با کد تخفیف Salam اولین کتاب الکترونیکی یا صوتی‌ات را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کن.
کتاب حالات و سخنان ابوسعید ابوالخیر اثر جمال الدین ابوروح لطف الله بن ابی سعیدبن ابی سعید لطف الله بن ابی سعیدبن ابی سعید

دانلود و خرید کتاب حالات و سخنان ابوسعید ابوالخیر

۳٫۸ از ۵ نظر
۳٫۸ از ۵ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب حالات و سخنان ابوسعید ابوالخیر  نوشته  جمال الدین ابوروح لطف الله بن ابی سعیدبن ابی سعید لطف الله بن ابی سعیدبن ابی سعید  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچه

دیگران دریافت کرده‌اند

معرفی کتاب حالات و سخنان ابوسعید ابوالخیر

کتاب حاضر شرح حالات و سخنان ابوسعید ابوالخیر عارف و شاعر نامدار ایرانی به قلم لطف الله بن ابی سعد ابوروح و تصحیح و توضیحات استاد محمدرضا شفیعی کدکنی است.

خلاصه کتاب حالات و سخنان ابوسعید ابوالخیر

این اثر که قدیمی ترین زندگی نامه ابوسعید ابوالخیر عارف نامی ایرانی است دربردارنده یک خطبه و پنج باب از سخنان ابوسعید ابوالخیر است که مولف در ابتدای هر باب روایتی از پیامبر را نقل می کند. دکتر شفیعی کدکنی نیز مقدمه‌ای در معرفی ابوسعید نوشته است. 

جملاتی از کتاب حالات و سخنان ابوسعید ابوالخیر

ابوسعید ابوالخیر، در میان انبوه عارفان ایرانی، در فرهنگ سرزمین ما مقامی بسیار ممتاز و استثنایی دارد و نام او با عرفان و شعر ایرانی آمیختگی عمیقی یافته است، چندان که در بخش مهمی از شعر فارسی چهره او در کنار خیام و مولوی قرار می گیرد، بی آن که خود شعر چندانی سروده باشد و در تاریخ اندیشه‌های عرفانی، در صدر متفکران این قلمرو پهناور قرار دارد، در کنار حلاج و بایزید بسطامی و ابوالحسن خرقانی، همان کسانی که سهروردی آنان را ادامه دهندگان فلسفه ایران باستان و تدام حرکت خسروانی ایرانی می‌خواند.نظری برای کتاب ثبت نشده است
بریده‌ای برای کتاب ثبت نشده است

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۳۰۴ صفحه
نوع فایلPDF
شابکundefined
دسته بندی
تعداد صفحات۳۰۴صفحه
نوع فایلPDF