با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
خرد خاص و جذاب‌بودن

دانلود و خرید کتاب خرد خاص و جذاب‌بودن

۲٫۷ از ۳ نظر
۲٫۷ از ۳ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب خرد خاص و جذاب‌بودن  نوشته  ژان شینودا بولن  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچه

معرفی کتاب خرد خاص و جذاب‌بودن

خرد خاص و جذاب بودن برای زنان در نیمه دوم عمر کتابی نوشته ژان شینودا بولن برای زنان است. بولن در این کتاب بر اساس اصول روان‌شناسی یونگ و استفاده از کهن الگوهای زنانه به جنس خود کمک می کند تا شناخت بهتری از روحات و خواسته‌هایشان د دوران میانسالی داشته باشند.

درباره کتاب خرد خاص و جذاب بودن

بولن کتاب خود را با صحبت درباره یائسگی شروع می‌کند و سپس وارد این موضوع می‌شود که چگونه می توان یک زن میانسال کامل بود. پس از ان با مطرح کردن بحث کهن الگوهای زنانه به خوانندگانش کمک می کند تا از راز‌ و رمزهای زنانگی خود پرده بردارند. و بعد از این موضوع شروع می کند به ررسی ویژگی‌های زنان در میانسالی و چگونگی روبه‌رو شدن با حالات روحی مختلفی همچون خشم، خوشحالی، شفقت و خرودورزی در این دوران. او با کمک کهن الگوهای زنانه و ویژگی‌های آنان در این کتاب به زنان در شناخت بهتر خودشان در سنین میانسالی یاری می‌دهد.

او کهن الگوها را به مثابه دانه‌هایی می‌داندکه از روز اول درون انسان وجود داشته‌اند و بنا بر موقعیت و زمینه خود در دوره‌های مختلف زندگی فعال می‌شوند، آرام می‌گیرند و طغیان می‌کنند. آنها توان‌هایی هستند که در روان ما وجود دارند.

خواندن کتاب خرد خاص و جذاب بودن را به چه کسانی پیشنهاد می‌کنیم؟

بانوان، به ویژه زنانی که به دوران میان‌سالی نزدیک می‌شوند.

جملاتی از کتاب خرد خاص و جذاب بودن

هستیا یکی از مهم‌ترین الهه‌های یونان باستان بود. او تنها الهه‌ای بود که هیچ‌گونه نقاب، یا ویژگی جسمانی نداشت که بتواند شخصیت او را نمودار کند. در نتیجه پیکرتراشان و نقاشان، نتوانستند اثری از هستیا به‌جای بگذارند. او الهه معبد و آتشدان و یکی از دوازده بزرگ اصلی المپ، و درعین حال مسن‌ترین آنها نیز بود. هستیا خواهر بزرگ زئوس، دیمیتر، هرا، پوزیدون و هادس بود. او عمه آرتیمیس، آپولو، هرمس، آرس، آفرودیت و آتنا بود. هر چند که او جسمآ قابل‌رویت نبود ولی از نماد او (آتش)، در آتشدان‌های معابد و خانه‌ها تجلیل می‌شد. آتش او در این آتشدان‌ها، همیشه برافروخته نگاه داشته می‌شد.

الهه هستیا را به‌عنوان یک منبع گرمابخش و نور مقدس در شعله‌های آتش و زغال‌های داغ می‌توان احساس کرد. به‌عنوان یک کهن‌الگو، هستیا در نقطه ساکن درونی روان، جایی دارد که خویش یا خود۱۴۸ نامیده می‌شود.

آرزوی خلوت با خود، آرزوی در کنار هستیا بودن است. زمانی که تنهایی جایگاهی مقدس می‌شود و روح شما در مرکز وجود شما جایگزین می‌گردد شما با هستیا هستید. اگر شما بتوانید نماد آتش هستیا را به‌عنوان مرکز روح و وجود درونی خود که روان شما را گرم و روشن می‌کند احساس کنید، با خودتان بسیار راحت هستید و در جهانی بسر خواهید برد که همه چیز ساده و مقدس است.

