌دهد.

درباره کتاب چهل نکته کلیدی برای شیردادن به نوزاد

بی‌شک تغذیه نوزاد با شیر مادر بهترین نوع تغیه است، زیرا این روش تغذیه، سلامت و کارآیی خود را در طول تاریخ زندگی بشر ثابت کرده است. شما باید شیر دادن به نوزاد را با آگاهی از تمام جنبه‌های آن شروع کنید و از نعمت بزرگی که طبیعت به مادران و نوزادان هدیه کرده است، لذت ببرید.

مطالب ارائه‌شده در این کتاب، حاصل تجربه زوجی است که پانزده سال در زمینه تغذیه با شیر مادر فعالیت داشته‌اند. بسیاری از نکات و توصیه‌های این کتاب حاصل تجربه‌های شغلی، به‌عنوان مدیران مرکز تغذیه با شیر مادر، واقع در سن کلمنت کالیفرنیا و انستیتو تغذیه با شیر مادر، واقع در اِنسینو کالیفرنیا است. این انستیتو یکی از اولین مراکز مهم آموزشی برای تغذیه با شیر مادر در جهان است. بسیاری از راهنمایی‌های کتاب نیز از میان تجربه‌های شغلی کسانی که به مدت بیست سال مشاور مادران شیرده بوده‌اند، انتخاب شده است.

هدف از نگارش این کتاب، فقط تشویق مادران به شیر دادن نیست، بلکه هدف مهم‌تر آموزش و استفاده از نکاتی است که این روش تغذیه را، برای مادر و فرزند دلپذیر می‌سازد و دلبستگی عمیقی بین آن‌ها برقرار می‌کند.

خواندن کتاب چهل نکته کلیدی برای شیردادن به نوزاد را به چه کسانی پیشنهاد می‌کنیم؟

تمامی مادران جوان که به تازگی صاحب فرزند شده اند و می‌خواهند بهترین روش تغذیه را برای نوزادشان انتخاب کنند.

جملاتی از کتاب چهل نکته ی کلیدی برای شیردادن به نوزاد

برای تشویق مادران به شیر دادن، درباره ارزش غذایی شیر مادر و تأثیرات فیزیکی و عاطفی آن به‌طور وسیعی تبلیغ شده است، اما مزایای جالب این روش تغذیه برای مادران، آن‌طور که باید مورد توجه قرار نگرفته است. به علت عدم آگاهی از این مزایا، مادران تصور می‌کنند که رابطه بین نوزاد و مادر هنگام شیر خوردن نوزاد، رابطه‌ای یک‌طرفه و فقط به نفع نوزاد است. یکی از هدف‌های این کتاب، روشن ساختن تعامل یا رابطه متقابل بین مادر و نوزاد است. این بده ـ بستان در تمام جنبه‌های پرورشی کودک وجود دارد و نمونه بارز آن ارتباطی است که در هنگام شیر خوردن نوزاد از سینه مادر به‌وجود می‌آید. مادر با شیر خود نوزاد را تغذیه می‌کند و درعوض آن، چیزی به‌دست می‌آورد.

وقتی نوزاد پستان مادر را می‌مکد، هورمونی به نام پرولاکتین ترشح می‌شود که در خون مادر می‌ریزد. این ماده معجزه‌گر در جریان خون مادر سیر می‌کند و او را در انجام وظایف مادری راهنمایی می‌نماید. پرولاکتینی که براثر تغذیه نوزاد تولید می‌شود، برای بعضی مادران دارای تأثیر و اهمیت ویژه‌ای است. به‌خاطر این هورمون، مادر عشق عمیقی نسبت به نوزاد پیدا می‌کند، بدون اینکه کسی او را در این امر تشویق کند. این هورمون، بهترین انگیزه و مؤثرترین محرک برای ایجاد این احساس و برقراری این رابطه است.

شیر دادن به نوزاد باعث می‌شود که بدن مادر بعد از زایمان زودتر به حالت عادی برگردد. هنگامی که نوزاد سینه مادر را می‌مکد، هورمون دیگری نیز آزاد می‌شود که نام آن اکسی توسین است. این هورمون به رحم کمک می‌کند تا زودتر جمع شود و به حالت طبیعی خود برگردد. اگر بلافاصله پس از تولد، نوزاد را روی سینه مادر بگذارند تا سینه مادر را بگیرد، ترشح این هورمون بیرون آمدن جفت را آسان می‌کند، رگ‌های خونی رحم را می‌بندد و خونریزی را به حداقل می‌رساند.

نظری برای کتاب ثبت نشده است
بریده‌ای برای کتاب ثبت نشده است

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۳۶ صفحه
قیمت نسخه چاپی۲۲,۰۰۰ تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۸/۰۸/۱۲
شابکundefined
تعداد صفحات۳۶صفحه
قیمت نسخه چاپی۲۲,۰۰۰تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۸/۰۸/۱۲