با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
جنگ کثیف علیه سوریه

دانلود و خرید کتاب جنگ کثیف علیه سوریه

واشنگتن، تغییر رژیم، و مقاومت

۵٫۰ از ۴ نظر
۵٫۰ از ۴ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب جنگ کثیف علیه سوریه  نوشته  تیم اندرسون  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچهدرباره طاقچه بی‌نهایت

معرفی کتاب جنگ کثیف علیه سوریه

تیم اندرسون در کتاب جنگ کثیف علیه سوریه که نتیجه تحقیقات دقیق علمی او است از خیانت‌ها، خباثت‌ها و توطئه‌ها علیه سوریه در جریانات اخیر این کشور سخن گفته است. او در این اثر کوشیده واقعیات و اسناد ساختگی و جعلی را در جنگ کثیف علیه سوریه برملا کند.

درباره کتاب جنگ کثیف علیه سوریه

این کتاب در دفاع از سوریه نگاشته شده و در وهلهٔ اول خطاب به محافلی نیست که به‌طور مطلق در افسانه‌پردازی‌های غربی ذوب شده‌اند، بلکه خطاب به کسانی است که با این موهومات مبارزه می‌کنند. لذا این کتاب یک منبع اطلاعاتی است که سهم خود را برای روشن‌کردن تاریخ درگیری‌ها در سوریه ادا می‌کند.

کتاب اندرسون سیزده فصل دارد:

فصل ۱، سوریه و خاورمیانهٔ بزرگ واشنگتن، سوریه را در رابطه با طرح‌های واشنگتن برای یک خاورمیانهٔ بزرگ قرار می‌دهد. فصل ۲، بمب‌های بشکه‌ای، منابع جانبدار و تبلیغات جنگی، به بحث در مورد معضل گزارش‌دهی و تعبیر بحران سوریه می‌پردازد، فصل ۳، درعا ۲۰۱۱: یک شورش اسلامی دیگر برپایهٔ یک سلسله از منابع موجود شورش اسلام‌گرایان در درعا را که در ماه مارس ۲۰۱۱ با کمک عربستان سعودی رخ داد مورد بررسی قرار می‌دهد، فصل ۴، بشار اسد و رفرم‌های سیاسی، جنبش رفرم سیاسی را از زمانی که اسد در سال ۲۰۰۰ به ریاست‌جمهوری رسید تا آغاز بحران در سال ۲۰۱۱ مورد بررسی قرار می‌دهد. فصل ۵، جهادگرایان امپراتوری، همکاری میان اسلام سیاسی سلفی و نیروهای امپراتوری در خاورمیانه را بررسی می‌کند، فصل ۶، رسانه‌های منصوب‌شده، دیدبان‌های منصوب‌شده شگردهای مختلف تبلیغات رسانه‌ها و شبکه‌های گروه‌های «حقوق بشری» مانند دیده‌بان حقوق بشر، Avaaz و نظایر این‌ها را، که به‌عنوان بلندگوی «اعتدال‌گرایان» در خدمت طرح‌های واشنگتن عمل می‌کنند، مشخص می‌کند، فصل ۷، بررسی مجدد کشتار حوله، تمام جزئیات، دلایل و اسناد اولین کشتار بزرگ را مطرح می‌نماید که (به‌علت موفقیت این ترفند در لیبی) با این هدف صورت گرفت تا شورای امنیت سازمان ملل متحده را برای یک حملهٔ نظامی بسیج کند،

 فصل ۸، جعل جنگ‌افزار شیمیایی؛ وقایع غوطه شرقی دومین پرچم دروغین بزرگ را با بررسی جزئیات مورد تحقیق قرار می‌دهد که اهمیت بین‌المللی پیدا کرد، فصل ۹، «اصل مسئولیت حمایت» و نقش دوگانه دکترین نسبتاً نوینی را مورد بررسی قرار می‌دهد که ادامهٔ تکامل‌یافتهٔ «دخالت بشردوستانه» است، که ارائه شد تا جعبه‌ابزار امپریالیسم را غنی‌تر کند، فصل ۱۰، مراقبت‌های بهداشتی و تحریم‌ها آشکار می‌کند که چگونه ناتو حملات اسلام‌گرایان به نظام بهداشتی سوریه را مورد پشتیبانی قرار می‌داد و تأثیر متقابل پیامد تحریم‌های اقتصادی کشورهای غربی چگونه بود، فصل ۱۱، واشنگتن، تروریسم و داعش؛ مدارک اثبات، روابط بین قدرت‌های بزرگ و جدیدترین گروه‌های تروریستی درجه‌یک را که مدعی مبارزه با آن‌اند آشکار می‌کند، فصل ۱۲، دخالت کشورهای غربی و روح استعمار نگرش ذهنی فرهنگ غربی را مورد بحث قرار می‌دهد که برمبنای نقض دائمی حقوق خلق‌های دیگر بنا شده است و در فصل ۱۳، به‌سوی یک خاورمیانهٔ مستقل، بازی نهایی در بحران سوریه و تبعاتش برای منطقهٔ خاورمیانه مورد بررسی قرار می‌گیرد.

خواندن کتاب جنگ کثیف علیه سوریه را به چه کسانی پیشنهاد می‌کنیم؟

علاقه‌مندان به علوم سیاسی و تحولات منطقه ای را به خواندن این اثر دعوت می‌کنیم.

جملاتی از کتاب جنگ کثیف علیه سوریه

اگر به اغلب گزارش‌های رسانه‌های غربی اعتماد کنیم، باید به این نتیجه برسیم که رئیس‌جمهور اسدحملات مکرر و اختیاری علیه مردم غیرنظامی کشور خود صورت داده و طی آن کودکان را با گاز شیمیایی به قتل رسانده است. همین‌طور به این نتیجه خواهیم رسید که او در رأس یک «رژیم علوی»، یعنی یک اقلیت ۱۲ درصدی از مردم کشور قرار دارد، که اکثریت مردم مسلمان سنی‌مذهب کشور را سرکوب کرده است و علاوه برآن یک «انقلاب» مردمی را سرکوب کرد، که بعدها به «اشغال» افراطیون درآمد. البته یک مشکل موجود است و آن محبوبیت عظیم رئیس‌جمهور در سوریه می‌باشد. این واقعیت که به‌علت ارتشاء و رانت‌خواری نارضایی در بین عموم وجود داشت و ترس از پلیس مخفی ودولت اقتدارگرا نوعی کیش شخصیت رشد پیدا کرده بود مغایر این نیست که اسد از محبوبیت واقعی برخوردار است. حتی دشمنان قسم‌خوردهٔ وی به این امر اذعان دارند. این مسئله را باید کمی بیشتر بشکافیم.

این چشم‌پزشک نرم‌خو که بخشی از تحصیلات خود را در بریتانیای کبیر پشت سر نهاده بود پس از مرگ پدرش حافظ از طرف حزب بعث به ریاست‌جمهوری برگزیده شد. از یک طرف این توقع موجود بود که او میراث پلورالیستی و ناسیونالیستی پدرش را ادامه دهد ولی از طرف دیگر عناصر مهمی از رفرم‌های اقتصادی و سیاسی را به پیش ببرد.

نظری برای کتاب ثبت نشده است
بریده‌ای برای کتاب ثبت نشده است

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۲۸۸ صفحه
قیمت نسخه چاپی۱۸,۰۰۰ تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۵/۰۸/۱۲
تعداد صفحات۲۸۸صفحه
قیمت نسخه چاپی۱۸,۰۰۰تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۵/۰۸/۱۲