فهرست کتاب خرد خاص و جذاب بودن

پیشگفتار نویسنده برای نسخه های فارسی کتاب

مقدمه: جامعه ایرانی

دیباچه

بخش اول: نام او فرزانه است

بخش دوم: او بیش از... فرزانگی است

بخش سوم: او یک الهه است، که میانسال می‌شود

بخش چهارم: او یک حلقه است

جمع‌بندی: پرده سوم نمایش

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۱)
Lily
۱۳۹۸/۱۲/۱۱

این کتاب را میتوان ادامه کتاب "انواع زنان" یا Goddesses in Everywoman دانست که به کهن الگوهای زنانه در دوران میانسالی ( ٥٠ سالگی) به بالا میپردازد. محتوای کتاب برای کسانی که به مبحث کهن الگوها علاقه دارند میتواند جالب

- بیشتر
بریده‌هایی از کتاب
مشاهده همه بریده‌ها (۵)
"قدرت‌های درونی‌ام در حال جذب انرژی‌های تازه‌ای هستند".
elham mohamadi
زمانی که کهن‌الگوی سوفیا فعال شود، اندیشه‌های ما به‌طرف مرگ، الوهیت، فناپذیری و ابدیت، و یا باورهای دینی و اعتقادات خودمان کشیده شده و موجب بازنگری اعتقادات در ما می‌شود.
سوفیا
در دوران سوم است که اسطوره ایزدبانو ــ زن میانسال دانا و عاقل ــ به‌طور طبیعی خود را آشکار می‌کند. وقتی کهن‌الگوها به دلیل آغاز مرحله‌ای جدید در زندگی فعال می‌شوند، شادابی و انرژی حیات با آنها همراه است. هرقدر خودشناسی شما در این مرحله بیشتر باشد، فعال شدن کهن‌الگوها به همان نسبت در شما آسان‌تر می‌شود. می‌توانید پیش از این دوران، از کلاس‌های اسطوره‌شناسی و خودشناسی استفاده کنید و با یادگیری اسطوره‌های مختلف و آشنایی با قدرت‌ها، روایات، اسم‌ها و درک آنها در وجود خود، از آنها بهره‌مند شوید. هر چه بیشتر به این مطالب که در فصل‌های بعدی آنها را شرح خواهم داد، علاقه‌مند باشید و هر چه بیشتر هدف و اندیشه مستقل شما برای رشد و تکامل به‌سوی آنها گرایش داشته باشد، حضور آنها در شما قوی‌تر خواهد بود. زیرا دانش آن موجب زنده شدن این قدرت و جایگزین شدن آنها در تخیلات شما می‌شود و در نتیجه شما معنای چیزی را که در حال تجربه آن هستید، به‌خوبی درک خواهید کرد.
فرهنگ
در مرحله یائسگی، گاهی زن گرمای شدیدی در خود احساس می‌کند که موجب قرمز شدن صورت او می‌شود. بیشتر زنان خجالت می‌کشند بگویند "گُرگرفته‌ام" به‌جای آن می‌گویند "فشارم بالا رفته" است. به‌جای بیان این جمله چقدر زیباتر، اصولی‌تر و به حقیقت نزدیک‌تر بود، اگر همین زنان در زمان گُرگرفتن می‌توانستند بگویند "قدرت‌های درونی‌ام در حال جذب انرژی‌های تازه‌ای هستند".
فرهنگ
کوان یین موجب می‌شود که ما مهربان‌تر شویم و زندگی را به خود و دیگران سخت نگیریم
elham

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۳۷۹ صفحه
قیمت نسخه چاپی۶۵,۰۰۰ تومان
نوع فایلEPUB
شابک۹۷۸-۶۲۲-۶۰۱۴-۵۶-۴
تعداد صفحات۳۷۹صفحه
قیمت نسخه چاپی۶۵,۰۰۰تومان
نوع فایلEPUB
شابک۹۷۸-۶۲۲-۶۰۱۴-۵۶-۴