با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
ادبیات ایران در ادبیات جهان

دانلود و خرید کتاب ادبیات ایران در ادبیات جهان

۴٫۰ از ۳ نظر
۴٫۰ از ۳ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب ادبیات ایران در ادبیات جهان  نوشته  امیراسماعیل آذر  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچه

معرفی کتاب ادبیات ایران در ادبیات جهاندر کتاب ادبیات ایران در ادبیات جهان نوشته امیراسماعیل آذر تاثیر زبان و ادبیات فارسی با دیدگاه‌های کلی در ادبیات کشورهای دیگر به ویژه کشورهای اروپایی قرن نوزدهم دوره ویکتوریا طرح شده است. 

بعضی از موضوع‌هایی که در این کتاب به دلیل اهمیت ادبی و تاریخی‌شان، درباره آنها بحث شده عبارتند از تاثیرپذیری دانته از شرق، داستان‌های هزار و یک شب و کلیله و دمنه. در باقی کتاب نویسنده، بیشتر به شخصیت‌های بزرگ ایرانی و نفوذ آن‌ها در غرب پرداخته است، از جمله فردوسی، خیام، عطار، نظامی، مولوی، سعدی و حافظ.

 خواندن کتاب ادبیات ایران در ادبیات جهان را به چه کسانی پیشنهاد می‌کنیم؟

تمامی دوست‌داران ادبیات به ویژه پژوهشگران، اساتید و دانشجویان ادبیات فارسی

درباره اسماعیل آذر

اسماعیل آذر متولد ۱۸ آذر ۱۳۲۳، در شهر اصفهان استاد ادبیات فارسی و مدیر گروه زبان و ادبیات فارسی دانشگاه آزاد اسلامی واحد علوم و تحقیقات تهران و مدیرعامل مؤسسه فرهنگی هنری فرهنگبان است.

آذر در تلویزیون هم به عنوان مجری و کارشناس برنامه‌های ادبی فعالیت می‌کند. او همچنین عضو کمیسیون هنر شورای عالی انقلاب فرهنگی، مدیر گروه ادبیات فارسی سازمان فرهنگی اکو، عضو کمیته نامگذاری ثبت احوال، عضو کمیسیون‌های علمی نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور و عضو هیئت مدیره انجمن ادبیات تطبیقی است.نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۱)
حسین
۱۳۹۸/۰۸/۱۵

کاش pdf بود

بریده‌ای برای کتاب ثبت نشده است

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۵۰۶ صفحه
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۸۷/۰۷/۱۷
شابکundefined
دسته بندی
تعداد صفحات۵۰۶صفحه
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۸۷/۰۷/۱۷